BLOG

Jak zdobyć ruch na bloga ? słowa kluczowe monitorowanie za darmo cz.1

jak zdobyć ruch na bloga

Ruch na blogu jest najważniejszym elementem. Masz ruch, masz, więc klientów, pieniądze itp. Ale, żeby zdobyć ruch na bloga trzeba pisać artykuły ubrane w słowa kluczowe. Ważnym elementem w pozycjonowaniu bloga jest monitorowanie właśnie słów kluczowych. Musimy wiedzieć na jakie słowa kluczowe zdobywamy ruch. Możemy korzystać z Google Analytics lub innych witryn oferujących monitorowanie naszego bloga pod kątem słów kluczowych. Mamy do dyspozycji darmowe, jak i płatne opcje i usługi, jednak każda z tych form wymaga od nas wchodzenia na dodatkowe strony, programy itp. Równie dobrze możemy, to robić z deski rozdzielczej WordPressa i to całkowicie za darmo.

Dlaczego potrzebne są nam słowa kluczowe ?

Jeśli dopiero raczkujesz w blogowaniu, to być może nie słyszałeś, że aby skutecznie blogować i odnieść sukces, w tym zarabiać na blogu musi pisać go odpowiednio. Co, to znaczy ? Twój blog musi być odwiedzany przecz czytelników. Jak, to zrobić ? Twoim zadaniem jako blogera jest pisanie artykułów dla twojej niszy. Aby, to zrobić musisz wiedzieć co twoi potencjalni czytelnicy szukają w internecie, jakie mają problemy, żebyś ty mógł je rozwiązać za pomocą wpisów, video, czy innych form. Dlatego tak niezbędne jest stosowanie słów kluczowych i poznanie ich. Jeśli nie wiesz jak sprawdzać słowa kluczowe, to w przyszłym tygodniu odwiedź mnie, a na pewno znajdziesz materiał na ten temat. Bez słów kluczowych nie zdobędziesz ruchu na blogu i możesz zapomnieć o zarabianiu na blogu, bo nikt nie będzie czytał i odwiedzał twoje bloga.slowa kluczowe zdobyc ruch na bloga

Dlaczego warto monitorować słowa kluczowe ?

Słowa kluczowe są ważne z punku pozycjonowania naszego bloga, aby dostać ruch na nasz serwis. Monitorowanie pozycji słów kluczowych może nie jest najważniejszą częścią pozycjonowania, bo skoro ktoś wszedł z wyszukiwarki na naszego bloga tzn. że wszedł z jakiegoś słowa kluczowego. Jednak warto wiedzieć z jakich słów kluczowych odbywa się wejście na naszego bloga, gdyż dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze bardziej “dokręcić śrubkę” i zdobyć jeszcze więcej ruchu. Musisz pamiętać, że w wyszukiwarce Google najważniejsze jest pierwszych 10 wyników wyświetlonych po wpisaniu słowa lub frazy. Ludzie rzadko przeskakują na kolejne strony Google. Więc warto powalczyć o 1 miejsce w tej wyszukiwarce. Każdy szuka magicznego sposoby jak zdobyć ruch na bloga i wbić się na pierwsze miejsce. A mało kto monitoruje słowa kluczowe, a przynajmniej o tym nie mówi.

Monitorowanie słów kluczowych za pomocą stron i programów

Jak można monitorować słowa kluczowe ? Możesz skożystać z takich stron jak webpozycja.pl, gdzie w opcji darmowej możesz dodać odpowiednie słowa kluczowe dla twojej strony i zobaczyć jak to wygląda. Oczywiście, usługa darmowa ma ograniczenia. W internecie znajdziesz również inne strony, które za darmo są w stanie przedstawić ci jak wyglądają pozycje dla poszczególnych słów kluczowych, na które pozycjonujesz swoją stronę. Należy pamiętać, że jednym z podstawowych elementów blogowania jest dostęp do narzędzi Google dla webmastera. Tutaj również możemy uzyskać ciekawe dane dotyczące słów kluczowych.

