BLOG

Pomysł na biznes czyli blog wordpress z pasją

blog wordpress jako pomysł na biznes w domu

Zarabianie w internecie jest jedną z najczęstrzych fraz wpisawanych w wyszukiwarce Google. Każdy chce zarabiać, ale nie każdemu się udaje. W interncie znajdziesz setki pomysłów na biznes. Jedne wymagają dużego kapitalu, drugie wymagają sporo pracy np. wypełnanie ankiet, a jeszcze inne są niepewne. Wiele osób zniechęca się do biznesu online, bo nie ma wyników.

Jednym z pomysłów na zarabianie w internecie jest prowadzenie bloga. Pomimo tego i tutaj nie wiele osób jest w stanie zarabiać prawdziwe pieniądze. Nie wystarczy założyć bloga na darmowej platforme, by na, nim zarabiać.

Pomysł na biznes na blogu ?, ale o czym pisać ?pomysł na biznes

Z mojego doświadczenia i doświadczenia wielu ludzi, którzy zarabiają na blogach jest pisanie o swojej pasji. Jestem pewna, że na pewno się czymś interesujesz, czymś o czym być może ciągle mówisz swoim znajomym. Mnie np. interesuje internet, wordpress, programowanie i jestem w stanie ciagle o tym mówić, aż moja siostra ma mnie dość. Jej pasją jest z kolei kosmetologia, paznokcie i tak samo ciągle o tym mówi.

Wiele osób szuka ciekawego, dochodowego pomysłu na bloga. Czegoś czego jeszcze nie ma, zamiast skupić się na tym, na czym się zna. Inni z kolei tworzą blogi wielotematyczne. Uwierz mi, nie będziesz w stanie wypozycjonować się na dobre frazy, bo tematyka jest zbyt szeroka. Tworzenie bloga o rzeczach sezonowych jest też kiepskim pomysłem. Twój blog musi być ponadczasowy i aktualny nie zależnie od tego, czy ktoś wejdzie na niego dzisiaj, czy za 4 lata. Na takich blogach będziesz zarabiać zawsze.

Ostatnio czytałam, aby pisać bloga o trendach np. był podany przykład Paul Walker’a. Temat był poruszany wraz z jego śmiercią, każdy portal pisał o aktorze. Ale zobacz minęło trochę czasu, 2 miesiace i Paul Walker nie jest już “ulubionym” tematem portali, czy gazet. Dlatego, jeśli chcesz pisać o trendach, to skup się na takich ze swojej niszy, ale nie twórz bloga, jeśli wiesz, że dany temat wyczerpie się w szybkim tempie.

Patrząc na statystyki wejść na mojego bloga widzę, że artykuł 8 pomysłów o czym pisać bloga jest naczęsciej odwiedzanym i ma najwięcej wejść z wyszukiwarki. Ludzie wciąż mają problem z wyborem niszy na bloga, zamiast skupić się na swojej pasji.

Blog ma być pomysłem na biznes ?

Dokłądnie, tak jak przeczytałeś. Blog jest świetnym pomysłem na biznes internetowy, który pozwoli Ci zarabiać fajne pieniądze. Pod warunkiem, że poświecisz trochę czasu na jego rozwój. Tak jak pisałam wcześniej, zapomnij o czymś takim, że wystarczy założyć bloga, napisac jeden wpis i już na, nim będziesz zarabiać. Aby zarabiać na blogu potrzebujesz czytelników, potrzebujesz ruchu z wyszukiwarki. Nie będziesz miał/a ruchu, jeśli nie przysiądziesz nad blogiem i nie zaczniesz go pisać.

Jak pisać bloga, który będzie miał wiele czytelników ?

Tutaj powtórzę raz jeszcze – pisz bloga z pasją. Być może masz wiedzę w jakiejś dziedzinie i jesteś w stanie pisać i pisać, a tematy na artykułu nie wyczerpią się nigdy. Taki blog da ci wiele przyjemności, nie będziesz zmuszać się do napisania artykułu, zaczniesz być ekspertem w swojej dziedzinie i tak będą cię ludzie postrzegać w internecie. Dodatkowo możesz śledzić trendy i pisać o ciekawostkach ze swojej niszy. Ludzie kochają nowości, a to da ci sporo wejść na bloga, jeśli umiejętnie o tym napiszesz, czyli żadne kopiuj – wklej z innej strony, czy bloga.

Co potrzebuje, aby zarabiać na blogu ?

 1. wizję tego o czym chcesz pisać
 2. chęci do pisania
 3. hosting, aby uruchomić bloga na własnej domenie i serwerze
 4. domenę, czyli adres internetowy

Nie szukaj świetnego pomysłu na biznes przez internet, takiego, którego jeszcze nie ma w necie, bo tracisz czas. Założę się, że już dawno byś miał/a bloga i na, nim zarabiał/a. Załóż bloga i zacznij na nim zarabiać.

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

8 thoughts on “Pomysł na biznes czyli blog wordpress z pasją”

 1. Dokładnie tak, blog daje najlepsze źródło dochodów i nie trzeba non stop pracować 8 czy 10 godzin

 2. Ja do “Co potrzebuje, aby zarabiać na blogu ?” dodał bym jako punkt 5 UMIEJĘTNOŚĆ PISANIA, może nie jest najważniejsza, ale jest potrzebna.

 3. Jest dokładnie tak jak napisałaś. Wystarczy mieć pasję i opisywać to co się lubi. Ważne, żeby robić to systematycznie.
  @Robercie, ważna jest umiejętność pisania ale to przychodzi z czasem a każdy nowy wpis jest zazwyczaj lepszy od porzedniego.
  Pozdrawiam,
  Jacek

 4. Bardzo dobry tekst. W ostatnim czasie dużo myślałam nad tym co zrobić z moją stroną. Domena i hosting wykupione, niby działa, ale jednak to nie do końca to co bym chciała. Teraz już wiem jak działać. Dziękuję.

 5. Blog może być pomysłem na biznes, u mnie tak było. Najpierw pisałem o naprawie samochodów, a później rozwinęło się to w serwis. Teraz pochłania mnie regeneracja zacisków hamulcowych w serwisie 🙂 Pomysł by zarabiać na blogu, na adsense, to średnia myśl, mały zysk i … wiele problemów , Google często zawiesza wypłaty a i kwoty są małe.

  1. Masz rację, adsense to nie jest już najlepszy, a właściwie najszybszy sposób zarabiania na blogu. Teraz zdecydowanie lepiej wykorzystać bloga to sprzedaży własnej wiedzy np. kursów online, ebooków, kursów mailowych czy tez innych produktów wirtualnych o tematyce związanej z naszym blogiem. Artykuł napisałam w 2014 roku, więc w przeciągu kilku lat, wszystko się bardzo pozmieniało 🙂

 6. Prowadzenie bloga to naprawdę ciekawy pomysł na biznes. Ale dość wymagający. Już bloguję od wielu lat i widzę, że nie tylko liczy się jakość contentu, ale również jego skuteczna promocja 🙂

Komentowanie jest zablokowane.