BLOG

Strona w budowie lub w trybie konserwacji 5 wtyczek WordPress

strona w budowie trybie konserwacji wtyczka wordpress

Prowadząc jakąkolwiek stronę istnieje czasem potrzeba, aby zrobić porządek. Szybkie poprawki na stronie możemy wykonać w czasie rzeczywistym np. instalacja nowych wtyczek. Jednak czasem takie prace trwają znacznie dłużej np. podczas odświeżania wyglądu strony. Wtedy musimy wgrać nowy szablon i dostosować go do naszych potrzeb. Nie chcemy podczas pracy, aby czytelnicy widzieli co się dzieje, dlatego warto wyłączyć bloga i po informować czytelników, że strona jest w budowie lub w trybie konserwacji. Zrobimy, to za pomocą wtyczki WordPress.

Wyłączenie bloga na czas naszej pracy spowoduje, że czytelnicy zobaczą ciekawy wygląd i zostaną po informowani co się dzieje z naszą stroną. Ale jak to zrobić ? W tym artykule przedstawię Ci 5 wtyczek WordPress, które wyłączą podgląd naszego bloga czytelnikowi, ale nie wyłączą nam tego podglądu, dzięki czemu spokojnie będziemy mogli pracować i widzieć efekty naszej pracy.

Wtyczki WordPress strona w budowie, w trybie konserwacji:

1) WP Maintenance Mode – zobacz

wtyczki-wordpress-strona-w-budowie.png

Ciekawa wtyczka WordPress, która umożliwia stworzenie strony w trybie konserwacji. Zalogowani użytkownicy mają pełny dostęp do strony. Wtyczka umożliwia dodanie daty i odliczanie do niej. Dodatkowo mamy stworzone już szablony, dzięki czemu wyglądstrony będzie bardzo atrakcyjny.

2) Site Maintenance – zobacz

Bardzo lekka wtyczka, która umożliwia stworzenie informacji o trybie konserwacji strony, wysyła informację dla nie zalogowanych użytkowników 503 Usługa niedostępna.

 

3) Ultimate Maintenance Mode – zobacz

wtyczki wordpress strona w budowie

Bardzo fajna wtyczka, która pokazuje stronę jako zrzut ekranu oraz z okienkiem popup z informacją, że strona jest w trybie konserwacji. Wtyczka jest bardzo łatwa w obsłudze i dostosowana do wszystkich motywów WordPress. Zrzut naszej strony tworzony jest automatycznie przez wtyczkę i używany jest jako tło strony w trybie konserwacji. Mamy możliwość dodania niestandardowych nagłówków, tła. Istnieje wersja PRO z większą ilością funkcji, jednak te podstawowe są wystarczające.

4) Maintenance – zobacz

Kolejna wtyczka WordPress, która umożliwia szybkie tworzenie strony w budowie. Wtyczka pozwala nam łatwo dostosować wygląd do wszystkich urządzeń. Możemy dodać własne logo, tło, obraz, wybrać kolory, dodać tekst. Możliwe jest rozbudowanie wtyczki do wersji PRO, dzięki czemu mamy kilka dodatkowych ustawień.

5) Ultimate Coming Soon Page – zobacz

 strona w trybie konserwacji wtyczka wordpress.png

Tą wtyczkę zainteresują się zapewne wszystkie osoby, które chcą dodatkowo zbierać adresy email, aby poinformować czytelników o ponownym uruchomieniu strony. Wtyczka działa z każdym motywem WordPRess, Wtyczka jest w pełni konfigurowalna, tzn. możemy ustawić własne logo, tło, tekst dzięki wbudowanemu panelowi. Wtyczka zintegrowana jest zFeedburner, aby zbierać adresy email. Jednak nie ma przeciwwskazań, aby dodać własny formularz do autorespondera.Dodatkowo zintegrowana jest z Google Fonts co pozwala nam użyć ciekawych czcionek. Również i w przypadku tej wtyczkimamy możliwość kupienia wersji PRO.

Zatem, jeśli potrzebujesz wyłączyć swojego bloga lub stronę, a e chcesz drażnić czytelników brzydką stroną lub błędem wykorzystaj jedną z powyższych wtyczek i stwórz piękną i ciekawą stronę w budowie lub w trybie konserwacji.

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

11 thoughts on “Strona w budowie lub w trybie konserwacji 5 wtyczek WordPress”

 1. Heh, nawet nie wiedziałem że aż tyle jest tych wtyczek.

  Pewnie jedna z nich wylądauje niebawem na moim blogu.

  Pozdrawiam

 2. Wypadałoby dać chociaż linki do stron z wtyczkami, skoro blokujesz kopiowanie treści. Trochę to denerwujące.

  1. Małe niedopatrzenie. Wtyczka blokująca content była tylko do testów i recenzji. Już jest wyłączona. A wtyczki podlinkuje.

 3. a czy znana jest wtyczka która blokuje dostep do strony, ale mozna na nia wejsc po wpisaniu loginu i hasla ??
  tak jak logowanie do kokpitu ??

  1. Tak są takie wtyczki, które pozwalają zablokować bloga dla odwiedzających czyli uzyskamy efekt bloga prywatnego. Dostęp do treści będzie tylko dla zalogowanych użytkowników. Wtyczka, która pozwoli to osiągnąć jest np. Registered Users Only

 4. Wtyczka Ultimate Coming Soon Page została zablokowana i nie można jej już dłużej pobrać.
  Ja szukam wtyczki na landing page’a, która pozwoliłaby ustawić tło i wyświetlić formularz do pobrania emaili w zgodzie z RODO.

  1. Do tworzenia landing page możesz użyć page builderów, osobiście polecam Elementor w darmowej wersi (tworzę właśnie kurs online jak budować strony landing page z Elementorem). Formularz do pobrania emaili polecam systemu autoresponderów np. getresponse, mailerlite. Osobiście używam getresponse.

 5. Ja skończyłem pisać bloga i używałem wtyczki under construction i po jej odinstalowaniu w wynikach wyszukiwania google przy mojej stronie jest cały czas napis strona w budowie. Nie wiecie może co może być tego przyczyną i jak usunąć ten irytujący napis? Pozdrawiam

Komentowanie jest zablokowane.