Usuwanie artykułu po wygaśnięciu daty ważności

Czasami na blogu tworzymy artykuły reklamowe, konkursy itp. Artykuły te tracą swoją ważność po określonym czasie i bez sensu jest je mieć opublikowane, skoro są już nie aktualne. W takim wypadku warto usunąć takie artykuły. Pokaże ci jak możesz szybko i na autopilocie usunąć zbędne posty.

Jeśli nasz blog traktujemy jako miejsce, gdzie ogłaszamy przeróżne konkursy, czy to bezpośrednio na blogu czy na zewnętrznych stronach lub social media wiemy, że takie wydarzenie utraci ważność. To samo dotyczny, jeśli reklamujemy jakieś wydarzenie, ofertę czasową czy różnego rodzaju kupony rabatowe i zniżki np. na nasze usługi. Wszystko to po utracie ważności tj. po zakończeniu oferty jest zbędne na naszym blogu. Możemy to śmiało usunąć lub wyłączyć dla czytelnika.

Usuwanie artykułów możemy robic ręcznie. Jednak pewną wadą jest to, że musimy pamiętać, którego dnia wygasa taki artykuł. Jeśli mamy do usunięcia jeden artykuł, ofertę lub stronę to nie będzie problemu i nie stracimy dużo czasu. Jednak w przypadku gdy takich czynności musielibyśmy wykonać kilkanaście, wtedy zaczyna się mały kłopot. Jeszcze większe problemy byłyby w przypadku gdybyśmy mieli kilka blogów i na nich wygasające artykuły. Pamiętanie o tym wszystkim przysporzy sporo problemów.

Mi osobiście często wylatuje, że powinnam usunąć jakaś ofertę na jednym ze swoich bligów. Nie mam też czasu aby przeszukiwać artykuły i je wyłączać ręcznie. Wtyczka WordPress zrobi za nas całą robotę i to automatycznie.

Wtyczka WordPress Post Expirator – usuń przeterminowane artykuły.

Wtyczka pomoże nam automatycznie usunąć artykuł po ustalonym czasie z naszego bloga, zamienić go na szkic, dzięki temu nie zostanie on usunięty i będzie można go ponownie włączyć lub zmienić kategorię artykułu. Ta ostatnia opcja jest bardzo ciekawa, ponieważ na blogu możemu stworzyć kategorię, w której będziemy zamieszczać wygasłe oferty. Przez to czytelnik może zobaczyć, że blog oferuje dużo konkursów, zapowiedzi co może dobrze wpłynąć na zaufanie.
Takie same ustwienia możemy zastosować również dla naszych stron, które też mają określoną datę wygaśnięcia.Na zdjęciu widzisz nową opcję Expires w zakłądce naszych artykułow. Widzisz ustawioną datę wygaśnięcia artykułu.

Jeszcze jedna ciekawa opcja wtyczki to taka, że możemy pokazać datę wygaśnięcia postu. Dzięki temu czytelnik może zobaczyć do, kiedy ważna jest strona lub artykuł. Ma to sens z punktu widzenia marketingu.

Jak sam widzisz jest to bardzo ciekawa wtyczka, która pomoże nam zaoszczędzić czas na ręczne usuwanie lub wyłączanie artykułów czy stron po określonym terminie. Nie musisz już pamiętać o tym. W kolejnym artykule pokażę ci jak ustawić wtyczkę, jest to bardzo proste i zajmie nam dosłownie 2 minuty.

Similar Posts