Tripwire co to jest i dlaczego powinieneś go wdrożyć

Czy wiesz, że możesz zarabiać pieniądze na darmowych rzeczach? Każda osoba, która zapisze się na Twoją listę mailingową w celu pobrania darmowego lead magnetu np. ebook, checklistę, może zostać Twoim klientem zaraz po dołączeniu. Jak to możliwe? W bardzo prosty sposób, wystarczy że stworzysz Tripwire i prostą ścieżkę sprzedażową.

Co to jest oferta tripwire?

Tripwire (często też nazywana ofertą – One Time Offer) to po prosty oferta w super obniżonej cenie (najczęściej są to produkty wirtualne, cyfrowe), którą widzi osoba zaraz po zapisie na listę mailingową.

Strona Tripwire wyświetlana jest automatycznie po zapisie na listę mailingową, zamiast standardowej strony Thank You Page.

Tripwire jest ofertą nie tylko mocno obniżona cenowo, ale przede wszystkim ograniczoną czasowo. Co to dokładnie znaczy? Kiedy decydujesz się udostępnić subskrybentowi swoją ofertę z tak wielką zniżką, to chcesz aby jak najszybciej skorzystał i ją zakupił, jeśli jej nie kupi w określonym czasie, ofert przepada i nie można z niej ponownie skorzystać. To jest właśnie cały sekret tej strony.

Dlaczego Twoja firma traci, skoro oferujesz lead magnety, ale nie masz strony z tripwire?

Prawie każdy oferuje teraz jakieś gratisy w zamian za zapis na listę mailingową. Lead magnety czyli właśnie gratisy, prezenty które oferuje się subskrybentom to najczęściej pdfy, ebooki, szablony albo darmowe mini kursy online np. mailowe.

Po co rozdajemy lead magnety? Oczywiście po to, aby budować listę mailingową do której potem możemy wysyłać różnego rodzaju oferty naszych produktów, wiadome jest, że  ostatecznym celem budowy listy jest to, aby ktoś został naszym klientem. Ale proces zamiany subskrybenta w kleinta może być dużo krótszy już na etapie wysłania lead magnetu.

Po utworzeniu strony tripwire nie musisz robić nic innego, jak tylko przekierować za każdym razem na tę właśnie stronę, każdego kto pozostawi swoje dane w celu uzyskania lead magnetu. Dzięki temu dajesz sobie możliwość zdobycia nowego płacącego klienta.

Powód dla , którego warto już teraz wdrożyć ofertę tripwire:

  1. Możesz łatwo zarabiać pasywnie i to automatycznie za każdym razem, gdy ktoś dołączy do Twojej listy e-mailowej
  2. Kiedy ktoś kupuje od Ciebie cenny, ale niedrogi produkt, budujesz u niego zaufanie i jest bardziej prawdopodobne, że w przyszłości dokona ponownego zakupu od Ciebie.

Oczywiście jeśli ktoś nie zdecyduje się na zakup twojego produktu, to posiadasz jego adres mailowy, a dzięki temu możesz taką osobę przeprowadzić w późniejszym czasie przez lejek sprzedażowy.

Jak stworzyć skuteczny tripwire czyli elementy Tripwire o wysokiej konwersji?

Teraz kiedy wiesz już co to jest tripwire i jakie niesie ze sobą korzyści dla Twojej firmy, przyjrzyjmy się każdemu elementowi nieco dokładniej.

Oferowany produkt

Oferta tripwie musi być czymś wartościowym dla twojego subskrybenta i przede wszystkim powinna być powiązana z tym co oddajesz za darmo w postaci np. lead magnetu. Tak jak w przypadku lead magnetów produkt tripwire musi rozwiązywać jakiś problem twoich odbiorców, musi być czymś co naprawdę chcą.

Kuszące jest stworzenie oferty tripwir,, którą mogą uzyskać tylko teraz w tym określonym czasie, a jeśli przegapią, przegapią!  Bo nigdzie indziej nie znajdą tego produktu np. w sklepie.

Ale równie dobrze może to być produkt, który znajduje się w Twoim sklepie internetowym np. kurs online z tym, że na stronie tripwire otrzymają mega zniżkę.

Cyfrowy produkt, który będzie twoją ofertą tripwire, nie musi być czymś wielkim. Może to być np. krótki ebook, szablon, arkusz kalkulacyjny, seminarium internetowe lub zestaw grafik, które są związane z Twoją darmową subskrypcją i mogą pomóc odbiorcom coś osiągnąć.

Cena produktu Tripwire

Cena produktu, który oferujesz w postaci Tripwire powinna być naprawdę bardzo mocno obniżona. To nie może być obniżka rzedu 10 czy 20 zł. Taka oferta nie będzie atrakcyjna dla subskrybenta. Z reguły obniżka powinna sięgać nawet 50% ceny regularnej. Bardzo często widziałam na stronach ofertą obniżoną nawet o 90%.

To sprawia, że ​​tripwire jest tak skuteczny – fakt, że można kupić ten bardzo wartościowy produkt w tak niskiej cenie.

Najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o wycenę oferty tripwire, jest uczciwość. Pomyśl, ile normalnie byś wycenił produkt, gdybyś sprzedawał go na swoim blogu, a następnie ustal obniżoną cenę.

Nie pisz, że twój produkt jest wart 500 zł oferujesz go za 40 zł tylko po to, żeby pokazać jak bardzo obniżyłeś cenę, aby oferta wyglądała tak kusząco. Jeśli wyceniasz produkt na 500 zł to faktycznie musi on być tyle wart,  jeśli nie będzie, stracisz zaufanie odbiorców i nie kupią nic więcej od Ciebie.

Ograniczenie czasowe

Ostatnim elementem tripwire o wysokiej konwersji jest ograniczenie czasowe. Dodanie tego poczucia pilności pomaga ludziom podjąć ostateczną decyzję o zakupie.

Zwykle ramy czasowe wynoszą od 10 do 30 minut. Po upływie tego czasu tracą szansę na zakup oferty tripwire po obniżonej cenie, ponieważ kiedy upłynie określony czas strona tripwire wygasa i odbiorca przeniesiony jest  na inną stronę. A kiedy wpisze w przeglądarce ponownie adres strony tripwire lub będzie chciał cofnąć do wcześniejszej strony za pomocą strzałki w przeglądarce to i tak zostanie przeniesiony ponownie na inną stronę.

Podsumowanie

Teraz już wiesz co to jest produkt tripwire i dlaczego twoja firma tak bardzo go potrzebuje jeśli chce szybko uzyskać dochód pasywny.

Similar Posts