Profesjonalny szablon WordPress za darmo? Zdobędziesz w naszym konkursie – TERAZ

Profesjonalny szablon WordPress może zwiększyć konwersję w witrynie? Wiele osób zastanawia się czy kupić szablon czy skorzystać z darmowego i jaki to będzie miało wpływ na odpowiedzialność. W tym artykule przedstawię Ci, jak profesjonalny szablon może zwiększyć zaangażowanie czytelników, dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów. A także będziesz mógł dostać całkowicie za darmo profesjonalny szablon dla WordPress.

Z każdym rokiem liczba stron internetowych nieustannie rośnie, co zwiększa konkurencje między nimi. To wszystko zmusza właścicieli stron do ciągłych zmian aby być lepszym niż konkurencja. Musimy nie tylko dostarczać ciekawych artykułów tematycznych, które są za równo unikatowego jak i pożyteczne dla czytelnika ale i również musimy zadbać o wygląd naszego bloga czy strony internetowej, aby wyróżniać się na tle innych. Właśnie od projektu strony (wyglądu) zależy czy jej odwiedzający pozostanie naszym czytelnikiem na stałe i czy też zostanie klientem w przyszłości.

Według opinii Neila Patela, znanego marketera internetowego, “kolor w 85% wypadkach jest powodem zakupu konkretnego produktu.” Dlatego wybór odpowiedniego szablonu, który byłby przyjemny dla użytkownika jest jednym z najcięższych kroków pod czas tworzenia strony www. Wiele osób zapomina o wyglądzie bloga czy strony internetowej, przez co często mogą tracić cennych czytelników i pieniądze.

Jednak nie każda osoba jest w stanie stworzyć szablon strony internetowej od podstaw krok po kroku. Czy jest wyjście z tej sytuacji? Tak, ponieważ nikt nie musi tego robić jeśli się na tym nie zna. W internecie jest mnóstwo miejsc, które umożliwiają nam zakup profesjonalnego szablonu WordPress.

Ale czym jest profesjonalny szablon WordPress czy strony internetowej? W skrócie możemy wyróżnić:

 • odpowiedni dobór kolorystyki, który się nie gryzie ze sobą – ważne dla czytelników, szablon nie może razić po oczach.
 • dobrze stworzona nawigacja – ważna dla czytelników, którzy nie gubią się na blogu czy stronie.
 • responsywność – ważne dla czytelników, aby na każdym ekranie, łatwo mogli przeglądać bloga wordpress.
 • czysty kod php, html, css – ważne dla, które użytkują szablon aby w przyszłości zamierzają edytować szablon wordpress i dostosować go bardziej pod własne upodobania.
 • przejrzysty układ bloga czy strony internetowej– ważne dla czytelników.

Razem z partnerem TemplateMonster Polska zorganizowaliśmy konkurs, dzięki któremu możecie otrzymać 1 z 3 dowolnych motywów dla WordPress. Jesteście zainteresowani? Ale najpierw, chcemy przedstawić wam ciekawe rzeczy na temat tego jak kolor wpływa na konwersje odwiedzających na stronie internetowej i blogu.

Wpływ koloru na konwersje naszego bloga i strony internetowej.

Od dawna wiemy, że kolor ma wpływ na zachowanie człowieka. Dlatego należy być bardzo ostrożnym, przy wyborze koloru dla swojej strony internetowej czy bloga, żeby nie stracić potencjalnych klientów. Jakie jest najlepsze zestawienie kolorystyczne dla bloga? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jednak spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Przed wyborem kolorów dla strony www czy bloga, należy odpowiedzieć na pytanie: jakiej grupie docelowej będzie ona poświęcona? Jeżeli, na przykład, strona internetowa poświęcona produktom dla dzieci, należy wybrać jaskrawe kolory – czerwony, zielony, żółty itd. Czarny i szary w takim przypadku będzie nie adekwatny. Gdy chodzie o produktach dla kobiet, wtedy czarny, fioletowy i biały będą pozytywnie wpływać na konwersję. Natomiast brązowy i pomarańczowy przyniosą negatywny efekt.

Podczas wyboru projektu przyszłej witryny internetowej należy zwrócić uwagę na następujące właściwości postrzegania kolorów:

 • Kobiety preferują fioletowy, zielony i niebieski kolor i nie lubią brązowy, pomarańczowy i szary kolor.
 • Mężczyźni preferują czarny, zielony i niebieski kolor, a nie lubię pomarańczowy, brązowy i fioletowy kolor.

