1 Komentarz Blogowanie

WordPress jest bardzo popularną platformą blogową, zarówno dostępnej na stronie wordpress.com jak i wordpress.org. Jest to moim zdaniem najlepszy cms, ze względu na proste, jest również aktualizowany i przystosowany pod seo.

WordPressa docenił onet.pl, pod dostępnymi domenami blog.pl oraz blog.onet.pl zainstalowali ten popularny cms.
Migracja blogów, a jest ich ponad 2 mlm w blogosferze onetu przysporzyła trochę problemów, ale wszystko zostało przeniesione.

Nowa odsłona blogosfery miała dać użytkownikom dużo większa swobodę podczas konfiguracji i edycji blogów. Blogowicze dostali możliwość wybrania 7 różnych rozszerzeń adresu m.in.:

  • blogujacy.pl
  • blogujaca.pl
  • crazylife.pl
  • piszecomysle.pl

Dodatkowo do wyboru jest 19 szablonów graficznych, więc spory wybór. Można również skorzystać z wtyczek m.in. Utlimate GA, dzięki której właściciel bloga może zobaczyć statystyki Google Analytics. A jak wiadomo wgląd do statystyk google jest ważną kwestią jeśli chodzi np. o seo.

Blog można również skonfigurować z portalami społecznościowymi: facebook, twitter, youtube czy nasza-klasa.

Jednak do profesjonalnego i przede wszystkim biznesowego blogowania, blogi oparte na darmowych platformach  zdecydowanie nie nadają.

Jeśli chciałeś/aś założyć blog na blog.pl i na nim zarabiać, to w kolejnym wpisie pokażę Ci, dlaczego nie warto tego robić.


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
1 Komentarz
  1. Dam Koszty

    Kto normalny korzysta z platformy Onetu? Domena i hosting to naprawę minimalne koszty, a wolność, komfort i brak ograniczeń są bezcenne.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge