BLOG

Podpisuj się imieniem i nazwiskiem – budowa wizerunku w sieci cz.2

budowa wizerunju w internecie
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wraz z początkiem blogowania i budowaniem ebiznesu przez internet tak na poważnie, pod swoim imieniem i nazwiskiem, zauważyłam, że dużo osób ma opory przed podawaniem swoich danych, czy to w komentarzach pod artykułami, czy to przy zakładaniu domeny z imieniem i nazwiskiem. Ogólnie ludzie mają jakiś problem, aby podpisać się pod tym co robią. Jest, to trochę zadziwiające, ponieważ nie mają tych oporów, gdy zakładają konta na nk.pl, czy na facebooku. A mało tego, nie dość, że używają swoich danych, to przecież publikują różnego rodzaju zdjęcia prywatne.

Ostatnio natknęłam się na pytanie jednego chłopaka na pewnym forum. Pytał, czy ma blogować pod pseudonimem, czy prawdziwymi danymi. Oczywiście, lawina komentarzy, aby robił, to pod pseudonimem, bo bezpieczniej. Moja odpowiedź była inna, aby blogował pod swoim imieniem i nazwiskiem i nie bał się tego.

Druga sytuacja na innym forum, gdzie chłopak pisał, ze zarabianie przez internet to bzdura, że nie da się tego zrobić i nie da zarabiać o czym tak wszyscy piszą.jak budowac wizerunek w sieci

W obu przypadkach, nawet na forum ci dwaj ukrywali się pod pseudonimami, zapewne dla “bezpieczeństwa”.

Sama na początku miałam małe opory, aby się całkowicie ujawnić, ale, jeśli chce się odnieść sukces, czy to jako bloger, czy w marketingu sieciowym, należy pokazać siebie.

Czy naprawdę tak ważne jest, aby przedstawiać się w internecie z imienia i nazwiska ?

Tak, jeśli chcesz mieć korzyści z sieci. Wiele osób chce zarabiać w internecie, bo niewątpliwie jest to jeden z lepszych pomysłów na biznes w obecnym czasie. Ale jak ktoś ma ci zaufać, skoro nawet nie wie kim ty jesteś ? To tak jakby wyjść na ulicę przebranym i z maską na twarzy i powiedzieć do przechodnia np. “mam świetny biznes, wchodzisz w to? “. Na 100% każdy ominie cię szerokim łukiem.

Jak budować wizerunek w sieci ?

Bez wątpienia pokazywać się wszędzie, gdzie się da. Dobrym sposobem są Gravatary, które podążają za twoim emailem, gdziekolwiek podpiszesz się w komentarzu na jakimś blogu. Jeśli nie wiesz jak założyć Gravatar możesz zobaczyć w 1 części kursu.

Jaki jest następny krok, aby budować wizerunek w sieci ?

Jeśli zaczynasz traktować biznes, czy blogowanie na poważnie, to na pewno będziesz musiał/a się ciągle uczyć. Bywać na szkoleniach, poszukiwać informacji w internecie, śledzić blogi tematyczne i trendy itp. Cały czas nauka, nauka i jeszcze raz nauka.
Dobrym i darmowym sposobem na naukę jest uczestnictwo w darmowych lub płatnych webinarach, czyli konferencjach internetowych. Webinary dodatkowo są dobre, aby za darmo budować swój wizerunek.

Ja bardzo często uczestniczę w tego typu darmowych szkoleniach, czy to typowych szkoleniach lub prezentacjach biznesowych itp. Aby wziąć udział w takim webinarze, trzeba uzupełnić formularz, który w 99% przypadków wygląda tak samo, czyli należy podać imię, nazwisko, czasami adres email.budowa wizerunku w sieci

Tak wygląda przykładowy formularz logowania, aby dostać się na szkolenie internetowe.

