Jak zdobyć ruch na bloga ? słowa kluczowe monitorowanie za darmo cz.1

Ruch na blogu jest najważniejszym elementem. Masz ruch, masz, więc klientów, pieniądze itp. Ale, żeby zdobyć ruch na bloga trzeba pisać artykuły ubrane w słowa kluczowe. Ważnym elementem w pozycjonowaniu bloga jest monitorowanie właśnie słów kluczowych. Musimy wiedzieć na jakie słowa kluczowe zdobywamy ruch. Możemy korzystać z Google Analytics lub innych witryn oferujących monitorowanie naszego bloga pod kątem słów kluczowych. Mamy do dyspozycji darmowe, jak i płatne opcje i usługi, jednak każda z tych form wymaga od nas wchodzenia na dodatkowe strony, programy itp. Równie dobrze możemy, to robić z deski rozdzielczej WordPressa i to całkowicie za darmo.

Dlaczego potrzebne są nam słowa kluczowe ?

Jeśli dopiero raczkujesz w blogowaniu, to być może nie słyszałeś, że aby skutecznie blogować i odnieść sukces, w tym zarabiać na blogu musi pisać go odpowiednio. Co, to znaczy ? Twój blog musi być odwiedzany przecz czytelników. Jak, to zrobić ? Twoim zadaniem jako blogera jest pisanie artykułów dla twojej niszy. Aby, to zrobić musisz wiedzieć co twoi potencjalni czytelnicy szukają w internecie, jakie mają problemy, żebyś ty mógł je rozwiązać za pomocą wpisów, video, czy innych form. Dlatego tak niezbędne jest stosowanie słów kluczowych i poznanie ich. Jeśli nie wiesz jak sprawdzać słowa kluczowe, to w przyszłym tygodniu odwiedź mnie, a na pewno znajdziesz materiał na ten temat. Bez słów kluczowych nie zdobędziesz ruchu na blogu i możesz zapomnieć o zarabianiu na blogu, bo nikt nie będzie czytał i odwiedzał twoje bloga.slowa kluczowe zdobyc ruch na bloga

Dlaczego warto monitorować słowa kluczowe ?

Słowa kluczowe są ważne z punku pozycjonowania naszego bloga, aby dostać ruch na nasz serwis. Monitorowanie pozycji słów kluczowych może nie jest najważniejszą częścią pozycjonowania, bo skoro ktoś wszedł z wyszukiwarki na naszego bloga tzn. że wszedł z jakiegoś słowa kluczowego. Jednak warto wiedzieć z jakich słów kluczowych odbywa się wejście na naszego bloga, gdyż dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze bardziej “dokręcić śrubkę” i zdobyć jeszcze więcej ruchu. Musisz pamiętać, że w wyszukiwarce Google najważniejsze jest pierwszych 10 wyników wyświetlonych po wpisaniu słowa lub frazy. Ludzie rzadko przeskakują na kolejne strony Google. Więc warto powalczyć o 1 miejsce w tej wyszukiwarce. Każdy szuka magicznego sposoby jak zdobyć ruch na bloga i wbić się na pierwsze miejsce. A mało kto monitoruje słowa kluczowe, a przynajmniej o tym nie mówi.

Monitorowanie słów kluczowych za pomocą stron i programów

Jak można monitorować słowa kluczowe ? Możesz skożystać z takich stron jak webpozycja.pl, gdzie w opcji darmowej możesz dodać odpowiednie słowa kluczowe dla twojej strony i zobaczyć jak to wygląda. Oczywiście, usługa darmowa ma ograniczenia. W internecie znajdziesz również inne strony, które za darmo są w stanie przedstawić ci jak wyglądają pozycje dla poszczególnych słów kluczowych, na które pozycjonujesz swoją stronę. Należy pamiętać, że jednym z podstawowych elementów blogowania jest dostęp do narzędzi Google dla webmastera. Tutaj również możemy uzyskać ciekawe dane dotyczące słów kluczowych.

Drugą możliwością jest ściągnięcie z internetu programów, stworzonych do tego. Programy jakie mogę ci polecić, to na pewno Free Monitor For Google. Program jest darmowy, jednak z opinii jakie można przeczytać w intenrcie niezbyt dokładny. Kolejnym programem jest Seo-Stat Mini. Również i z tego programy możemy przyjrzeć się naszym słowom kluczowym.

Monitorowanie słów kluczowych – wtyczka do WordPress SEO Rank Reporter.

Ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy blogów na WordPress. Wtyczka umożliwia nam monitorowanie słów kluczowych ujętych w naszym blogu. Tak jak wspomniałam wcześniej jest to darmowa wtyczka do naszych blogów opartych na WordPress. Jako, że jest darmowa ma pewne ograniczenia m.in raport monitoringu odbywa się co 3 dni.

Funkcje wtyczki WordPress SEO Rank Reporter..

  1. możliwość dodawania/ usuwania słów kluczowych do monitorowania bloga
  2. dane zaprezentowane są na wykresie
  3. wizualne porównanie twojej strony w stosunku do konkurentów w rankingu
  4. wygenerowanie pliku CSV zawierającego wszystkie dane
  5. możliwość podglądu listy słów kluczowych, które zdobywają ruch dla bloga i możliwość dodania ich do monitorowania
  6. powiadomienie emailowe w przypadku wzrostu lub spadku pozycji na dane słowo kluczowe
  7. automatyczne sprawdzanie pozycji słów kluczowych
  8. zapis historycznych danych do pliku

W kolejnym artykule dokładnie w piątek 14 lutego pokażę ci jak zainstalować i obsługiwać wtyczkę SEO Rank Reporter. Abyś monitorowanie słów kluczowych mógł wykonywać z poziomu kokpitu naszego bloga.

Similar Posts