Drugą możliwością jest ściągnięcie z internetu programów, stworzonych do tego. Programy jakie mogę ci polecić, to na pewno Free Monitor For Google. Program jest darmowy, jednak z opinii jakie można przeczytać w intenrcie niezbyt dokładny. Kolejnym programem jest Seo-Stat Mini. Również i z tego programy możemy przyjrzeć się naszym słowom kluczowym.

Monitorowanie słów kluczowych – wtyczka do WordPress SEO Rank Reporter.

Ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy blogów na WordPress. Wtyczka umożliwia nam monitorowanie słów kluczowych ujętych w naszym blogu. Tak jak wspomniałam wcześniej jest to darmowa wtyczka do naszych blogów opartych na WordPress. Jako, że jest darmowa ma pewne ograniczenia m.in raport monitoringu odbywa się co 3 dni.

Funkcje wtyczki WordPress SEO Rank Reporter..

 1. możliwość dodawania/ usuwania słów kluczowych do monitorowania bloga
 2. dane zaprezentowane są na wykresie
 3. wizualne porównanie twojej strony w stosunku do konkurentów w rankingu
 4. wygenerowanie pliku CSV zawierającego wszystkie dane
 5. możliwość podglądu listy słów kluczowych, które zdobywają ruch dla bloga i możliwość dodania ich do monitorowania
 6. powiadomienie emailowe w przypadku wzrostu lub spadku pozycji na dane słowo kluczowe
 7. automatyczne sprawdzanie pozycji słów kluczowych
 8. zapis historycznych danych do pliku

W kolejnym artykule dokładnie w piątek 14 lutego pokażę ci jak zainstalować i obsługiwać wtyczkę SEO Rank Reporter. Abyś monitorowanie słów kluczowych mógł wykonywać z poziomu kokpitu naszego bloga.

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

4 thoughts on “Jak zdobyć ruch na bloga ? słowa kluczowe monitorowanie za darmo cz.1”

 1. Monitorowanie słów kluczowych to podstawa jeśli poważnie myślimy o wysokiej pozycji naszych artykułów w google. Dotychczas stosowałem narzędzia dostępne w google. Chętnie przetestuję wtyczkę o której napisałaś.
  Pozdrawiam,

 2. Witaj! Na wstępie chce pogratulować ! 🙂 z Twojego bloga można wyciągnąć wiele praktycznej wiedzy. Ostatnio coraz więcej działam pod seo, więc również sprawdzę wtyczke.
  Niestety wiele osób zapomina o nawet podstawowej optymalizacji czy sprawdzaniu słów kluczowych. Moim zdaniem jest to główny błąd blogerów lub osób chcących zarabiać w internecie, ponieważ szybko rezygnują. Nie potrafią skutecznie wygenerować ruch na blogu.
  Miejmy nadzieje, że to się zmieni 🙂

  1. Dzięki za komentarz. Staram się pokazywać coś więcej niż tylko milion razy powtarzane tematy o wordpress.
   Podstawowa optymalizacja to oczywiście podstawa na blogu. Jednak przyznam szczerzę, że ja żadko badam słowa kluczowe tzn. aż tak bardzo się nimi nie przejmuje. Pisze to co mi się spodoba lub znajdę jakiś interesujący temat do opisania. A ruch pomimo tego i tak mam. Dzięki temu mam również wiele zabawy z bloga i nie nudzi mnie jego prowadzenie.

   Blogowanie to nie tylko wieczne szukanie najlepszych słów kluczowych ale również zabawa, ja się tego trzymam.

 3. Kawał dobrej roboty. Wspaniale, że jeszcze istnieją takie ludzie jak ty! Nie dość, że piszą konkretnie i rzeczowo, to jeszcze nie można zapomnieć o tym, że Twój blog jest czymś wspaniałym. Jestem niezwykle zadowolony z tego, że znalazłem Twój blog i przyjemnością czytam zawarte w nim informacje. Zastanawia mnie jedno. Skąd ty bierzesz pomysły na to wszystko? Czy coś wpływa na podejmowanie takich decyzji, aby powstał taki a nie inny temat? Z przyjemnością czekam na kolejne Twoje posty w których również chętnie wyląduję i zapoznam się z treścią. pozdrawiam serdecznie 🙂

Komentowanie jest zablokowane.