Jak widzisz mamy pole imię i nazwisko. Ja zawsze podpisuję się pełnymi danymi. Ale niestety nie wszyscy tak robią. A szkoda, bo na prawdę bardzo dużo można dzięki temu zyskać.

Ostatnio uczestniczyłam w jednym ze szkoleń oczywiście moje dane pojawiły się w pokoju szkolenia. Jak, to wyglądało ?

budowa wizerunku webinaryWycinek, który sobie przygotowałam, na 15 osób 3 osoby i w tym ja podaliśmy swoje prawdziwe dane. W pokoju było ok. 50 osób. W tym przypadku są to webinary i szkolenia tematyczne związane z budową biznesu przez internet.

Co dzięki temu zyskaliśmy, że nasze imię i i nazwisko się pokazało na liście uczestników ?

 1. uczestnicy na pewno nas zauważyli,
 2. prowadzący nas zauważył,
 3. budujemy sobie markę i wizerunek,
 4. stajemy się pomału rozpoznawalni,
 5. ludzie widzą, że traktujemy biznes poważnie.

 

 

Jakie korzyści są z budowy wizerunku w sieci za pomocą imienia i nazwiska ?

 1. budowanie wizerunku i swojej marki w internecie,
 2. stawanie się rozpoznawalnym zwłaszcza w społeczeństwie związanym z naszą niszą,
 3. ułatwiają kontakt z przyszłymi klientami,
 4. pomagają budować społeczność,
 5. ludzie widzą, że nie masz nic do ukrycia i traktujesz biznes poważnie.

A ty będziesz się pokazywać w sieci, czy tak jak inni będziesz ukrywać się, a potem narzekać, że nie możesz osiągnąć sukcesu w internecie ?


DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Autor artykułu

8 thoughts on “Podpisuj się imieniem i nazwiskiem – budowa wizerunku w sieci cz.2”

 1. Tworzenie pod pseudonimem to jakaś paranoja.
  Aby zbudować osobistą markę od pierwszego dnia powinniśmy używać swoich prawdziwych danych.
  Takie działanie świadczy o tym że jesteśmy prawdziwi i że warto nas poznać.
  Oczywiście istnieje wiele blogów które maja przeróżne ( nie imienne) adresy lecz jeśli bloger chce być ceniony na 100% (np. mediafun).
  Dlatego podpisujmy się pod tym co robimy.

 2. Dokładnie tak jak piszesz Krzysztofie. Mi też wydaje się, że ukrywanie się pod pseudonimem to paranoja. Wtedy wiadomo, że jednak ten ktoś ma coś do ukrycia.

  Tak masz rację, że jest wiele blogów czy stron, które mają adresy nie imienne tylko jakieś ksywki, nazwy itp. Jednak na samym blogu czy to np. Mediafun czy Kominek podpisują się swoim imieniem i nazwiskiem oraz dodają swoje zdjęcia. Więc i tak wychodzi na to, że nie starają się ukryć pod ksywką.

  Osobiście cenię ludzi, którzy nie boją się podpisać pod tym co robią w internecie swoim imieniem i nazwiskiem.

 3. Choć nie jestem jeszcze weteranem blogowania jak Pani Kamila, to pozwolę sobie nie zgodzić się troszkę. Po co miałbym podpisywać się pod tym komentarzem swoim nazwiskiem skoro komentuję tylko i wyłącznie by zadać pytanie i nie interesuje mnie czy ktoś mnie tu rozpozna. Dlaczego? Bo mój blog zajmuje się zupełnie inną branżą. Gdy zostawiam komentarz na blogu podobnym tematycznie to wtedy staram się być kojarzony ze swoja niszą – w innym przypadku po co? Nie zostawiam też adresu swojej strony bo to inna bajka. Nie zgadzam się też co do swojego nazwiska w adresie strony. Jeśli ktoś zainteresowany jest bieganiem to chętniej wejdzie na stronę jakbiegac.pl niż na jannowak.pl. Imię i nazwisko w adresie sprawdza się tylko w niktórych przypadkach. Uważam też, że w wielu przypadkach nawet lepsze jest promowanie loga czy też marki, aniżeli nazwiska. Zauważmy, że jest wiele znanych marek i firm, których nazwisk założycieli nie jesteśmy w stanie podać. Osobiście cieszę się że blogi z mojej branży fitness mają adresy “trenuj.pl” “fit.pl” “kulturystyka.pl” itp. Takich blogów mam w zakładkach dużo i cieszę się, że nie jest to spis nazwisk:) Pani Kamilo, wydaje mi się że Pani rady są świetne, ale skierowane głównie do przedstawicieli branży ebiznesu, coachingu itp. gdzie nazwisko nabiera innego znaczenia

