Monstroid 2 nowy, szybszy i lżejszy

Motyw Monstroid został wypuszczony spod skrzydeł TemplatMonster w 2015 roku i już wtedy stał się prawdziwym hitem wśród webmasterów. Ale zespół TM nie poprzestał nad pracami nad swoim najlepszym motywem i rozpoczął wkrótce pracę nad nowymi funkcjami. W 2017 roku zaprezentowano nową odsłonę tego motywu,  Monstroid 2 choć był lepszy od poprzedniej wersji, to jednak wciąż mu czegoś brakowało. Ciągły rozwój edytora WYSIWYG zainspirował TM do wydania kolejnej aktualizacji. I tak w 2018 roku mamy nową, lepszą i szybszą wersję motywu Monstroid 2.
Nowa wersja Monstroid 2 została wydana dokładnie 27 sierpnia 2018. Motyw został przepisana od zera co sprawiło, że nie tylko jest szybszy i lżejszy, ale przede wszystkim jest tak uniwersalny, że może zostać użyty do stworzenia każdej strony dla każdej branży.

Jaki jest największy plus nowego Monstroida 2 ? Moim zdaniem, największym plusem jest stworzenie motywu na bazie wtyczki Elementor (darmowej wersji). Dzięki temu za pomocą metody drag and drop, można stworzyć każdy element strony napisania linijki kodu, co z pewnością spodoba się osobą nie technicznym.

Monstroid posiadał swój własny page builder, więc zastanowiło mnie, dlaczego zespół postanowił porzucić własne rozwiązanie na rzecz Elementor ? O to spytałam Janusza Kamińskiego (Specjalista działu marketingu firmy TemplateMonster).

Dlaczego TM wykorzystał Elementor w nowej wersji Mostroida 2 i dlaczego wybór padł akurat na tą wtyczkę, przecież mieliście własny page builder?

Janusz Kamiński: Zrozumiałem pytanie, ale chciałbym zwrócić uwagę na to, że TemplateMonster już od roku nie tworzy własnych szablonów. 🙂 Od sierpnia 2017 nazwa „TemplateMonster” stosuje się tylko i wyłącznie do marketplace (templatemonster.com). Wszystkie produkty, które dostępne są na naszej stronie tworzone przez webmasterów. My tylko sprzedajemy te produkty.:)

A gdzie jest teraz zespół, który zbudował Monstroid oraz Monstroid2?. Firma ZEMEZ opiekuje się naszymi starymi produktami i tworzy własne rozwiązania. Firma przejęła pracowników. Dla nas ZEMEZ to również dostawca jak i setki innych zespołów sprzedających produkty na TM.  Chciałbym także dodać, że firma ZEMEZ sprzedaje swoje szablony i dodatki na ThemeForest. A rozszerzenia do Elementora wchodzą nawet do bestsellerów na tym serwisie.

A teraz powrócę do pytania: dlaczego został wybrany Elementor i zastąpił Power Builder (Page builder TM)? Jeszcze do powstania marketplace i przebudowy w TemplateMonster nasi byli deweloperzy zwrócili uwagę na Elementor. Ten wizualny kreator stron miał nie tylko przyjemny interfejs dla tradycyjnego użytkownika, lecz także zawierał szereg możliwości dla deweloperów. No i nie będziemy ukrywać, że on wydał się dużo łatwiejszy w ogarnięciu niż np. Visual Composer. A po testach okazało się, że tworzenie motywu na Elementorz  jest 2 razy szybsze od innych popularnych kreatorów. No i sam Elementor działa szybk, pracować na nim jest bardzo przyjemne. Oprócz tego Elementor posiada darmową wersję. Dlatego w końcu został wybrany Elementor.

A dlaczego zrezygnowano z Power Buildera? Ten edytor miał dużo mniej możliwości niż Elementor. I musielibyśmy wtedy stworzyć kreator od zera, tracąc na to dużo czasu i sił. Dlatego postanowion  użyć Elementora. I jak się okazało, była to dobry pomysł. Obecnie Elementor jest jednym z najpopularniejszych kreatorów stron dla WordPress. Wykorzystywany jest już na ponad 1 mln. witrynach.

Dlaczego powstały motywy za pomocą Elementora? Jeśli przeanalizować obecny rynek motywów dla WordPress, to wszystkie flagowe motywy wykorzystują wizualne kreatory stron. Jest to związane z dużymi zmianami. Obecne użytkownicy nie chcą płacić firmom, które zajmują się tworzeniem stron. Coraz więcej osób jest gotowa zapłacić za instrument pozwalający samodzielnie zbudować witrynę. Jednak nie chodzi tu o CMSy. Chodzi o coś prostego i wygodnego. O coś, co pozwala dodawać elementy na stronę i zarządzać nimi w trybie rzeczywistym. I taką możliwość dają właśnie Page Buildery.

Na dzień dzisiejszy tradycyjne CMSy tracą popularność. Przy tym wielki wzroście, serwisy działają według modułu SaaS. Stąd właśnie plany deweloperów WordPress na stworzenie Gutenberga. W przeciwnym razie CMS może powtórzyć  historię Joomli! i Drupala. Te CMSy stosowane są tylko na 5% stron na świecie (według danych W3Techs.com).

Wracając do motywów na TemplateMonster. Wszystkie nowe szaty graficzne tworzone przez zespół ZEMEZ zawierają Elementor na pokładzie. Oprócz tego odnawiane są starsze motywy, które są najpopularniejsze do tej pory wśród użytkowników. Jednak na stronie marketplace można znaleźć motywy zawierające inne kreatory, w tym Visual Composer. Nie robimy żadnych ograniczeń dla naszych dostawców. Chodzi o to, aby motyw był jak najlepszej jakości 🙂

Elementor jest jedną z najpopularniejszy wtyczek page builder. I osobiście uwielbiam prace na nim. Dlatego niezmiernie ciesze się, że wtyczka została wykorzystana do budowy Monstroid 2.

