Twórz atrakcyjne i skuteczne popupy bez limitu z JetPopUp

Popupy .. jedni nienawidzą tych małych wyskakujących okienek, inni wręcz przeciwnie, lubią je ponieważ często zawierają specjalną ofertę, z której można skorzystać. Popupy są bardzo często wykorzystywane przez wiele osób, ale równie często wykorzystywane są w taki sposób, że więcej robią “krzywy” witrynie niż przynoszą jakieś sensowne rezultaty. Wyskakujące okienka są świetnym elementem marketingu, mogą naprawdę zwiększyć sprzedaż, budowę listy mailingowej pod jednym warunkiem, jeśli są dobrze ustawione, mogą wtedy zdziałać cuda.

W artykule nie będziemy jednak zajmować się wykorzystaniem, skutecznym wykorzystaniem popupów na stronie z punktu widzenia marketingowego, choć zwrócę trochę uwagi na pewne sprawy. Z tego artykułu dowiesz się za pomocą jakiego narzędzia możesz tworzyć atrakcyjnie wyglądające okienka, bez wiedzy technicznej.

Artykuł jest jednym z kolejnych, które przedstawiają wtyczki WordPress, dodatkowe wtyczki dla Elementora. Sam Elementor w płatnej wersji PRO, ma wbudowane popupy, nie mniej jednak istnieje dodatkowa wtyczka, która pozwoli na jeszcze większą swobodę przy tworzeniu i konfiguracji popupów.

JetPopUp – idealna wtyczka do wyskakujących okienek

JetPopup jest kolejną wtyczką stworzoną przez zespół Zemez. Jest to część pakietu Crocoblock. Jak piszą o wtyczce autorzy – JetPopUp, Stylowy kreator wyskakujących okienek dla Elementora. Muszę przyznać, że całkowicie zgadzam się z tym stwierdzeniem.

JetPopUp kreator, który pozwoli na:

  • Budowanie wyskakujących okienek za pomocą metody przeciągnij i upuść. Przy budowie możesz korzystać z widgetów samego Elementora czy to z darmowej wersji czy przy wykorzystaniu wersji PRO.
  • Do dyspozycji jst wiele opcji konfiguracji zdarzeń, dzięki którym możesz decydować kiedy i jak długo, na jakich stronach pojawi się popup.
  • Atrakcyjne animacje, które z pewnością wzrok każdego czytelnika strony.
  • Oszczędność czasu podczas budowy idealnego okienka, ponieważ autorzy dodali wiele gotowych szablonów, niemal na każdy cel marketingowy.

Przejdźmy teraz przez funkcje i możliwości wtyczki JetPopUp, tak abyś mogła przekonać się, dlaczego ta wtyczka jest tak atrakcyjna.

Wybierz cel okienka

Do dyspozycji masz kilka zdefiniowanych celów, które przyspieszą pracę nad popupem. Mamy gotowe szablony okienka dla subskrypcji, czyli w prosty sposób stworzysz okienko z zapisem na listę mailingową. Jeśli chcesz oferować kod rabatowy możesz wykorzystać szablon dedykowany właśnie temu celowi, czyli zniżce. Dodatkowo jest jeszcze cel taki jak: skontaktuj się z nami, poinformuj o polityce prywatności czyli idealne pod Rodo, możesz pokazać popup z pewna informacją czy umieścić zegar odliczający,który spowoduje pilność. Możesz wyświetlić okienko z informacją TAK/NIE, idealnie sprawdzi się jeśli np. prowadzisz stronę dla osób powyżej 18 roku życia lub chcesz zapytać o coś swojego odbiorcy i wymagane jest stwierdzenie TAK/NIE np. udział w quzie.

Ciekawe jest to, że popup może zawierać mapkę Google, formularz kontaktowy i inne elementy.

Ustaw kiedy ma wyskoczyć popup

Wtyczka pozwala nam wybrać 7 rożnych momentów kiedy popup zostanie wyświetlony na stronie. Daje to naprawdę duże możliwości, co w konsekwencji przyczyni się do tego, że nie będziemy irytować czytelnika przebywającego na stronie, naszymi wyskakującymi okienkami.

Jakie opcje wyświetlenia okienka mamy:

  • Przy wejściu na stronę – takie okienko najczęściej irytuje osoby wchodzące na nasza stronę, dlatego tutaj warto dobrze się zastanowić czy wyświetlić okienko zaraz po wejściu.
  • Użytkownik próbuje opuścić stronę – wyświetlenie okienka w tym momencie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie będzie tak irytować. Możemy wykorzystać ten moment na pokazanie ciekawej oferty, dzięki czemu zatrzymamy czytelnika dłużej na stronie.
  • Przewijanie strony – Wyświetlenie okienka po przewinięciu (scrollowaniu) strony o jakiś %, jest bardzo dobrym pomysłem. Dzięki JetPopUp możemy w bardzo prosty sposób to ustawić.
  • Dla konkretnego widgetu – Ta opcja pozwala na wyświetlenie popupa np. gdy odbiorca kliknie jakiś element strony (widget Elementora), albo na niego najedzie. Super rozwiązanie.
  • Brak aktywności na stronie – ciekawe zastosowanie, ponieważ okienko pojawi się w momencie braku aktywności. Warto to przetestować u siebie.
  • Określony termin – kolejne ciekawa opcja. Możliwe jest ustawienie okienka, aby pokazało się w konkretnym przedziale czasowym, idealne gdy chcesz pokazać popup np. z promocją w konkretnym terminie, bez martwienia się, że trzeba okienko potem wyłączyć, gdy termin minie.

Uwzględnij lub wyklucz

Funkcja, która pozwoli na to aby odbiorca nie poczuł się atakowany naszymi okienkami. Bardzo często widzę na stronach, że po wejściu na stronę główną wyskakuje mi okienko, kiedy przejdę na inną stronę statyczną w obrębie serwisu, ponownie wyskakuje mi okienko. Wyskakuje na każde stronie! , jest to bardzo irytujące.

JetPopUp o tym pomyślał i pozwala nam dokładnie określić na jakich stronach ma pojawić się okienko, a na jakich tego okienka ma nie być.

Sposób wyświetlenia popupa

Kolejna fajna opcja wtyczki. Możesz wybrać z kilku dostępnych możliwości i ustalić sposób wyświetlenia okienka. Do dyspozycji mamy standardowe umiejscowienie czyli na środku witryny, czyli klasyczne miejsce. Dodatkowo może okienko pojawić się jako blok pionowy z lewej lub prawej strony, w nagłówku lub stopce, jako pełny widok lub jako mały prostokąt na górze lub dole witryny.

Przykładowe miejsce wyświetlenia:

Animacje

Tak jak wspomniałam wyżej, JetPopUp dodatkowo wyposażony jest w animacje. Możesz wybrać jedna z pośród 13 dostępnych animacji pojawiania się okienka na stronie. Z pewnością nada to niesamowitego efektu i przyciągnie wzrok niejednego odbiorcy.

Wnioski

Jeśli nie wystarczą ci dostępne opcje w samej wtyczce Elementor PRO, jeśli chodzi o  wyskakujące okienka, warto zainteresować się wtyczką JetPopUp, którą możesz kupić na stronie TemplateMonster – wtyczka JetPopUP.

 

 

Similar Posts