Przenoszenie bloga WordPress na nowy serwer i błąd 404

Przenoszenie bloga WordPress na nowy serwer często jest koniecznym zabiegiem w czasie naszej przygody z blogowaniem. Przeniesienie WordPressa może wiązać z tym, że nasz hosting jest za słaby na nasz bloga a dokładnie parametry serwera są zbyt małe i nasz blog np. dłużej się wczytuje. Samo przeniesienie bloga WordPress nie jest skomplikowanym zabiegiem jednak może pojawić się mały problem. Może cię dopaść błąd – error 404. W tym artykule dowiesz się co zrobić aby naprawić błąd 404 po przeniesieniu bloga na nowy serwer.

Jakiś czas temu byłam zmuszona przenieść kilka swoich blogów na nowy serwer. Tak jak pisałam wcześniej samo przenoszenie bloga nie jest skomplikowane i obejmuje, tak w skrócie:

1) posiadanie nowego serwera

2) kopia bazy danych naszego bloga

3) wgranie wszystkiego przez FTP na nowy serwer.

Blog został przeniesiony (łącznie z domeną, która nie została zmieniona) i na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się być ok, czyli po wejściu na adres mojego bloga ukazała się strona główna i było ok. Problem pojawił się w momencie, kiedy klikało się na jakiś artykuł aby do niego przejść lub też w tag, kategorię itp., wyskakiwał właśnie ten nieszczęsny błąd 404, czyli strona nie została odnaleziona i nie mogła zostać wczytana i pokazana lub też nastąpiło przekierowanie do usługodawcy serwera. W bazie danych wszystko był w porządku, ale problem pozostał.Przenoszenie bloga WordPress na nowy serwer i błąd 404

Szukając odpowiedzi w internecie, trafiałam tylko na artykuły przenoszenie bloga na nowy serwer, przenoszenie WordPressa na nowy hosting itp. Wszędzie instrukcja jak przenieść bez podpowiedzi co zrobić w przypadku pojawienia się błędu 404 po przeniesieniu WordPressa.
Jak to często bywa odpowiedź znalazłam dopiero na amerykańskich stronach, ale też nie na wszystkich jakby się okazało.

Przenoszenie bloga WordPressa na nowy serwer spowodowało błąd 404 dla linków do wpisów ?

Rozwiązanie problemu przenoszenia bloga:

1) Zaloguj się na serwer za pomocą klienta FTP

2) Sprawdź czy nie masz pliku .Htaccess -, jeśli istnieje – pobierz go na dysk i usuń z serwera.

3) Przejdź do ustawienia (z menu wordpressa – po lewej stronie) i wybierz opcję bezpośrednie odnośniki.

4) W zakładce bezpośrednie odnośniki wybierz opcję “domyślne” (to tylko tymczasowa operacja) i zobacz czy wpisy pojawiły się normalnie.

5) W zakładce bezpośrednie odnośniki, jeśli miałeś użyty format własny, czyli %postname% ustaw go ponownie i zapisz ustawienia.

6) Prześlij ponownie plik .Htaccess do tego samego katalogu, w którym go miałeś.

W moim wypadku wystarczyło, przywrócić samo ustawienie bezpośrednich odnośników, które zostały zmienione i wpisy zaczęły działać.

Teraz już wiesz co zrobić, jeśli napotkasz problem i błąd 404 w linkach do wpisów po przeniesieniu bloga WordPress na nowy serwer.

Similar Posts