14 komentarzy Blogowanie

Początkujący blogerzy mają niekiedy chwile załamania i wątpliwości czy faktycznie to, co robią przynosi pożądane efekty. Odpowiednia organizacja może jednak okazać się kluczem do pomyślności. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się między innymi jak skutecznie prowadzić bloga nawiązując do odpowiedniego systemu wyznaczania celów, a także kwestii zarządzania czasem.

Prowadzenie bloga w kontekście wyznaczania celów.

Mając wizje swoich działań łatwiej jest wdrożyć się w ich realizację. Nakreślając cele dotyczące tworzenia bloga mechanizm również jest podobny. Warto mieć zaplanowaną drogę postępowania, by później łatwiej móc dążyć do wyznaczonych celów. Oczywiście nie da się z góry ustalić i przewidzieć wszystkich mankamentów jakie pojawią się na naszej drodze do stania się, chociaż w jakimś stopniu, rozpoznawalnym blogerem. Wszystko jednak zależy od naszego podejścia i chęci rozwoju w kierunku punktu docelowego. Jeśli kierunkujesz swoje działania na osiągnięcia , łatwiej jest Ci się skupić na tym, co w danej chwili uważasz za priorytetowe. To samo tyczy się prowadzenia bloga. Postawiłeś sobie za cel, że będziesz pisać, pisać dla ludzi i chcesz, by Twoje posty były odnajdywane i czytane z zaciekawieniem.

Nie spoczywaj, więc na laurach i nie załamuj się już na początku, jeśli zauważysz, że efekty nie przychodzą tak szybko, jak się tego spodziewałeś. Cel wymaga poświęceń, wymaga starań i ciągłej walki o każdego czytelnika. Realizując ambicje udowadniasz sobie, że potrafisz i walczysz o zaufanie innych. Prowadzenie bloga może być celem samym w sobie, jest to jednak cel długoterminowy, który obliguje do ciągłych starań o uwagę użytkowników. Składa się na niego mnóstwo pojedynczych czynników, o których jakość nieustannie trzeba dbać. Tak też, chcąc zacząć swoją przygodę z blogowaniem, postaw sobie za cel staranność o każdy szczegół, poczynając od czytelników, na estetyce i wartościowym kontencie kończąc. Korzyścią z ustalania celów jest, bowiem fakt, że Twoje działania stają się bardziej przemyślane, a ustalone priorytety znajdują odpowiednie miejsce na drabinie w dążeniu do doskonałości w danej dziedzinie.prowadzenie-wlasnego-bloga a wyznaczanie celów

Prowadzenie bloga a zarządzanie czasem.

Tworzenie postów i artykułów na bloga wymaga odpowiedniej dozy czasu. Codzienność zobowiązuje nas do gospodarowania tym, jakże cennym narzędziem. Każdego dnia, bowiem mamy do załatwienia setki spraw, czas niestety jednak nie zwalnia. Blogerem jest się na pełny etat, ale, oprócz tego wokół dzieje się mnóstwo innych rzeczy, nad, którymi trzeba panować. Organizując swoją pracę na blogu w jakimś stopniu aranżuje się całą swoją życiową przestrzeń. Prawdziwy bloger jest, bowiem oddany swojej pracy, pisze z pasją i z zaangażowaniem. Wie, że tylko systematyczna aktywność przyniesie oczekiwane efekty. Dlatego decydując się na prowadzenie bloga należy pamiętać, że organizacja czasu to fundament dobrego działania.

Bloga nie tworzy się pod wpływem chwili. Jeśli chcesz, by przynosił on dochody musisz umieć uporządkować swoje dzienne aktywności, mieć czas na jego nadzorowanie, tworzenie, dopieszczanie. W przypadku bloga najważniejsze słowa to systematyczność i konsekwentność. Spraw, aby Twoi czytelnicy czuli się wyjątkowo i chcieli do Ciebie wracać. Aby marzenia stały się rzeczywistością musisz jednak najpierw zacząć od organizacji siebie w czasie. Zmień, więc taktykę postępowania, zawładnij czasem wokół siebie i staraj się przez to dać coś innym. Jeśli na bieżąco będziesz aktualizować posty i artykuły na swojej platformie blogowej zauważysz, że może Ci się to odpłacić z nawiązką. Potraktuj blog jako inwestycję na lata, której zarządzanie wymaga uwagi i poświęcenia.

