5 komentarzy Blogowanie, Ebiznes

Zarabianie w internecie jest jedną z najczęstrzych fraz wpisawanych w wyszukiwarce Google. Każdy chce zarabiać, ale nie każdemu się udaje. W interncie znajdziesz setki pomysłów na biznes. Jedne wymagają dużego kapitalu, drugie wymagają sporo pracy np. wypełnanie ankiet, a jeszcze inne są niepewne. Wiele osób zniechęca się do biznesu online, bo nie ma wyników.

Jednym z pomysłów na zarabianie w internecie jest prowadzenie bloga. Pomimo tego i tutaj nie wiele osób jest w stanie zarabiać prawdziwe pieniądze. Nie wystarczy założyć bloga na darmowej platforme, by na, nim zarabiać.

Pomysł na biznes na blogu ?, ale o czym pisać ?pomysł na biznes

Z mojego doświadczenia i doświadczenia wielu ludzi, którzy zarabiają na blogach jest pisanie o swojej pasji. Jestem pewna, że na pewno się czymś interesujesz, czymś o czym być może ciągle mówisz swoim znajomym. Mnie np. interesuje internet, wordpress, programowanie i jestem w stanie ciagle o tym mówić, aż moja siostra ma mnie dość. Jej pasją jest z kolei kosmetologia, paznokcie i tak samo ciągle o tym mówi.

Wiele osób szuka ciekawego, dochodowego pomysłu na bloga. Czegoś czego jeszcze nie ma, zamiast skupić się na tym, na czym się zna. Inni z kolei tworzą blogi wielotematyczne. Uwierz mi, nie będziesz w stanie wypozycjonować się na dobre frazy, bo tematyka jest zbyt szeroka. Tworzenie bloga o rzeczach sezonowych jest też kiepskim pomysłem. Twój blog musi być ponadczasowy i aktualny nie zależnie od tego, czy ktoś wejdzie na niego dzisiaj, czy za 4 lata. Na takich blogach będziesz zarabiać zawsze.

Ostatnio czytałam, aby pisać bloga o trendach np. był podany przykład Paul Walker’a. Temat był poruszany wraz z jego śmiercią, każdy portal pisał o aktorze. Ale zobacz minęło trochę czasu, 2 miesiace i Paul Walker nie jest już “ulubionym” tematem portali, czy gazet. Dlatego, jeśli chcesz pisać o trendach, to skup się na takich ze swojej niszy, ale nie twórz bloga, jeśli wiesz, że dany temat wyczerpie się w szybkim tempie.

Patrząc na statystyki wejść na mojego bloga widzę, że artykuł 8 pomysłów o czym pisać bloga jest naczęsciej odwiedzanym i ma najwięcej wejść z wyszukiwarki. Ludzie wciąż mają problem z wyborem niszy na bloga, zamiast skupić się na swojej pasji.

Blog ma być pomysłem na biznes ?

Dokłądnie, tak jak przeczytałeś. Blog jest świetnym pomysłem na biznes internetowy, który pozwoli Ci zarabiać fajne pieniądze. Pod warunkiem, że poświecisz trochę czasu na jego rozwój. Tak jak pisałam wcześniej, zapomnij o czymś takim, że wystarczy założyć bloga, napisac jeden wpis i już na, nim będziesz zarabiać. Aby zarabiać na blogu potrzebujesz czytelników, potrzebujesz ruchu z wyszukiwarki. Nie będziesz miał/a ruchu, jeśli nie przysiądziesz nad blogiem i nie zaczniesz go pisać.

Jak pisać bloga, który będzie miał wiele czytelników ?

Tutaj powtórzę raz jeszcze – pisz bloga z pasją. Być może masz wiedzę w jakiejś dziedzinie i jesteś w stanie pisać i pisać, a tematy na artykułu nie wyczerpią się nigdy. Taki blog da ci wiele przyjemności, nie będziesz zmuszać się do napisania artykułu, zaczniesz być ekspertem w swojej dziedzinie i tak będą cię ludzie postrzegać w internecie. Dodatkowo możesz śledzić trendy i pisać o ciekawostkach ze swojej niszy. Ludzie kochają nowości, a to da ci sporo wejść na bloga, jeśli umiejętnie o tym napiszesz, czyli żadne kopiuj – wklej z innej strony, czy bloga.

Co potrzebuje, aby zarabiać na blogu ?

 1. wizję tego o czym chcesz pisać
 2. chęci do pisania
 3. hosting, aby uruchomić bloga na własnej domenie i serwerze
 4. domenę, czyli adres internetowy

Nie szukaj świetnego pomysłu na biznes przez internet, takiego, którego jeszcze nie ma w necie, bo tracisz czas. Założę się, że już dawno byś miał/a bloga i na, nim zarabiał/a. Załóż bloga i zacznij na nim zarabiać.


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
5 Komentarzy
 1. Dominik

  Dokładnie tak, blog daje najlepsze źródło dochodów i nie trzeba non stop pracować 8 czy 10 godzin

  Reply
 2. robert

  Ja do “Co potrzebuje, aby zarabiać na blogu ?” dodał bym jako punkt 5 UMIEJĘTNOŚĆ PISANIA, może nie jest najważniejsza, ale jest potrzebna.

  Reply
 3. Jacek Pastuszko

  Jest dokładnie tak jak napisałaś. Wystarczy mieć pasję i opisywać to co się lubi. Ważne, żeby robić to systematycznie.
  @Robercie, ważna jest umiejętność pisania ale to przychodzi z czasem a każdy nowy wpis jest zazwyczaj lepszy od porzedniego.
  Pozdrawiam,
  Jacek

  Reply
 4. swietna

  Świetny strona naprawde – duzo sie dowiedziałem

  Reply
 5. Judyta

  Bardzo dobry tekst. W ostatnim czasie dużo myślałam nad tym co zrobić z moją stroną. Domena i hosting wykupione, niby działa, ale jednak to nie do końca to co bym chciała. Teraz już wiem jak działać. Dziękuję.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge