Monstroid 2 – recenzja motywu WordPress

Tworzenie strony internetowej stało się bardzo proste za pośrednictwem cms wordPress. Nie musimy być techniczni aby mieć swoją stronę lub bloga, nie potrzebujemy też programisty, który zakoduje nam szablon w html. Wystarczy, że posiadamy wordPressa na własnym serwerze, a możemy mieć stronę bez znajomości kodowania. 

Ale co z wyglądem takiej strony? Wygląd powinien powalać każdą osobę, która po raz pierwszy wejdzie na naszego bloga. Świetny wygląd ? to musi pewnie kosztować, bo jednak programista musi zakodować nam szablon. Nic bardziej mylnego, wystarczy, ze skorzystamy z motywów wordPress, które są uniwersalne i do tego możemy taki szablon mieć za nieduże pieniądze

Czym jest motyw uniwersalny?

To taki motyw, który nadaje się do użycia zarówno na stronie hotelu, restauracji, a nawet dla kreatywnych stron i blogów lub portali. Nie zależnie w jakiej niszy tworzymy naszą stronę, motyw powinien być elastyczny i pasować do każdego rodzaju strony.

Motyw powinien posiadać wszystko to co potrzebujemy, aby stworzyć stronę samodzielnie m.in.

 • kreator stron, do łatwego budowania pojedynczych stron
 • nowoczesny wygląd
 • zaawansowane opcje konfiguracji czyli m.in.. wiele układów stron, wiele opcji ustawień nagłówka, personalizacji kolorystyki, czcionki Google, animacje
 • łatwa i intuicyjna obsługa z poziomu kokpitu
 • responsywność czyli automatyczne dostosowanie się do ekranu urządzenia, na którym strona jest przeglądana
 • integracja ze sklepem np. Woocommerce

Monstroid 2 – to taki uniwersalny motyw, który wyszedł właśnie spod skrzydeł ekipy TemplateMonster.

Co zawiera motyw Monstroid 2 i czy warto go kupić ?

Wymagania

Ze względu na bardzo duży i rozbudowany motyw, Monstroid ma pewne wymagania dotyczące sewera. Większośc, jak nie wszystkie serwery spełniają te wymagania.

Dokumentacja motywu

Każdy, dobrej jakości motyw powinien zawierać przede wszystkim dokumentację. Tak jest i w tym przypadku. W paczce z plikami motywu mamy plik tekstowym, w którym podany jest adres strony gdzie znajdziemy dokumentację.

Dodatkowo dokumentacja udostępniona jest na stroni motywu w zakładce szczegóły. Możemy wcześniej zajrzeć i sprawdzić czy sobie poradzimy z instalacją.

Cała dokumentacja jest przejrzyście rozpisana, zawiera też screeny, dzięki czemu nawet bez znajomości angielskiego (bo oczywiście dokumentacja jest w tym języku) każdy będzie w stanie poprawnie zainstalować Monstroida.

Instalacja motywu Monstroid

Instalacja przebiega bez problemów, odbywa się standardowo jak w przypadku innych motywów wordPressowych. Autorzy motywu oddali nam do dyspozycji dwa rodzaje instalacji: automatyczną i manualną.

Manualna zawiera odpowiednio przygotowane foldery z plikami, które musimy samodzielnie dodać na naszego bloga.

Automatyczna wymaga od nas zainstalowania wtyczki TM Wizard z poziomu kokpitu.


Po zainstalowaniu wtyczki w menu kokpitu pojawi się dodatkowa zakłada TM Wizard, gdzie krok po kroku będziemy mogli zainstalować demo motywu i wszelkie niezbędne wtyczki.

Gotowe Layouty

Monstroid ma wbudowane, już aż 10 gotowych layoutów. Z pewnością zaoszczędzimy dzięki temu, czas na przystosowanie naszej strony do wymarzonego wyglądu. Jedynie co pozostanie nam do zrobienia to oczywiście podmiana tekstów, zdjęć.

Motyw przystosowany jest do stworzenia strony hotelu, restauracji, sklepu, nowoczesnej strony branżowej.

Integracja ze sklepem

Monstroid wraz z instalacją wtyczek, instaluje nam również WooCommerce, wtyczkę do tworzenia i prowadzenia sklepu internetowego. Sklep ładnie komponuje się z całą stroną i jest przede wszystkim spójny.

Dodatkowe wtyczki

Motyw wyposażone jest również o dodatkowe, ciekawe wtyczki, będziemy mogli poszerzyć funkcjonalność naszej strony o umawiania spotkań, mega menu, kalendarz wydarzeń, galerii, osi czasu, opinie klientów, forum.

Power Builder czyli kreator stron

Większość motywów korzysta z różnego rodzaju kreatorów drag and drop. Monstroid również posiada taki kreator. Dzięki niemu możemy stworzyć niestandardowy układ stron np. frontowej (głównej), kontaktu, o mnie itp.

Power Builder posiada 29 elementów z których możemy skorzystać, a także 11 układów kolumn.

Styl bloga

Monstroid posiada 4 konfigurowalne style bloga. Blog może mieć układ grid, masory, justyfu oraz listing. Nasz blog firmowy z pewnością może wyróżniać się spośród naszej konkurencji, właśnie dzięki innemu stylowi.

Licencja motywu Monstroid 2

Monstroid ma pewną przewagę nad innymi motywami kupowanymi np. na stronie themeforest, gdzie kupiony w podobnej cenie motyw możemy zainstalować tylko na jednym stanowisku.

Licencja pozwala nam używać Monstroida na wielu domenach, ponieważ opiera się o GPL. Dużym atutem jest fakt, że motyw kupujemy raz, a aktualizacje są dożywotnie.

Cena motywu Monstroid 2 – to 75$ czyli 300 zł.

Gdyby zlecić firmie projektującej strony internetowe, musielibyśmy zapłacić z pewnością nawet kilka tysięcy za stworzenie tylu gotowych layoutów.

Podsumowanie  motywu Monstroid 2:

 • – uniwersalny motyw, który możemy dostosować do swoich potrzeb
 • – szereg wtyczek, które zaoszczędzą nam czas i poszerzą funkcjonalność strony
 • – łatwa instalacja oraz instalacja wersji demo
 • – gotowe layouty
 • – niska cena i licencja GPL

Monstoid 2 – czy warto kupić ? Warto.

Monstoid 2 to naprawdę bardzo rozbudowany motyw. Z pewnością ułatwi pracę nad tworzeniem strony firmowej czy innej. Budowa stron przy użyciu wtyczki Power Builder nie powinno sprawiać nikomu trudności.

Dla kogo jest Monstroid 2 ? Jeśli planujesz rozwój strony, to zdecydowanie mogę  polecić ten motyw. Wykorzystanie go ułatwi wtedy prace nad stroną i jej późniejszą rozbudową.

Similar Posts