Dobrą metodą na prowadzenie bloga jest więc praca nad samym sobą. Traktowanie bloga jako elementu własnego życia może przynieść sukces tylko wtedy , gdy rzeczywiście kochamy to , co robimy i oddajemy w ten sposób cząstkę siebie. Wyznaczanie celów i zarządzanie czasem zdecydowanie pomagają w realizacji marzeń o stworzeniu bloga, który będzie z chęcią czytany i odwiedzany przez setki internautów. Traktuj, więc jego prowadzenie jako pasję, a nie konieczność i suchy obowiązek.

Wpis gościnny – Autorem wpisu jest Artur Wiktor, właściciel witryny Skuteczna Dźwignia Zarobkowa

Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
14 Komentarzy
 1. halski

  trzeba regularnie pisać i nie można robić sobie dużych przerw, czasami nasze obowiązki w świecie rzeczywistym powodują że jak nie będziemy odpowiednio zarządzać czasem to możemy przestać pisać na dłuższy czas, a zawsze znajdzie się jakieś bo…

  Reply
  1. Marek

   Dokładnie tak, nic tak nie zniechęca czytelników, jak totalna nieregularność w pisaniu.
   Marek ostatnio opublikował…Urządzenia wolnostojące koloroweMy Profile

   Reply
   1. Kamila

    Dokładnie tak, choć znam blogi, które mają 1 wpis na miesiąc a cieszą się dużą popularnością. Wszystko zależy od tego jaki mamy content na blogu. Sama jest zaskoczona faktem, że mój blog wygenerował bardzo duży skok oglądalności bloga miesięcznie i każdego dnia, pomimo że arty nie były teraz częste. Ale samo pisanie bloga ma sprawiać przyjemność, dlatego wracam do regularnego pisania 🙂

    Największy wkład naszej pracy jest na początku drogi. Potem wszystko zależy o czym i jak piszemy. Możemy mieć artykuły codziennie pisane, ale możemy nie mieć żadnego ruchu np. z google. A możemy mieć arty pisane raz w miesiącu, ale generują nam dziennie po kilkadziesiąt wejść, więc w skali miesiąca mamy pokaźny zastrzyk czytelników.

    Reply
 2. Michał Kałuża

  Prowadząc bloga trzeba być konsekwentnym i cierpliwym. Nie należy oczekiwać szybkiej gratyfikacji. Budowanie blogowego imperium kojarzy mi się z popularną kiedyś grą online Plemiona.pl. Codzienny wysiłek (który zresztą był przyjemnością) po długim czasie dawał w końcu upragnione efekty.
  Michał Kałuża ostatnio opublikował…Sterowanie sympatiąMy Profile

  Reply
 3. Dominik

  Zdecydowanie trzeba umieć zarządzać czasem, inaczej większość czasu pożrą między innymi facebook i inne pochłaniacze. Wiem, bo sam to przeżyłem 🙂
  Dominik ostatnio opublikował…Jak zrobić dobrą stronę internetową krok po krokuMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Zgodzę się z tym, sama czasem mam 10 pomysłów do zrobienia czegoś, potem siadam aby trochę “po googlować” i wejdę przy okazji na fejsa, a chwile potem jest już wieczór i z moim planów nici 😉

   Reply
 4. Artur Wiktor

  @Halski – masz racje, należy regularnie planować publikacje artykułów na blogu. Najlepszym sposobem jest w weekend zaplanowanie tygodnia i w nim umieścić napisanie artykułu i publikacje. Polecam poprzedzić takie działanie konkretną datą wykonania, dzięki temu pamiętamy o zrealizowaniu planu w terminie.

