Nie płać za: dodanie i zaindeksowanie do wyszukiwarki Google!

Wiele osób po założeniu swojej strony na hostingu lub na darmowych platformach blogowych sprawdza od razu, czy strona została zaindeksowana. Wpisują swoją stronę i okazuje się, że nie ma jej jeszcze w indeksie Google. A potem z niecierpliwością czekają aż, to nastąpi.

Zaindeksowana strona, to taka, która pokazuje się w wynikach wyszukiwania. Można na początku sprawdzić czy strona znajduje się w wyszukiwarce, czy uzyskamy wyniki dla niej.

Dla przypomnienia, aby sprawdzić, czy nasza strona lub blog została dodana do wyszukiwarki Google należy wpisać:

dodawanie strony do wyszukiwarek
dodawanie strony do wyszukiwarek

Jeśli nasza strona będzie już zaindeksowana pojawią się wyniki dla niej,

czy-strona-jest-zaindeksowana-w-google

 

natomiast, jeśli nie będzie to zobaczymy taki wynik:

dodawanie stron do wyszukiwarek
Przeglądając dzisiaj allegro trafiłam na 2 hmm ciekawe aukcje. Na owych aukcjach można było kupić dodanie i zaindeksowanie strony do wyszukiwarki Google. Na jednej aukcji cena była niecałe 8 zł, natomiast na drugiej prawie 30 zł

W obu przypadkach możemy przeczytać, że po zakupie, nasza strona zostanie zaindeksowana. Jedna z aukcji piszę nawet, że dodanie strony do Google to jedyne wyjście, jeśli nasza DOPIERO co powstała strona nie została zaindeksowana. W drugiej zaś, że zostanie dodatkowo podlinkowana aby wejść do Google.

Pierwsza myśl jaka mi przyszła to: skoro strona jest świeża, dopiero co powstała to jak może być zaindeksowana i jak może być dodana do wyszukiwarki Google? Wiadomo jest, że trzeba poczekać chwilę.

Czy konieczne jest płacenie, za to, aby nasza strona lub blog została zaindeksowana ? Moim zdaniem zdecydowanie NIE!

Dlaczego ? Ponieważ sami możemy, to wykonać 2 prostych krokach:

  • pozyskać link z wartościowej strony do naszej
  • dodać samemu adres naszej strony, czy bloga do wyszukiwarki Google

Jeśli decydujesz się na pozyskanie linku, to wpisz w Google słowo kluczowe, które powiązane jest z Twoją tematyką bloga, czy strony. Znajdź najlepiej blog i wejdź na podany adres najlepiej z top10 (te strony w 99% są wartościowe, skoro wyskakują w pierwszej dziesiątce Google) i zobacz, czy jest ona komentowana. Jeśli jest komentowana, to dodać sensowny komentarz i wpisz w formularzu komentarzy swój link do strony i czekaj.

Nie zaszkodzi również dodanie samemu adresu url naszego bloga do Google. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to zapraszam na mój artykuł jak dodać stronę do google. Znajdziesz tam wskazówki jak dodać stronę do wyszukiwarki w 5 minut.

Wróćmy jeszcze na chwilę do owych aukcji. W obu autorzy aukcji gwarantują Ci zwrot pieniędzy, w przypadku gdy Twoja strona nie zostanie zaindeksowana. Chociaż tyle, jednak strona na 99% zostanie zaindeksowana nie dzięki ich pomocy, więc po co za to mam płacić?

Tak naprawdę niezależnie, czy byś kupił dodanie strony do wyszukiwarki Google, czy sam wykonasz ten 5 minutowy proces, będziesz musiał poczekać, aż robot Google przyjdzie na Twoją stronę.

Podsumowując: Napisz sensowny komentarz na wartościowym blogu i Google w mgnieniu oka zaindeksuje Twoja stronę i Twoja strona zostanie dodana do wyszukiwarki.

Obecnie mam kilka blogów postawionych na wordpressie, bez żadnych wpisów, tylko z tym standardowym, jaki zawsze pojawia się po instalacji wordpressa i wyobraź sobie, że wszystkie blogi są zaindeksowane w wyszukiwarce Google. Nawet nie dodawałam nigdzie komentarzy, nie pozyskiwałam linków.

Więc, skoro możesz wykonać sam dodanie bloga, czy strony do Google, a gwarantuje Ci, że Google zaindeksuje Twoją stronę, to, po co za taką usługę płacić ?

Similar Posts