BLOG

Cel i czas jako elementy bloga, skazanego na sukces

cal-i-czas-na-blogu

Początkujący blogerzy mają niekiedy chwile załamania i wątpliwości czy faktycznie to, co robią przynosi pożądane efekty. Odpowiednia organizacja może jednak okazać się kluczem do pomyślności. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się między innymi jak skutecznie prowadzić bloga nawiązując do odpowiedniego systemu wyznaczania celów, a także kwestii zarządzania czasem.

Prowadzenie bloga w kontekście wyznaczania celów.

Mając wizje swoich działań łatwiej jest wdrożyć się w ich realizację. Nakreślając cele dotyczące tworzenia bloga mechanizm również jest podobny. Warto mieć zaplanowaną drogę postępowania, by później łatwiej móc dążyć do wyznaczonych celów. Oczywiście nie da się z góry ustalić i przewidzieć wszystkich mankamentów jakie pojawią się na naszej drodze do stania się, chociaż w jakimś stopniu, rozpoznawalnym blogerem. Wszystko jednak zależy od naszego podejścia i chęci rozwoju w kierunku punktu docelowego. Jeśli kierunkujesz swoje działania na osiągnięcia , łatwiej jest Ci się skupić na tym, co w danej chwili uważasz za priorytetowe. To samo tyczy się prowadzenia bloga. Postawiłeś sobie za cel, że będziesz pisać, pisać dla ludzi i chcesz, by Twoje posty były odnajdywane i czytane z zaciekawieniem.

Nie spoczywaj, więc na laurach i nie załamuj się już na początku, jeśli zauważysz, że efekty nie przychodzą tak szybko, jak się tego spodziewałeś. Cel wymaga poświęceń, wymaga starań i ciągłej walki o każdego czytelnika. Realizując ambicje udowadniasz sobie, że potrafisz i walczysz o zaufanie innych. Prowadzenie bloga może być celem samym w sobie, jest to jednak cel długoterminowy, który obliguje do ciągłych starań o uwagę użytkowników. Składa się na niego mnóstwo pojedynczych czynników, o których jakość nieustannie trzeba dbać. Tak też, chcąc zacząć swoją przygodę z blogowaniem, postaw sobie za cel staranność o każdy szczegół, poczynając od czytelników, na estetyce i wartościowym kontencie kończąc. Korzyścią z ustalania celów jest, bowiem fakt, że Twoje działania stają się bardziej przemyślane, a ustalone priorytety znajdują odpowiednie miejsce na drabinie w dążeniu do doskonałości w danej dziedzinie.prowadzenie-wlasnego-bloga a wyznaczanie celów

Prowadzenie bloga a zarządzanie czasem.

Tworzenie postów i artykułów na bloga wymaga odpowiedniej dozy czasu. Codzienność zobowiązuje nas do gospodarowania tym, jakże cennym narzędziem. Każdego dnia, bowiem mamy do załatwienia setki spraw, czas niestety jednak nie zwalnia. Blogerem jest się na pełny etat, ale, oprócz tego wokół dzieje się mnóstwo innych rzeczy, nad, którymi trzeba panować. Organizując swoją pracę na blogu w jakimś stopniu aranżuje się całą swoją życiową przestrzeń. Prawdziwy bloger jest, bowiem oddany swojej pracy, pisze z pasją i z zaangażowaniem. Wie, że tylko systematyczna aktywność przyniesie oczekiwane efekty. Dlatego decydując się na prowadzenie bloga należy pamiętać, że organizacja czasu to fundament dobrego działania.

Bloga nie tworzy się pod wpływem chwili. Jeśli chcesz, by przynosił on dochody musisz umieć uporządkować swoje dzienne aktywności, mieć czas na jego nadzorowanie, tworzenie, dopieszczanie. W przypadku bloga najważniejsze słowa to systematyczność i konsekwentność. Spraw, aby Twoi czytelnicy czuli się wyjątkowo i chcieli do Ciebie wracać. Aby marzenia stały się rzeczywistością musisz jednak najpierw zacząć od organizacji siebie w czasie. Zmień, więc taktykę postępowania, zawładnij czasem wokół siebie i staraj się przez to dać coś innym. Jeśli na bieżąco będziesz aktualizować posty i artykuły na swojej platformie blogowej zauważysz, że może Ci się to odpłacić z nawiązką. Potraktuj blog jako inwestycję na lata, której zarządzanie wymaga uwagi i poświęcenia.

Dobrą metodą na prowadzenie bloga jest więc praca nad samym sobą. Traktowanie bloga jako elementu własnego życia może przynieść sukces tylko wtedy , gdy rzeczywiście kochamy to , co robimy i oddajemy w ten sposób cząstkę siebie. Wyznaczanie celów i zarządzanie czasem zdecydowanie pomagają w realizacji marzeń o stworzeniu bloga, który będzie z chęcią czytany i odwiedzany przez setki internautów. Traktuj, więc jego prowadzenie jako pasję, a nie konieczność i suchy obowiązek.