  @Michał – Również się z Tobą zgodzę. W moim przypadku dopiero po prawie roku działania, blog zaczął przynosić efekty i moje działania zaczęli zauważać inni. Najważniejsze jest to, iż to co stworzysz wartościowego w sieci będzie dawać Ci korzyść przez długie lata. Dlatego odpowiednie blogowanie jest ważne.

  @Dominik – w teraźniejszych czasach jest mnóstwo “zjadaczy czasu” dlatego trzeba się bardzo pilnować i przestrzegać planu, aby działać skutecznie. Jak wspomniałem w artykule trzeba konkretnie precyzować cel swojego bloga, dzięki czemu pomoże nam to w odpowiedniej jego budowie.

  Pozdrawiam
  Artur Wiktor
  Artur Wiktor ostatnio opublikował…Guru Kultu OpinieMy Profile

  Reply
 5. ceag

  ja myślę, że najgorsze co może być to pisanie na siłę, bloga prowadzimy bo tego chcemy. artykuły tworzone, bo trzeba, wychodzą słabe
  ceag ostatnio opublikował…Przeciwwybuchowa skrzynka zaciskowaMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Zgadzam się z tobą. Jednak jest jeden wariant, który dodałabym do Twojej listy. Otóż najgorsze jest zacząć bloga z nastawieniem tylko dla zarobku. No niestety wiele osób tak robi, bo wydaje im się, że blog co to takiego, 10 min roboty i zdobędę kokosy. O tym, że tak nie jest człowiek przekonuje się po miesiącu i rzuca bloga. A potem robi wielki hejt na forach, że na blogu nie da się zarobić, że to ściema itp. Co jest oczywiście nie prawdą.

   Prawie każdy blog prowadzony dobrze od początku jest w stanie generować nam dochód. Prawie? niestety ale są tematyki czy formy bloga, który ma małe szanse na zarabianie. Ale o tym w innym artykule postaram się napisać szerzej.

   Reply
   1. Rafał

    Z drugiej jednak strony pisanie z nastawieniem do zarobku może mieć pozytywne skutki. Kogoś kto pisze dla zabawy nie musi za bardzo obchodzić ilość wejść, pozycja w google, systematyczność dodawania postów itp. Natomiast osoba blogująca dla pieniędzy może okazać się bardziej zmotywowana by wznieść swoją stronę na wyżyny. W końcu od tego zależy czy zarobi. Mowa rzecz jasna o poważnych osobach, które wiedzą czego chcą.
    Rafał ostatnio opublikował…Tłuszcz – postać o wielu twarzachMy Profile

    Reply
 6. Ola

  Na blogu będzie “ruch” jeśli regularnie będziemy umieszczać wpisy. Blog musi być ciekawy w danej dziedzinie, tak aby zainteresować czytelników, a nie pisanie”pustych wpisów”
  Ola ostatnio opublikował…Warszawski LONDON LOOK & makijaż RimmelMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   No nie do końca chodzi tylko o regularne wpisy. Same wpisy nawet wartościowe bez optymalizacji i pozycjonowania nie wiele nam przyniosą “ruchu”. Owszem będą się pojawiać stali bywalcy jeśli takich zdobędziemy, ale trudno będzie przyciągnąć nowych z wyszukiwarki.

   Reply
 7. bloger

  Każdy kto zajmuję się prowadzeniem boga i chce osiągnąć sukces i nieustanny ruch musi robić regularne wpisy, wrzucać fotki to przyciąga ludzi do odwiedzania.
  bloger ostatnio opublikował…Ronaldinho Gaucho…to nie tylko finezyjna technika…to przede wszystkim radość z gry i miłość do piłki nożnej pozwoliła mu odnieść wielki sukcesMy Profile

  Reply
 8. BlogoFirmie.pl

  Systematyczność i konsekwencja, to kluczowe cechy u dobrego blogera, ale w rzeczywistości, o nie jest najtrudniej.
  BlogoFirmie.pl ostatnio opublikował…Logo i slogan dla firmy – czy są naprawdę potrzebne?My Profile

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge