Strona w budowie lub w trybie konserwacji 5 wtyczek WordPress

Prowadząc jakąkolwiek stronę istnieje czasem potrzeba, aby zrobić porządek. Szybkie poprawki na stronie możemy wykonać w czasie rzeczywistym np. instalacja nowych wtyczek. Jednak czasem takie prace trwają znacznie dłużej np. podczas odświeżania wyglądu strony. Wtedy musimy wgrać nowy szablon i dostosować go do naszych potrzeb. Nie chcemy podczas pracy, aby czytelnicy widzieli co się dzieje, dlatego warto wyłączyć bloga i po informować czytelników, że strona jest w budowie lub w trybie konserwacji. Zrobimy, to za pomocą wtyczki WordPress.

Wyłączenie bloga na czas naszej pracy spowoduje, że czytelnicy zobaczą ciekawy wygląd i zostaną po informowani co się dzieje z naszą stroną. Ale jak to zrobić ? W tym artykule przedstawię Ci 5 wtyczek WordPress, które wyłączą podgląd naszego bloga czytelnikowi, ale nie wyłączą nam tego podglądu, dzięki czemu spokojnie będziemy mogli pracować i widzieć efekty naszej pracy.

Wtyczki WordPress strona w budowie, w trybie konserwacji:

1) WP Maintenance Mode – zobacz

wtyczki-wordpress-strona-w-budowie.png

Ciekawa wtyczka WordPress, która umożliwia stworzenie strony w trybie konserwacji. Zalogowani użytkownicy mają pełny dostęp do strony. Wtyczka umożliwia dodanie daty i odliczanie do niej. Dodatkowo mamy stworzone już szablony, dzięki czemu wyglądstrony będzie bardzo atrakcyjny.

2) Site Maintenance – zobacz

Bardzo lekka wtyczka, która umożliwia stworzenie informacji o trybie konserwacji strony, wysyła informację dla nie zalogowanych użytkowników 503 Usługa niedostępna.

 

3) Ultimate Maintenance Mode – zobacz

wtyczki wordpress strona w budowie

Bardzo fajna wtyczka, która pokazuje stronę jako zrzut ekranu oraz z okienkiem popup z informacją, że strona jest w trybie konserwacji. Wtyczka jest bardzo łatwa w obsłudze i dostosowana do wszystkich motywów WordPress. Zrzut naszej strony tworzony jest automatycznie przez wtyczkę i używany jest jako tło strony w trybie konserwacji. Mamy możliwość dodania niestandardowych nagłówków, tła. Istnieje wersja PRO z większą ilością funkcji, jednak te podstawowe są wystarczające.

4) Maintenance – zobacz

Kolejna wtyczka WordPress, która umożliwia szybkie tworzenie strony w budowie. Wtyczka pozwala nam łatwo dostosować wygląd do wszystkich urządzeń. Możemy dodać własne logo, tło, obraz, wybrać kolory, dodać tekst. Możliwe jest rozbudowanie wtyczki do wersji PRO, dzięki czemu mamy kilka dodatkowych ustawień.

5) Ultimate Coming Soon Page – zobacz

 strona w trybie konserwacji wtyczka wordpress.png

Tą wtyczkę zainteresują się zapewne wszystkie osoby, które chcą dodatkowo zbierać adresy email, aby poinformować czytelników o ponownym uruchomieniu strony. Wtyczka działa z każdym motywem WordPRess, Wtyczka jest w pełni konfigurowalna, tzn. możemy ustawić własne logo, tło, tekst dzięki wbudowanemu panelowi. Wtyczka zintegrowana jest zFeedburner, aby zbierać adresy email. Jednak nie ma przeciwwskazań, aby dodać własny formularz do autorespondera.Dodatkowo zintegrowana jest z Google Fonts co pozwala nam użyć ciekawych czcionek. Również i w przypadku tej wtyczkimamy możliwość kupienia wersji PRO.

Zatem, jeśli potrzebujesz wyłączyć swojego bloga lub stronę, a e chcesz drażnić czytelników brzydką stroną lub błędem wykorzystaj jedną z powyższych wtyczek i stwórz piękną i ciekawą stronę w budowie lub w trybie konserwacji.

Similar Posts