Co prezentuje nowy Monstroid 2 i dlaczego jest on lepszy od swoich poprzednich wersji? Sprawdź, poniżej.

Co znajdziemy w nowej wersji Monstroid 2 ?

Elementor page builder.

Tak jak już wspomniałam wcześniej Monstroid 2 jest zasilany wtyczką Elementor w darmowej wersji.

Modułowa struktura.

Monstroid stał się motywem, który oferuje wiele szablonów do wykorzystania od zaraz jest ich ponad 20. Jednak nie to jest największą zaletą. Otóż dzięki modułowej strukturze możesz wykorzystać element z szablonu A i wstawić go do szablonu B. Możesz dowolnie wybierać i wykorzystywać elementy z domyślnych szablonów. To samo dotyczy sekcji, która była stworzona dla szablonu A, ale możesz ją wykorzystać w innym miejscu w swoim szablonie.

Ogromna kolekcja gotowych elementów.

TemplateMonster stworzył jedną z największych kolekcji gotowych elementów do wykorzystania. Oczywiście elementy zbudowane są w oparciu o Elementor.
• Ponad 500 gotowych projektów sekcji UI;
• 14 wzorów nagłówka i 10 odmian stopki;
• Ponad 300 gotowych stron, które dostarczają wielu alternatywnych układów dla każdej wspólnej (i mniej popularnej) strony internetowej.

Aktualizacje motywu.

Monstroid 2 jest stale aktualizowany, dodawane są nowe szablony, sekcje i projekty. Nowe szablony pojawiają się co najmniej raz w miesiącu. Wszystkie te elementy są oczywiście dostępne dla wszystkich osób, które zaktualizowały Monstroida. Aby uzyskać nowe szablony, wystarczy nacisnąć przycisk “Synchronizuj skórki biblioteki” w panelu administracyjnym.

Dodatkowe wtyczki JET.

Wraz z nową wersją Monstroida, została również dodana kolekcja wspaniałych wtyczek Jet, Są to wtyczki Premium i są w pełni kompatybilne z wtyczką Elementor.
Dzięki pakietowi Jet, można w prosty sposób rozwinąć swoją stronę i dodać jej kolejne ciekawe funkcjonalności oraz jeszcze lepszy wygląd. Co ciekawe są to wtyczki płatne i ich koszt przy indywidualnym zakupie wyniósł by ponad 100$, jednak osoby, kupujące Monstroida 2, dostaną te wszystkie wtyczki za darmo.

Jakie wtyczki znajdują się w pakiecie:

 • JetMenu pomoże stworzyć MegaMenus szybko i łatwo. Co więcej, wtyczka pozwala dodawać odznaki menu, ikony, zmieniać tła elementów menu, dostosowywać wygląd pozycji menu po najechaniu kursorem i więcej.
 • JetBlocks zapewnia w pełni funkcjonalny zbiór widgetów nagłówka i stopki. Za pomocą tej wtyczki można dodać menu nawigacyjne, przyciski menu hamburgera, łącza autoryzacji / rejestracji, formularze wyszukiwania, wózki na zakupy, menu użytkownika i wiele innych.
 • JetTabs pomoże stworzyć karty, akordeony i przełączniki obrazu.
 • JetParallax pozwala ustawić tła paralaksy i dostosować ich wygląd i zachowanie, korzystając z wielu wszechstronnych ustawień.
 • JetReviews pozwala tworzyć spektakularne bloki przeglądu z ocenami klientów i oszałamiającą stylizacją.
 • JetElements rozszerza domyślny zestaw modułów Elementora o 19 niestandardowych modułów, które zapewniają atrakcyjną prezentację treści.
 • JetBlog pozwala na tworzenie list inteligentnych postów, inteligentnych nagłówków, list odtwarzania wideo itp.
 • JetTricks pozwala dodawać złożone efekty wizualne do stron. Można tworzyć punkty aktywne, klejące się kolumny, rozłożyć sekcje, elementy Parallax itp.

WooCommerce i sklep internetowy.

Nowy Monstroid2 oferuje integracje z WooCommerce i gotowe strony e-sklepu. Monstroid 2 zawiera:

 • Strony eCommerce,
 • Szablony lub skórki eCommerce,
 • i świetna funkcjonalność sklepu.

Wszystko jest gotowe dzięki wtyczce JetWooBuilder, która zapewnia imponującą funkcjonalność związaną z e-sklepem.

Monstroid 2 jest lżejszy i szybszy.

Każda osoba prowadząca stronę firmową czy bloga, a nawet sklep internetowy wie, że szybka i lekka strona internetowa jest kluczem do sukcesu. Poprzednia wersja Monstroida 2 nie należała do tych najszybszych i wymagała często lepszego hostingu. To się jednak zmieniło wraz z aktualizacja.

Pliki ważą teraz tylko 250kb.


Motyw wczytuje się teraz w ok. 1,2 sekundy,

Cena i licencja.

Cena motywu się nie zmieniła, dalej jest to 79$ czyli 280 zł. Jak za tak rozbudowany motyw, cena jest stosunkowo niska. Dodatkowo TM robi często promocje, więc na pewno motyw będzie można kupić w niższej cenie. Jeśli chodzi o licencję, to motyw jest do jednorazowego użytku, oznacza to, że może być wykorzystany na jednej domenie.

Similar Posts