|

Podpisuj się imieniem i nazwiskiem – budowa wizerunku w sieci cz.2

Wraz z początkiem blogowania i budowaniem ebiznesu przez internet tak na poważnie, pod swoim imieniem i nazwiskiem, zauważyłam, że dużo osób ma opory przed podawaniem swoich danych, czy to w komentarzach pod artykułami, czy to przy zakładaniu domeny z imieniem i nazwiskiem. Ogólnie ludzie mają jakiś problem, aby podpisać się pod tym co robią. Jest, to trochę zadziwiające, ponieważ nie mają tych oporów, gdy zakładają konta na nk.pl, czy na facebooku. A mało tego, nie dość, że używają swoich danych, to przecież publikują różnego rodzaju zdjęcia prywatne.

Ostatnio natknęłam się na pytanie jednego chłopaka na pewnym forum. Pytał, czy ma blogować pod pseudonimem, czy prawdziwymi danymi. Oczywiście, lawina komentarzy, aby robił, to pod pseudonimem, bo bezpieczniej. Moja odpowiedź była inna, aby blogował pod swoim imieniem i nazwiskiem i nie bał się tego.

Druga sytuacja na innym forum, gdzie chłopak pisał, ze zarabianie przez internet to bzdura, że nie da się tego zrobić i nie da zarabiać o czym tak wszyscy piszą.jak budowac wizerunek w sieci

W obu przypadkach, nawet na forum ci dwaj ukrywali się pod pseudonimami, zapewne dla “bezpieczeństwa”.

Sama na początku miałam małe opory, aby się całkowicie ujawnić, ale, jeśli chce się odnieść sukces, czy to jako bloger, czy w marketingu sieciowym, należy pokazać siebie.

Czy naprawdę tak ważne jest, aby przedstawiać się w internecie z imienia i nazwiska ?

Tak, jeśli chcesz mieć korzyści z sieci. Wiele osób chce zarabiać w internecie, bo niewątpliwie jest to jeden z lepszych pomysłów na biznes w obecnym czasie. Ale jak ktoś ma ci zaufać, skoro nawet nie wie kim ty jesteś ? To tak jakby wyjść na ulicę przebranym i z maską na twarzy i powiedzieć do przechodnia np. “mam świetny biznes, wchodzisz w to? “. Na 100% każdy ominie cię szerokim łukiem.

Jak budować wizerunek w sieci ?

Bez wątpienia pokazywać się wszędzie, gdzie się da. Dobrym sposobem są Gravatary, które podążają za twoim emailem, gdziekolwiek podpiszesz się w komentarzu na jakimś blogu. Jeśli nie wiesz jak założyć Gravatar możesz zobaczyć w 1 części kursu.

Jaki jest następny krok, aby budować wizerunek w sieci ?

Jeśli zaczynasz traktować biznes, czy blogowanie na poważnie, to na pewno będziesz musiał/a się ciągle uczyć. Bywać na szkoleniach, poszukiwać informacji w internecie, śledzić blogi tematyczne i trendy itp. Cały czas nauka, nauka i jeszcze raz nauka.
Dobrym i darmowym sposobem na naukę jest uczestnictwo w darmowych lub płatnych webinarach, czyli konferencjach internetowych. Webinary dodatkowo są dobre, aby za darmo budować swój wizerunek.

Ja bardzo często uczestniczę w tego typu darmowych szkoleniach, czy to typowych szkoleniach lub prezentacjach biznesowych itp. Aby wziąć udział w takim webinarze, trzeba uzupełnić formularz, który w 99% przypadków wygląda tak samo, czyli należy podać imię, nazwisko, czasami adres email.budowa wizerunku w sieci

Tak wygląda przykładowy formularz logowania, aby dostać się na szkolenie internetowe.

Jak widzisz mamy pole imię i nazwisko. Ja zawsze podpisuję się pełnymi danymi. Ale niestety nie wszyscy tak robią. A szkoda, bo na prawdę bardzo dużo można dzięki temu zyskać.

Ostatnio uczestniczyłam w jednym ze szkoleń oczywiście moje dane pojawiły się w pokoju szkolenia. Jak, to wyglądało ?

budowa wizerunku webinaryWycinek, który sobie przygotowałam, na 15 osób 3 osoby i w tym ja podaliśmy swoje prawdziwe dane. W pokoju było ok. 50 osób. W tym przypadku są to webinary i szkolenia tematyczne związane z budową biznesu przez internet.

Co dzięki temu zyskaliśmy, że nasze imię i i nazwisko się pokazało na liście uczestników ?

  1. uczestnicy na pewno nas zauważyli,
  2. prowadzący nas zauważył,
  3. budujemy sobie markę i wizerunek,
  4. stajemy się pomału rozpoznawalni,
  5. ludzie widzą, że traktujemy biznes poważnie.

 

 

Jakie korzyści są z budowy wizerunku w sieci za pomocą imienia i nazwiska ?

  1. budowanie wizerunku i swojej marki w internecie,
  2. stawanie się rozpoznawalnym zwłaszcza w społeczeństwie związanym z naszą niszą,
  3. ułatwiają kontakt z przyszłymi klientami,
  4. pomagają budować społeczność,
  5. ludzie widzą, że nie masz nic do ukrycia i traktujesz biznes poważnie.

A ty będziesz się pokazywać w sieci, czy tak jak inni będziesz ukrywać się, a potem narzekać, że nie możesz osiągnąć sukcesu w internecie ?

Similar Posts