  1. Po pierwsze nie “Pani Kamilo”, a po prostu Kamila 😉
   Nie do końca zgodzę się, że lepiej zakładać blogi z ze słowem kluczowym czy określającym daną tematykę (choć tak też się robi np. ze względu na pozycjonowanie itp). Jeśli zakładamy, że bloga będziemy tworzyć tylko hobbystycznie, to faktycznie nie ma potrzeby promowania swojej osoby. Jednak coraz więcej osób, zakłada blogi z imieniem i nazwiskiem do wypromowania swojej osoby i to nie zależnie czy mamy do czynienia z tematyką biegania czy e-biznesu. W inernecie znajdziesz tysiące stron, których domeny są podobne np. fitnes, fitess, jakbiegac.pl jakbiegac.eu .. ciężko jest wypromować taką markę chyba, że mamy unikalną nazwę domeny.
   Tak naprawdę wszystko zależy od tego po co nam blog, jaki mamy na niego pomysł, jak będziemy zdobywać swoją publiczność itp. Ale oczywiście domeny bez imienia i nazwiska są równie dobre.

   Jeszcze wracając do komentowania. Owszem najlepiej jest komentować witryny ze swojej niszy. Ale link to link, jeśli jest wartościowy to jak najbardziej powinno się zostawiać adres strony, jeśli jest to możliwe. Tak samo z imieniem i nazwiskiem chyba, że podpisujemy się nazwą strony. Nie bez znaczenia jest komentowanie. Ważne jest aby zdobywać linki naturalne bo dzięki temu zdobywamy publiczność dla naszego bloga.

   1. Dobrze Kamilo 🙂 To w takim razie będę zostawiał adres swojego bloga nawet komentując strony inne tematycznie. Pod wpływem Twojego wpisu zamierzam też dać się bardziej poznać na moim wciąż raczkującym blogu.

    1. Marka w sieci jest bardzo ważna i nie chodzi o to aby cię widownia kojarzyła np. z bloga o bieganiu. Teraz jest blog o bieganiu, ale za rok może będziesz chciał zrobić o jedzeniu, filmach itp i na pewno będziesz chciał sprzedawać jakieś produkty czy to wirtualne czy fizyczne i na nich zarabiać. Im więcej osób cię zna tym lepiej i korzystniej dla ciebie.

 4. No dobrze, a co w momencie gdy zmieniany nazwisko? U mnie jest to o tyle problematyczne, że jestem kobietą, więc to wszystko zależy od stanu cywilnego… Jeśli jestem artystką i podpisuje swoje prace swoim nazwiskiem to nie lepiej mieć jeden stały pseudonim? Bo w razie zmiany nazwiska nie muszę się martwić, że poprzednie moje prace “są nieaktualne”…

  1. Każda sytuacja jest inna i trzeba się zastanowić, która opcja będzie dla nas najlepsza. W przypadku strony internetowej, nawet jak po jakimś czasie będziemy chciały zmienić stronę bo np. zmieniłyśmy nazwisko, można zrobić przekierowanie z jednej domeny na drugą.

Komentowanie jest zablokowane.