Obrazki na blogu warte 1000 słów.

Gdzie nie spojrzeć tam wszyscy mówią, że największą wartością bloga jest jego treść. Na pewno znane jest ci stwierdzenie “content is king”. Nie można się z tym nie zgodzić. Blogi, te wartościowe, mają dużo, bardzo dużo wartościowej treści. Jednak obrazki nie wiem, dlaczego czasami są nie docenione w blogowaniu. Przysłowie chińskie mówi “Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów“. Zgadasz się z tym ?

Dlaczego należy korzystać z obrazów na blogu?

Obrazki sprawią, że twój wpis stanie się niezapomniany. Często nie jesteśmy w stanie zapamiętać tekstu, ale inaczej jest z obrazem. Wiele osób jest wzrokowcami. Dlatego warto dodawać chociaż 1 obrazek w swoim artykule.


Obrazki poprawiają wizualnie nasz artykuł. Gdy umieścimy zdjęcie gdzieś po 2 akapicie, podzielą artykuł na bardziej przystępny i ciekawszy. Przyznasz sam, że artykuł czytany nawet w gazecie, czyta się o wiele ciekawiej i milej gdy dodany jest jakiś ciekawy obrazek.

Jakich obrazków mogę używać na blogu ? Tylko legalnych.

Skąd brać legalne obrazki ? Można znaleźć dość sporo stron w internecie.

Świetną witryną, która oferuje spory wybór jest:  MorgueFile,

darmowe-obrazki-na-bloga

Co prawda jest to serwis anglojęzyczny, ale nie wymaga rejestracji. Mamy tutaj podział na kilka podkategorii: Summer, Happy, Business Photos, Unhappy. Możemy skorzystać również z wyszukiwarki. Dodatkowo można udostępniać swoje obrazki.

 

 

 

 

Similar Posts