Wtyczki WordPress do szybkiego tworzenia stron lądowania
Strony lądowania w WordPressie? Zastanawiasz się czy można wykorzystać WordPressa do budowy stron lądowania? Oczywiście, że tak. WordPress jest na tyle elastyczny, że można go wykorzystać niemal do wszystkiego, również do celów marketingowych. Wystarczy, że skorzystasz z odpowiednich wtyczek, a tworzenie landing page będzie bajecznie proste.
Niezależnie od tego, czy chcesz budować strony lądowania do sprzedaży produktów, rozwijania listy mailingowej, promowana webinarów, czy tworzyć cały lejek sprzedaży; te wtyczki, które za chwile poznasz, pozwolą stworzyć to czego potrzebujesz.
Wtyczki WordPress do tworzenia stron lądowania
Istnieje kilkanaście rozwiązań, za pomocą których stworzymy stronę, która jest nam potrzebna. Przestawię ci trzy rozwiązania, które moim zdaniem są najlepszym wyborem.
1. Elementor (darmowa wersja) i Pro
Kiedy nie chcesz wydawać pieniędzy na płatne wtyczki, a potrzebujesz szybko stworzyć konwertującą stronę landing page, warto rozpocząć od darmowej wersji Elementora. Jest to wtyczka page builder, Elementor ma świetny edytor przeciągnij i upuść, którego można używać do tworzenia niestandardowych układów strony i szablonów. Możemy w prosty i szybki sposób zmienić stronę w landing page czyli wyłączając zarówno stopkę jak i nagłówek (elementy, które obniżają konwersję) i przemienić stronę w typową stronę lądowania.
Darmowa wersja ma podstaowe elementy, stworzymy za jej pomocą oczywiście układ strony lądowania, ale będziesz musiała osadzić chociażby formularz zapisu na listę mailingową za pomocą shortcodów. Nie jest to nic trudnego, ponieważ każda platforma mailingowa umożliwia pobranie kodu html formularza zapisu.
Jeśli chcesz więcej widgetów i więcej funkcjonalności, możesz zainteresować się wersją PRO czyli płatną wersją Elementora. Zawiera ona dodatkowe widgety takie jak formularz zapisu, który można zintegrować z wieloma platformami mailowymi.
Nie mniej jednak już z darmową wersja stworzysz świetnie wyglądające i konwertujące strony lądowania do wielu celów. A instalując dodatkowe wtyczki, jesteś w stanie pozyskać nieco opcji, które są dostępne w wersji PRO.
Stworzyłam pakiet szablonów stron lądowania, które zbudowane są tylko i wyłączenie z darmowej wersji Elementora i dodatkowych darmowych wtyczek sprawdź LandingBox pakiet szablonów stron lądowania.
Zaletą Elementora jest to, że jest to wtyczka, która działa niemal z każdym motywem WordPress. Więc nie jesteś ograniczona do korzystania z konkretnego motywu.
2. Divi – motyw WordPress i Divi Builder wtyczka
Divi to popularny motyw WordPress wyposażony również w page builder. Dodatkowo można zakupić oddzielnie samą wtyczkę kreatora page builder. Divi wyposażone jest tak jak w przypadku Elementora PRO w dodatkowe widgety, które przyspieszą tworzenie stron lądowania np. osadzenie formularza zapisu zintegrowanego z wieloma systemami autorespondera.
Tworzenie stron lądowania za pomocą Divi jest trochę trudniejsze niż w przypadku Elementora. Poruszanie się po page builderze czasem jest czasochłonne, jeśli strona jest długa i zawiera wiele elemenetów, ponieważ kreator potrafi się “zwiesić”.
Minusem Divi jest fakt, że nie ma możliwości przetestowania go w darmowej wersji, bo takiej nie posiada.
3. Wtyczka Beaver Builder
Jest to kolejna wtyczka page builder za pomocą, której stworzymy wymarzony landing page. Za pomocą tego edytora wizualnego można tworzyć przyciągające wzrok niestandardowe układy stron bez żadnych problemów. Edytor jest płynny i lekki – nie zawiesza się podczas zapisywania.
Beaver Builder jest dostępny w repozytorium jako darmowa wersja, jednak jest bardzo ograniczona. Elementor w wersji darmowej zawiera znacznie więcej elementów niż ta wtyczka, dlatego budowanie strony lądowania w tej darmowej wtyczce będzie stratą czasu. Co inne jeśli chodzi o wersję płatną, w niej zbudujemy już ciekawe strony.
Wnioski
Istnieje kilkanaście wtyczek WordPress, które pozwolą na tworzenie skutecznych stron lądowania w obrębie naszej strony czy bloga. Dowiedziałaś się o trzech rozwiązaniach, które są najlepszymi według mnie. Oczywiście od ciebie zależy, która wtyczka czy motyw tak jak w przypadku Divi warta jej twojej uwagi i którą wykorzystasz do tworzenia swoich stron.
Potrzebujesz pomocy w tworzeniu wspaniałych stron lądowania w swojej witrynie WordPress? Sprawdź moje szablony stron lądowania LandingBox !
[elementor-template id=”5829″]