21 komentarzy Wordpress

WordPressa można się nauczyć ? Oczywiście, że tak. Potrzeba trochę wiedzy, cierpliwości i pomału opanujemy cms. Jednak największą przeszkodzą dla osób początkujących jest to.. skąd brać tę wiedzę ? Dlatego rusza mój nowy projekt WordPressPraktycznie.pl

Jest tyle stron, blogów o tematyce WordPressa, sama prowadzę bloga o WordPressie, na którym właśnie jesteś, więc po co kolejny portal?
W internecie brakowało mi miejsca, które w całości byłoby poświęcone praktycznym poradom o WordPressie.

Wiele osób pisze na temat WordPressa, jednak często jest tak, że mamy tylko ogólne informacje. Sama na początku uczenia się WordPressa szukałam rozwiązań, które niestety były “porozrzucane” na różnych stronach. Wszystko było trzeba wziąć i poskładać jak puzzle, aby rozwiązać dany problem.

Największy problem mają osoby początkujące, które zainstalowały jakoś WordPressa, ale żeby coś w nim zrobić, speronalizować, to często przerasta to ich możliwości. Dany problem przewija się barczo często czy to na forach, na grupach FB. Dlatego powstaje mój portal. Mam nadzieję, że będzie to na początku mini kompedium wiedzy o WordPressie, a z czasem przerodzi się w bardzo duży serwis.

Co znajdziemy na WordPress Praktycznie ?

wordpress praktycznie

1. Wtyczki WordPress

Oczywiście, wtyczki WordPress są naszymi ulubionymi dodatkami, które ułatwiają nam prace. Jest ich mnóstwo od płatnych po darmowe. Z powodu ich ilości, funkcji, często jest tak, że znalezienie takiej, która by nam odpowiadała pochłania nam nawet kilka godzin lub dni. Dlatego to zmienimy.

2. Motywy WordPress

Tak samo jak w przypadku wtyczek, mamy całe mnóstwo ciekawych lub mniej ciekawych darmowych i płatnych motywów do WordPressa. Tutaj znowu pojawia się problem, który wybrać, czy będzie spełniał on nasze oczekiwania po zainstalowaniu itp.

3. Porady WordPress

Wtyczki i motywy to jedno. Wiele rzeczy możemy przecież zrobić bez wtyczek, dzięki temu i nie spowalniamy serwera, a jak wiadomo im więcej wtyczek tym może być gorzej, a nasza strona będzie bezpieczniejsza. Możemy również nasz podstawowy motyw WordPress, całkowicie przerobić. Dlatego porady WordPress, będą główną częścią portalu WordPressPraktycznie.

Co jeszcze o WordPressie? Wszystko 😉

Strona czy blog na WordPressie, to nie tylko zainstalowanie odpowiedniego motywu i wtyczek. To również grafika, optymalizacja, social media, pozycjonowanie i wiele wiele więcej.

Na WordPressie można praktycznie zrobić wszystko od małych blogów, po strony firmowe, sklepy, różne portale. Tego chcę uczyć.

Dla kogo WordPressPraktycznie ?

Dla wszystkich, ale przede wszystkim dla początkujących osób. Jednak stopień trudność, nie zawsze będzie podstawowy. Myślę, że każdy znajdzie poradę i rozwiązanie problemu.


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
21 Komentarzy
 1. Kasia

  Hej, a wiesz, że w domenie nie można używać pełnej nazwy “WordPress”? Więcej info na: https://wordpress.org/about/domains/ Myślę, że WARTO to uszanować 🙂

  Reply
  1. Kamila

   Wiem, że proszą aby nie używać w domenie nadrzędnej słowa wordpress. Spokojnie, to tylko domena robocza, tak jak już pisałam właściwy adres będzie http://wppraktycznie.pl. Dlatego nie ma większej reklamy odnośnie domeny, bo coś testuje 🙂 Właściwa reklama, domena itp będzie jak już ustalę datę startu 🙂

   Reply
 2. Hubert

  Ciekawy pomysł, życzę powodzenia w realizacji i sukcesów 😉
  Hubert ostatnio opublikował…Kontrola wydatków osobistych – Droga do wolności finansowej #1My Profile

  Reply
  1. Kamila

   Dziękuje bardzo 🙂

   Reply
  1. Kamila

   Heh a tak jakoś wyszło. A na poważnie, to jest domena robocza, ogólna domena będzie http://wppraktycznie.pl. Ale badam pod względem marketingowym i dlatego na razie jest taka domena.

   Reply
 3. Janusz Kamiński

  Wow! Niech ten projekt będzie jeszcze jednym potężnym środkiem wiedzy o WordPress

  Reply
  1. Kamila

   Mam nadzieję, że tak będzie 🙂

   Reply
 4. Staszek

  Jestem początkującym blogerem więc myślę, że z projektu mogę dużo wyciągnąć. Czekam na otwarcie strony. Tak jak pisał DMati dodaj link w artykule – bo łatwiej kliknąć niż wpisać w przeglądarce 🙂

  Reply
 5. movieset

  trzymam kciuki za powodzenie

  Reply
 6. Krzysztof

  Kamilo powodzenia 🙂

  Reply
  1. Kamila

   Dziękuje Krzysztof 🙂

   Reply
 7. ala w

  Bardzo ciekawie to wygląda

  Reply
 8. Robert

  Trzymam kciuki i czekam na otwarcie serwisu. 🙂
  Robert ostatnio opublikował…Czarna księga perswazji / Rintu BasuMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   dzięki 🙂

   Reply
 9. Renfri

  Też myślę, że to bardzo fajny pomysł. Blogów fajnych o wordpressie jest sporo, ale czasem dla nowych użytkowników brakuje takiego wyspecjalizowanego czegoś, co pomagałoby na starcie i pozwalałoby im się odnaleźć. Mnie przynajmniej czegoś takiego brakowało niegdyś, gdy sam zaczynałem zabawę z tym. Dlatego trzymam kciuki i mam nadzieję, że strona wkrótce ruszy 🙂

  Reply
 10. Piotr

  Coraz więcej osób szuka zatrudnienia jako programista lub chce zmienić branżę. Mam nadzieję, że uda Ci się do nich dotrzeć. 😉

  Reply
  1. Kamila

   Dziękuje, aczkolwiek ja chcę trafić to osób początkujących, które albo nie znają wordpressa, albo może znają ale nie bardzo potrafią w nim coś zrobić.

   Reply
 11. Karol

  A może zorganizuje Pani jakiś webinar?

  Reply
 12. Piotr

  Kamilo powodzenia 🙂

  Reply
 13. Piotr

  Kamilo życzę powodzenia 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge