| |

Wyszukiwarka na stronie, blogu, sklepie ? Poznaj wtyczkę JetSearch

[elementor-template id=”4537″]

Wyszukiwarka na blogu to moim zdaniem konieczność. Zwłaszcza jeśli blog jest rozbudowany i posiada wiele artykułów. Jednak niektórzy autorzy blogów pomijają potencjał wyszukiwarka i usuwają ją na swoich stronach. Domyślna wyszukiwarka WordPressa jest daleka do ideału, dlatego jeśli budujesz stronę w oparciu o wtyczkę Elementor, warto rozważyć dodatek o nazwie JetSearch. Dlaczego ? Przeczytasz o tym w artykule.

Wiele osób narzeka na działanie domyślnej wyszukiwarki i choć została ona ulepszona od 2013 roku to mimo wszystko dalej nie spełnia oczekiwań. Wyszukiwarka WordPressowa działa na zasadzie funkcji “dopasowania rozmytego”, przez co nie przeszukuje tagów, kategorii itp w celu wyświetlenia większej ilości dopasowanych wyników.

Jakie wady ma domyślna wyszukiwarka WP

  • nie ma opcji konfiguracji – mamy to co dali nam twórcy WordPressa,
  • nie można wykluczyć wybranych stron z wyników wyszukiwania,
  • nie można filtrować wyników np. według tagów itp,
  • wyszukiwarka nie posiada funkcji Ajax, czyli wyświetlenia podpowiedzi po wpisaniu pierwszych liter,
  • nie można ustawić sortowania – wyniki są tylko według daty dodania.

To tylko kilka niedogodności związanych z wyszukiwarką WordPress.

Czy możemy wymienić domyślną wyszukiwarkę na inną? Oczywiście, istnieje wiele wtyczek, które poprawią jakość wyszukiwarki.

Jednak w tym artykule chcę skupić się na wtyczce JetSearch, która została stworzona zespół Zemez.

Jeśli Twoja strona jest zbudowana w całości w oparciu o wtyczkę Elementor (tak jak moja), lub masz stworzoną np. stronę główną za pomocą Elementora to warto zainteresować się wtyczkę JetSearch.

JetSearch – zalety wtyczki i jej funkcje.

Autorzy wtyczki zachęcają nas opisem “Wyświetlaj najtrafniejsze wyniki wyszukiwania w postaci atrakcyjnych układów, dzięki czemu odwiedzający zawsze znajdą potrzebne informacje.”

Brzmi ciekawie, prawda? A jak to wygląda w praktyce ?

Funkcje, które wyróżniają wtyczkę to między innymi:

  • wyszukiwanie oparte o Ajax – w prosty sposób dodasz widget wyszukiwania do dowolnej strony zbudowanej z Elementorem, i uzyskasz pełną kontrolę nad wyglądem wyników wyszukiwania;
  • personalizacja wyników wyszukiwania i menu – możesz zarządzać i ustawić według własnego gustu: paginacją, miniatury i treści wyświetlane w wynikach wyszukiwania;
  • wyświetlanie wyników według trafności – jesteś w stawie rozmieścić wyniki wyszukiwania w odpowiedniej kolejności, tak aby najbardziej dopasowane wyniki wyszukiwania były zawsze wyświetlane jako pierwsze;
  • wyszukiwanie według kategorii lub typów postów – masz możliwość ustawienia wyświetlania wyników wyszukiwania tylko z określonej kategorii lub typu wpisu.

Dużym plusem wyszukiwarki JetSearch jest to, że możemy ją wstawić gdziekolwiek chcemy np. poniżej możesz zobaczyć jak działa wyszukiwarka tutaj na moim blogu (jak widzisz widget wyszukiwarki mogłam wstawić w dowolnym miejscu czyli w tym artykule):

[elementor-template id=”4534″]

Niestandardowe typy postów i JetSearch – kolejne zastosowanie

Tak jak wspomniałam wyżej w opisie wtyczka JetSearch pozwala również wyświetlać wyniki w oparciu o niestandardowe typy postów. W moim przypadku jest to świetna funkcja, ponieważ dzięki niej, na mojej stronie sklepu z szablonami landing page, mogłam dodać wyszukiwarkę i pokazać wyniki względem kategorii produktów. Mój sklep jest zbudowany za pomocą oczywiście Elementora i wtyczki EDD. Możesz zobaczyć jak wygląda wyszukiwarka w moim sklepie kliknij i przejdź do sklepu: Szablony Stron Landing Page – Landingo.pl

Gdzie kupić wtyczkę JetSearch

Zainteresowany i zaciekawiony możliwościami JetSearch? Pewnie tak. Wtyczkę możesz kupić tutaj w: JetSearch – marketplace TemplateMonster.

Similar Posts