Znaczenie kolorów a konwersja na stronie internetowej i blogu

profesjonalny szablon wordpress a kolor

Niebieski – to kolor zaufania

Niebieski jest jednym z najczęściej używanych kolorów pod projektowanie stron www. Sam kolor symbolizuje cisze, spokój, zaufanie i lojalność. Większość stron firmowych na świecie korzysta się z tego koloru przy projektowaniu strony www. Ale podany kolor będzie złym rozwiązaniem dla stron internetowych poświęconych żywności. Niebieski kolor kojarzy się z trucizną, dlatego nie bierzemy go pod uwagę dla stron i blogów dotyczących odżywiania, odchudzania itp

Żółty – kolor ostrzegawczy

Na pewno widziałeś wiele znaków drogowych, które mają kolor żółty, prawda? Kolor ten przyciąga uwagę ludzi. Z biznesowego punktu widzenia, żółty – to kolor zabawy i obsługi. Kolor używaj na swojej stronie, w miejscach w których chcesz zwrócić szczególną uwagę na „coś”, co ma przyciągną szczególną uwagę.

Zielony kolor przedstawia naturę

Zielony – to kolor przyrody i spokoju. Dlatego najlepiej taki kolor pasuje na strony internetowej i blogi zajmujące się przyrodą, środowiskiem, produktami organicznymi itd. Dzięki temu można wpływać na konwersję na stronie. Oprócz tego podany kolor często jest używany dla oznaczenia firmą, która dba o środowisko. Również na stronach poświęconym zdrowemu żywieniu, sprawdzi się znakomicie.

Pomarańczowy – kolor aktywności

Pomarańczowy kolor wzbudza w ludzi aktywność fizyczną, pokazuje konkurencję i ujawnia zaufanie. Dlatego bardzo często ten kolor używany przy projektowaniu stron poświęconych produktom sportowym lub produktom dla dzieci. Pomarańczowy może być również używany przy wydzieleniu aktualnych ofert na stronie. Taką metodę używa wiele stron www, wśród nich i Amazon.

Amazon

Czarny kolor – standard dla eleganckich stron www

Użycie czarnego koloru i ciemnych odcieni wiąże się eleganckimi stronami internetowymi i blogami. To kolor, który zawsze jest w trendzie, który tworzy wysoki styl, należy do „klasyki”. Na stronach internetowych zajmujących się produktami wysokiej klasy, najczęściej jest używany. Jako przykład stron, które używają możliwości czarnego koloru jest strona internetowa Lamborghini.

Lamborghini

Biały – kolor czystości                                                                                                    

Biały kolor razem z czarnym tworzy klasyczny zestaw i często jest używany jako pomocniczy przy projektowaniu strony internetowej. Podany kolor pozwala wydzielić inne kolory, dodać świeżości stronie www. Ale biały kolor może być używany w pełni przy tworzeniu stron internetowych, gdy najlepszym przykładom jest popularna wyszukiwarka Google.

Jaskrawe kolory – wzmocnienie konwersji witryny www

Jaskrawe kolory najczęściej są wykorzystane przy tworzeniu przycisków lub oznaczenia ważnej informacji, nagłówków. W śród nich żółty, pomarańczowy, czerwony i zielony jest najczęściej używanymi kolorami. Jako ciekawostkę jest fakt, że czarny, fioletowy, brązowy, szary negatywnie wpływają na konwersję na stronie.

Podsumowując, można powiedzieć, że wybór kolorów dla strony internetowej – to bardzo istotna rzecz. Dlatego należy umiejętnie dobrać kolorystykę na naszego bloga czy stronę internetową, ponieważ źle wybrany kolor może negatywnie wpłynąć na konwersję i stratę potencjalnego klienta.

I wreszcie konkurs aby wygrać profesjonalny szablon WordPress

Przedstawiamy konkurs, w którym możecie wygrać 1 z 3 dowolnych motywów dla CMS WordPress ze strony TemplateMonster Polska – www.templatemonster.com/pl/type/szablony-wordpress/. Wygrane motywy mogą być używane dla realizacji pomysłów zwycięzców przy tworzenie lub odnowienie ich stron internetowych.

Aby wygrać profesjonalny szablon WordPress należy:

 1. Napisać komentarz pod artykułem, który zawierałby numer szablonu i cel go użycia. Na przykład, Ja chcę dostać motyw #53665 dla stworzenia mojej firmowej strony internetowej o tematyce kulinarnej..
 1. Konkurs trwa dwa tygodnie od 17 do 30 czerwca do godziny 23:59 (2015 roku).
 2. Wyniki konkursu będą opublikowane na naszej stronie oraz na profilach społecznościowych. Zwycięzcy będą wybrani na zasadzie losowania komentarzy.
 3. Jedna osoba może napisać tylko 1 komentarz, pozostałe nie będą brane pod uwagę.
 4. Informacją o nagroda będzie przekazana na skrzynki pocztowe zwycięzców. Dla tego komentarz uczestnika konkursu powinny zawierać NUMER motywy, oprócz tego uczestnik musi podać poprawny adres email. Email wystarczy podać w formularzu komentowania.

 

Artykuł napisany przy współpracy z Janem Kamińskim (Template Monster)

Similar Posts