SEO Rank Reporter wtyczka do WordPress – monitorowanie słów kluczowych

Monitorowanie pozycji słów kluczowych w wynikach Google jest bardzo przydatną czynnością w pozycjonowaniu. Jeśli nie wiesz po co, to robić i, po co ci słowa kluczowe, to zachęcam do przeczytania artykułu na ten temat jak zdobyć ruch na bloga ? słowa kluczowe monitorowanie za darmo.

Słowa kluczowe możesz monitorować za pomocą programów, serwisów, Google Analytics, czy Google webmaster Tools. Wszystkie te opcje wymagają od Ciebie abyś dodatkowo odwiedział inne witryny, czy też instalował dodatkowe oprogramowanie na swoim komputerze. W tym artykule pokażę ci jak możesz wykonać tą samą czynność, czyli monitorować słowa kluczowe nie wychodząc poza kokpit swojego bloga WordPress.

Monitorowanie słów kluczowych w WordPressie umożliwia nam wtyczka SEO Rank Reporter.

Dla przypomnienia jakie są funkcje tej wtyczki SEO Rank Reporter.

  • dodawania/ usuwania słów kluczowych do monitorowania bloga
  • dane zaprezentowane są na wykresie
  • wizualne porównanie twojej strony w stosunku do konkurentów w rankingu
  • wygenerowanie pliku CSV zawierającego wszystkie dane
  • możliwość podglądu listy słów kluczowych, które zdobywają ruch dla bloga i możliwość dodania ich do monitorowania
  • powiadomienie emailowe w przypadku wzrostu lub spadku pozycji na dane słowo kluczowe
  • automatyczne sprawdzanie pozycji słów kluczowych
  • zapis historycznych danych do pliku

Instalacja wtyczki SEO Rank Reporter.

Instalacja odbywa się, tak jak w przypadku wszystkich wtyczek w WordPress. Jeśli nie wiesz jak dodać wtyczkę, zapoznaj się z tym artykułem jak dodać wtyczkę na bloga WordPress, gdzie krok po kroku wyjaśniam jak możesz, to zrobić na 2 sposoby.

Konfiguracja i obsługa wtyczki SEO Rank Reporter.

Po zainstalowaniu wtyczki, pojawi się ona jako zakładka w lewym menu naszego kokpitu.

SEO Rank Reporter wtyczka do WordPress - monitorowanie słów kluczowych

Krok 1) Musimy ustawić, aby sprawdzanie słów kluczowych odbywało się dla polskiej wyszukiwarki Google. Wybieramy opcję Settings i z listy wybieramy Google Country URL wskazujemy www.google.pl

SEO Rank Reporter wtyczka do WordPress - monitorowanie słów kluczowych

 

Krok 2) Wprowadzamy słowo kluczowe. Wybieramy zakładkę Add Keywords. W polu Keyword wpisujemy naszą frazę, a w URL adres naszego bloga.

SEO Rank Reporter wtyczka do WordPress - monitorowanie słów kluczowych

 

Krok 3) Wtyczka pobierze aktualną pozycję dla danego słowa kluczowego. Kliknij niebieski przycisk Confirm and Add to Reporter, aby dodać słowo do listy monitorowania. Po kliknięciu zostaną pokazane różne dane.

SEO Rank Reporter wtyczka do WordPress - monitorowanie słów kluczowych

Krok 5) Słowa kluczowe będą monitorowane co 3 dni i przedstawiane zarówno na wykresie jak i za pomocą danych poniżej wykresu. Zobaczysz zarówno informację kiedy dodałeś/aś słowo do analizy, ile było wizyt, czy zmieniła się pozycja itp. W moim przypadku takich danych jeszcze nie ma, ponieważ dopiero dodałam słowo kluczowe do monitorowania.

SEO Rank Reporter wtyczka do WordPress - monitorowanie słów kluczowych

Krok 6) Aby nie śledzić wykresu możesz ustawić opcję wysyłania raportów na maila. Mamy możliwość ustawienia liczby spadku lub wzrostu pozycji dla słów tzn. ustawiamy aby mail został wysłany w przypadku gdy słowo kluczowe spadnie lub wskoczy w rankingu o 10 pozycji.

SEO Rank Reporter wtyczka do WordPress - monitorowanie słów kluczowych

 

Mam nadzieję, że teraz już wiesz jak łatwo można przeprowadzić monitorowanie słów kluczowych bez opuszczania kokpitu bloga. A to wszystko za pomocą wtyczki WordPress SEO Rank Reporte.

Similar Posts