Wpis gościnny – Autorem wpisu jest Artur Wiktor, właściciel witryny Skuteczna Dźwignia Zarobkowa

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

16 thoughts on “Cel i czas jako elementy bloga, skazanego na sukces”

 1. trzeba regularnie pisać i nie można robić sobie dużych przerw, czasami nasze obowiązki w świecie rzeczywistym powodują że jak nie będziemy odpowiednio zarządzać czasem to możemy przestać pisać na dłuższy czas, a zawsze znajdzie się jakieś bo…

   1. Dokładnie tak, choć znam blogi, które mają 1 wpis na miesiąc a cieszą się dużą popularnością. Wszystko zależy od tego jaki mamy content na blogu. Sama jest zaskoczona faktem, że mój blog wygenerował bardzo duży skok oglądalności bloga miesięcznie i każdego dnia, pomimo że arty nie były teraz częste. Ale samo pisanie bloga ma sprawiać przyjemność, dlatego wracam do regularnego pisania 🙂

    Największy wkład naszej pracy jest na początku drogi. Potem wszystko zależy o czym i jak piszemy. Możemy mieć artykuły codziennie pisane, ale możemy nie mieć żadnego ruchu np. z google. A możemy mieć arty pisane raz w miesiącu, ale generują nam dziennie po kilkadziesiąt wejść, więc w skali miesiąca mamy pokaźny zastrzyk czytelników.

 2. Prowadząc bloga trzeba być konsekwentnym i cierpliwym. Nie należy oczekiwać szybkiej gratyfikacji. Budowanie blogowego imperium kojarzy mi się z popularną kiedyś grą online Plemiona.pl. Codzienny wysiłek (który zresztą był przyjemnością) po długim czasie dawał w końcu upragnione efekty.

 3. Zdecydowanie trzeba umieć zarządzać czasem, inaczej większość czasu pożrą między innymi facebook i inne pochłaniacze. Wiem, bo sam to przeżyłem 🙂

  1. Zgodzę się z tym, sama czasem mam 10 pomysłów do zrobienia czegoś, potem siadam aby trochę “po googlować” i wejdę przy okazji na fejsa, a chwile potem jest już wieczór i z moim planów nici 😉

 4. @Halski – masz racje, należy regularnie planować publikacje artykułów na blogu. Najlepszym sposobem jest w weekend zaplanowanie tygodnia i w nim umieścić napisanie artykułu i publikacje. Polecam poprzedzić takie działanie konkretną datą wykonania, dzięki temu pamiętamy o zrealizowaniu planu w terminie.

  @Michał – Również się z Tobą zgodzę. W moim przypadku dopiero po prawie roku działania, blog zaczął przynosić efekty i moje działania zaczęli zauważać inni. Najważniejsze jest to, iż to co stworzysz wartościowego w sieci będzie dawać Ci korzyść przez długie lata. Dlatego odpowiednie blogowanie jest ważne.

  @Dominik – w teraźniejszych czasach jest mnóstwo “zjadaczy czasu” dlatego trzeba się bardzo pilnować i przestrzegać planu, aby działać skutecznie. Jak wspomniałem w artykule trzeba konkretnie precyzować cel swojego bloga, dzięki czemu pomoże nam to w odpowiedniej jego budowie.

  Pozdrawiam
  Artur Wiktor

 5. ja myślę, że najgorsze co może być to pisanie na siłę, bloga prowadzimy bo tego chcemy. artykuły tworzone, bo trzeba, wychodzą słabe

  1. Zgadzam się z tobą. Jednak jest jeden wariant, który dodałabym do Twojej listy. Otóż najgorsze jest zacząć bloga z nastawieniem tylko dla zarobku. No niestety wiele osób tak robi, bo wydaje im się, że blog co to takiego, 10 min roboty i zdobędę kokosy. O tym, że tak nie jest człowiek przekonuje się po miesiącu i rzuca bloga. A potem robi wielki hejt na forach, że na blogu nie da się zarobić, że to ściema itp. Co jest oczywiście nie prawdą.

   Prawie każdy blog prowadzony dobrze od początku jest w stanie generować nam dochód. Prawie? niestety ale są tematyki czy formy bloga, który ma małe szanse na zarabianie. Ale o tym w innym artykule postaram się napisać szerzej.

   1. Z drugiej jednak strony pisanie z nastawieniem do zarobku może mieć pozytywne skutki. Kogoś kto pisze dla zabawy nie musi za bardzo obchodzić ilość wejść, pozycja w google, systematyczność dodawania postów itp. Natomiast osoba blogująca dla pieniędzy może okazać się bardziej zmotywowana by wznieść swoją stronę na wyżyny. W końcu od tego zależy czy zarobi. Mowa rzecz jasna o poważnych osobach, które wiedzą czego chcą.

 6. Na blogu będzie “ruch” jeśli regularnie będziemy umieszczać wpisy. Blog musi być ciekawy w danej dziedzinie, tak aby zainteresować czytelników, a nie pisanie”pustych wpisów”

  1. No nie do końca chodzi tylko o regularne wpisy. Same wpisy nawet wartościowe bez optymalizacji i pozycjonowania nie wiele nam przyniosą “ruchu”. Owszem będą się pojawiać stali bywalcy jeśli takich zdobędziemy, ale trudno będzie przyciągnąć nowych z wyszukiwarki.

  2. Nie mam wielkiego doświadczenia, ale moim zdaniem dużą robotę zrobią wartościowe wpisy, a nie ich regularność. Myślę, że znacznie lepiej jest raz na tydzień dodać wartościowy wpis, niż zasypywać blog „chwilowy” wpisami, które po kilku miesiącach znikną gdzieś w czeluściach sieci…

   1. Zgadzam się, że wszystko zależy od jakości wpisu ale regularność wpisów też jest ważna. Jeśli artykuły będą się pojawiać nieregularnie to z początku odbiorcy będą zaglądać na bloga w celu sprawdzeniu czy jest nowy content, ale jeśli przerwa między artykułami będzie dość długą to z czasem odbiorcy zapomną o naszym blogu.

 7. Każdy kto zajmuję się prowadzeniem boga i chce osiągnąć sukces i nieustanny ruch musi robić regularne wpisy, wrzucać fotki to przyciąga ludzi do odwiedzania.

Komentowanie jest zablokowane.