BLOG

Zmień wygląd sklepu WooCommerce z wtyczką JeTWooBuilder

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Artykuł może zawierać linki partnerskie, co oznacza, że ​​mogę otrzymać prowizję, jeśli klikniesz link i zakupisz coś, co poleciłam. Kliknięcie tych linków nie będzie kosztowało żadnych dodatkowych pieniędzy, ale pomogą mi utrzymać tę stronę w dobrym stanie! 

Kiedy decydujesz się na stworzenie strony internetowej to być może bierzesz pod uwagę rozbudowę swojej strony w przyszłości o sklep internetowy. Tak, naprawdę przygodę z tworzeniem strony powinnaś rozpocząć od zaplanowania całej strony i przede wszystkim, o jakie funkcje będziesz ją chciała rozbudować w niedalekiej przyszłości.

Jeśli w planach miałaś również stworzenie sklepu internetowego lub od razu chcesz stworzyć tylko i wyłączenie sklep, to z pewnością szukasz motywów, które dostosowane są pod WooCommerce. Czyli najpopularniejszą wtyczkę E-Commerce.

Wybrany motyw może wydawać się ciekawy, ale z doświadczenia wiem, że wiele osób chce prędzej czy później zmienić coś w wyglądzie stron sklepu Woo. Niestety autorzy nie dają za duże swobody w tym obszarze i pozwalają tylko na drobne zmiany w personalizacji np. kolory czcionek, krój itp. To jest problemem wielu osób, bo przecież chcemy aby nasz sklep wyróżniał się na tle konkurencji. Co możesz zrobić w tym wypadku? Zmienić motyw na kolejny, znowu płatny lub skorzystać z wtyczki JetWooBuilder i samej wyklinać każdą stronę WooCommerce. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. W tym artykule przedstawię Ci wtyczkę, która pozwoli spersonalizować cały sklep według własnego pomysłu.

Wtyczka JeTWooBuilder

Jest to kolejna ciekawe rozwiązanie stworzone przez zespół Zemez dla popularnej wtyczki page builder – Elementor.

Wtyczka jest stale aktualizowana i zawiera, 15 widgetów, które pomogą stworzyć ciekawie wyglądający sklep internetowy z WooCommerce.

wtyczka wordpress jetwoobuilder

Potężny zestaw widgetów JeTWooBuilder

Siatka kategorii

W łatwy sposób pozwala wyświetlić kategorie produktów jako siatkę lub karuzelę, gdy zajdzie taka potrzeba. Mamy zaprojektowanych 5 różnych styli dla siatki produktów jak i karuzelii.

 

wtyczka-wordpress-jetwoobuilder-woocommerce

 

Siatka produktów

Pozwala tak jak poprzednio wyświetlić układ siatki lub karuzelii ale tym razem dla produktów ze sklepu WooCommerce. Do dyspozycji mamy pięć różnych styli wyświetlania produktów w siarce i 5 dla karuzelii.

Dodatkowo jest ciekawa animacja wyświetlenia przycisku zakupu, dopiero po najechaniu na dany produkt. Możliwe jest również wyświetlenia samej ceny po najechaniu na produkt.

wtyczka-wordpress-jetwoobuilder-woocommerce

Lista produktów

Dostępny jest również widget, który pokaże produkty w formie listy. Tutaj również do dyspozycji jest kilka, dokładnie 6 zaprojektowanych styli, z których można skorzystać.

wtyczka-wordpress-jetwoobuilder-woocommerce

Taxonomy Tiles

Poza 3 standardowymi układami wyświetlania produktów lub kategorii autorzy wtyczki stworzyli również widget, który pozwala wyświetlić kategorie i tagi w postaci kafelków, które mają mnóstwo opcji dostosowania. W przypadku tego widgetu jest aż 9 różnych zaprojektowanych styli, które urozmaicą sklep WooCommerce.

wtyczka-wordpress-jetwoobuilder-woocommerce

Wszystkie wymienione wyżej widgety oczywiście są w pełni responsywne i dobrze wyświetlają się na różnych wielkościach ekranu.

Tworzenie pojedynczych stron sklepu

Wtyczka JeTWooBuilder poza widetami, które pomogą wyświetlić i zaprezentować produkty ze sklepu, pozwala również personalizować i samemu tworzyć układy stron dla sklepu Woo.

Układ strony dla pojedynczego produktu

Wiele osób nie raz chciało zmienić wygląd strony pojedynczego produktu. Wcześniej trzeba było zakodować wygląd w pliku szablonu .php lub skorzystać z dodatkowych wtyczek, które nie mimo wszystko nie dawały zbyt dużej swobody przy projektowaniu tej strony.

JeTWooBuilder pozwala w prosty sposób zaprojektować, dokładnie ustawić elementy dla tej strony.

wtyczka-wordpress-jetwoobuilder-woocommerce

Układ dla strony sklepu

Możliwe jest również uporządkowanie strony sklepu w bardzo prosty sposób za pomocą widgetów.

Zalety wtyczki

– łatwa w użyciu – pozwala  tworzyć atrakcyjne i profesjonalnie wyglądające strony pojedynczego produktu WooCommerce;

– duża swoboda dostosowania – każdy widget ma mnóstwo opcji personalizacji;

– dodatek dla wtyczki Elementor;

– duży wybór widgetów;

– brak umiejętności kodowania – każdy, nawet początkująca osoba może wyklinać własny sklep WooCommerce.

Gdzie kupić JeTWooBuilder

Wtyczkę możesz kupić w marketplace TemplateMonster klikajac w ten link. Jako, że jesteś czytelniczką mojego bloga, wynegocjowałam dla Ciebie rabat 15% wystarczy, że użyjesz kodu KamilaNitschka, a zapłacisz mniej.

Wnioski

Jeśli planujesz uruchomić sklep internetowy wykorzystując przy tym WordPressa i WooCommrce z pewnością warto się zastanowić nad wyklinaniem go własnoręcznie wykorzystując przy tym wtyczkę Elementor (może być darmowa wersja) i JeTWooBuildder.

Jest to ciekawa alternatywa dla motywów WooCommerce, które mogą Cię ograniczać jeśli chodzi o dostosowanie wyglądu sklepu pod Ciebie i Twój biznes.

 


DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

ODBIERZ GRATIS

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Autor artykułu

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *