|

Pomysł na biznes czyli blog wordpress z pasją

Zarabianie w internecie jest jedną z najczęstrzych fraz wpisawanych w wyszukiwarce Google. Każdy chce zarabiać, ale nie każdemu się udaje. W interncie znajdziesz setki pomysłów na biznes. Jedne wymagają dużego kapitalu, drugie wymagają sporo pracy np. wypełnanie ankiet, a jeszcze inne są niepewne. Wiele osób zniechęca się do biznesu online, bo nie ma wyników.

Jednym z pomysłów na zarabianie w internecie jest prowadzenie bloga. Pomimo tego i tutaj nie wiele osób jest w stanie zarabiać prawdziwe pieniądze. Nie wystarczy założyć bloga na darmowej platforme, by na, nim zarabiać.

Pomysł na biznes na blogu ?, ale o czym pisać ?pomysł na biznes

Z mojego doświadczenia i doświadczenia wielu ludzi, którzy zarabiają na blogach jest pisanie o swojej pasji. Jestem pewna, że na pewno się czymś interesujesz, czymś o czym być może ciągle mówisz swoim znajomym. Mnie np. interesuje internet, wordpress, programowanie i jestem w stanie ciagle o tym mówić, aż moja siostra ma mnie dość. Jej pasją jest z kolei kosmetologia, paznokcie i tak samo ciągle o tym mówi.

Wiele osób szuka ciekawego, dochodowego pomysłu na bloga. Czegoś czego jeszcze nie ma, zamiast skupić się na tym, na czym się zna. Inni z kolei tworzą blogi wielotematyczne. Uwierz mi, nie będziesz w stanie wypozycjonować się na dobre frazy, bo tematyka jest zbyt szeroka. Tworzenie bloga o rzeczach sezonowych jest też kiepskim pomysłem. Twój blog musi być ponadczasowy i aktualny nie zależnie od tego, czy ktoś wejdzie na niego dzisiaj, czy za 4 lata. Na takich blogach będziesz zarabiać zawsze.

Ostatnio czytałam, aby pisać bloga o trendach np. był podany przykład Paul Walker’a. Temat był poruszany wraz z jego śmiercią, każdy portal pisał o aktorze. Ale zobacz minęło trochę czasu, 2 miesiace i Paul Walker nie jest już “ulubionym” tematem portali, czy gazet. Dlatego, jeśli chcesz pisać o trendach, to skup się na takich ze swojej niszy, ale nie twórz bloga, jeśli wiesz, że dany temat wyczerpie się w szybkim tempie.

Patrząc na statystyki wejść na mojego bloga widzę, że artykuł 8 pomysłów o czym pisać bloga jest naczęsciej odwiedzanym i ma najwięcej wejść z wyszukiwarki. Ludzie wciąż mają problem z wyborem niszy na bloga, zamiast skupić się na swojej pasji.

Blog ma być pomysłem na biznes ?

Dokłądnie, tak jak przeczytałeś. Blog jest świetnym pomysłem na biznes internetowy, który pozwoli Ci zarabiać fajne pieniądze. Pod warunkiem, że poświecisz trochę czasu na jego rozwój. Tak jak pisałam wcześniej, zapomnij o czymś takim, że wystarczy założyć bloga, napisac jeden wpis i już na, nim będziesz zarabiać. Aby zarabiać na blogu potrzebujesz czytelników, potrzebujesz ruchu z wyszukiwarki. Nie będziesz miał/a ruchu, jeśli nie przysiądziesz nad blogiem i nie zaczniesz go pisać.

Jak pisać bloga, który będzie miał wiele czytelników ?

Tutaj powtórzę raz jeszcze – pisz bloga z pasją. Być może masz wiedzę w jakiejś dziedzinie i jesteś w stanie pisać i pisać, a tematy na artykułu nie wyczerpią się nigdy. Taki blog da ci wiele przyjemności, nie będziesz zmuszać się do napisania artykułu, zaczniesz być ekspertem w swojej dziedzinie i tak będą cię ludzie postrzegać w internecie. Dodatkowo możesz śledzić trendy i pisać o ciekawostkach ze swojej niszy. Ludzie kochają nowości, a to da ci sporo wejść na bloga, jeśli umiejętnie o tym napiszesz, czyli żadne kopiuj – wklej z innej strony, czy bloga.

Co potrzebuje, aby zarabiać na blogu ?

  1. wizję tego o czym chcesz pisać
  2. chęci do pisania
  3. hosting, aby uruchomić bloga na własnej domenie i serwerze
  4. domenę, czyli adres internetowy

Nie szukaj świetnego pomysłu na biznes przez internet, takiego, którego jeszcze nie ma w necie, bo tracisz czas. Założę się, że już dawno byś miał/a bloga i na, nim zarabiał/a. Załóż bloga i zacznij na nim zarabiać.

Similar Posts