Wizerunek na blogu – dodaj zdjęcie do sidebara.

Wizerunek na blogu jest bardzo ważną kwestią. Czytelnik chce przecież poznać kim jest autor bloga. Patrząc w statystyki mojego wordpressa, wiem że bardzo dużo osób czyta stronę “kim jestem”, gdzie mam znacznie dłuższy opis mojej osoby. Warto jednak dodać również 2-3 zdania o sobie wraz ze zdjęciem w widgecie, który umieszczamy z reguły po prawej stronie bloga czyli w pasku sidebare. Pokażę Tobie jak to szybko wykonać.

Internet jest anonimowy i wiele ludzi chce pozostać anonimową osobą, ale po co ? Jeśli zdecydowaliśmy się prowadzić bloga i mamy coś do powiedzenia to czemu mamy być anonimowi ? Zadaj sobie pytanie – jakie masz odczucie wchodząc na bloga, na którym nie ma nic o autorze, kompletnie zero informacji. Jak odbierasz bloga, na którym jest zdjęcie autora w widocznym miejscu, jest zakładka “o mnie” ?

Uważam, że blog pod którym podpisuje się “żywa” osoba jest przyjemniejszy i nabieram większego zaufania do takiej strony internetowej jak i do samego autora.

Wiele osób jeszcze nie wykorzystuje swojego bloga do budowania profesjonalnego wizerunku własnej osoby. Ale wystarczy popatrzeć na blogosferę i osoby, które poważnie traktują swoją pracę na blogu. Na każdym blogu znajdziesz zdjęcie i króciutki opis. Zrób to samo.

Jak dodać zdjęcie do widgetu w sidebare.

1) Wybierz swoje zdjęcie, ważne aby nie było ono za duże i dobrze prezentowało się w pasku bocznym sidebara. W moim przypadku jest to 120×125 px.
2) Przygotuj 2-3 zdania o sobie. Przedstaw się, napisz czym się zajmujesz, o czym jest blog.
3) Przejdź do wpisów i uruchom dodawanie nowego wpisu.
4) Wstaw do wpisu swoje zdjęcie i przygotowany opis.

Wizerunek na blogu - dodaj zdjęcie do sidebare.

5) Wyrównaj do prawej lub do lewej zdjęcie, lub tak jak ci pasuje.
6) Przejdź w edytor tekstowy i skopiuj cały wygenerowany kod html

Wizerunek na blogu - dodaj zdjęcie do sidebare.
7) Przejdź do widgetów wybierając je z zakładki wygląd.
8) Poszukaj i przesuń do sidebara widget tekstowy – TEKST;

Wizerunek na blogu - dodaj zdjęcie do sidebare.
9) Nadaj tytuł np. witaj na moim blogu, a w treści wklej wcześniej skopiowany kod html.

Wizerunek na blogu - dodaj zdjęcie do sidebare.
10) Zatwierdź i gotowe.

Wygląd widgetu z naszym zdjęciem może być nierówny. Wszystko zależy od tego jaki mamy szablon itp. Gdybyś miał problem z brzydkim wyglądem widgetu napisz, a pomogę ustawić tak aby dobrze się wyświetlał.

Budowanie swojego wizerunku powinno zaczynać się od bloga. Musisz być ekspertem w swojej dziedzinie i pisać wartościowe artykuły, aby czytelnik do ciebie powracał. Musisz również nawiązać relację ze swoimi czytelnikami, dlatego pokaż im się, nie bój napisać o sobie i pokazać swoje zdjęcie. Internauci chcą wiedzieć kim jesteś, jak wyglądasz jeśli w przyszłości będziesz chciał im zaproponować biznes czy współpracę.

Similar Posts