Monstroid 2 Lite od TemplateMonster

Na pewno nie ma takiego użytkownika WordPress, który nie korzystałby z darmowych motywów dostępnych na serwisie wordpress.org. Wśród tych motywów, duża cześć ma ograniczoną funkcjonalność, przy tym mają one jedną kluczową przewagę.  Wszystkie motywy są na 100% darmowe, ponieważ rozpowszechniają się na licencji GPL, która właśnie pozwala używać takie produkty do celów komercyjnych.

W jednym z artykułów na naszym blogu częściowo już pisaliśmy o licencji GPL. Wtedy przedstawiliśmy Państwu pierwsze motywy od TemplateMonster zbudowane zgodnie z zasadami GNU GPL. Na dzień dzisiejszy ich liczba wynosi 130+ produktów i ciągle się zwiększa. Przy tym na stronie producenta dostępne są nie tylko płatne templatki, lecz także i ich darmowe odpowiedniki.  W ciągu 2016 roku developerzy TemplateMonster przedstawili pierwsze darmowe motywy GPL – PhotoLab i Kustrix Lite. A tydzień temu pojawił się Monstroid 2 Lite – bezpłatna wersja nowego multi funkcjonalnego motywu, który będzie przedstawiony w styczniu 2017 roku.

monstroid

Jeśli korzystaliście Państwo z płatnych motywów od TemplateMonster to na pewno słyszeliście o Monstroid – flagowym produkcie producenta, który został pobrany więcej niż 6000 razy. Ten motyw był stworzony w oparciu o Cherry Framework 4.0, dzięki czemu zawiera szereg wbudowanych wtyczek i widgetów. Dzięki nim dla użytkowników dostępne są 100+ opcji, co pozwala Państwu realizować najwybredniejsze projekty stron internetowych.

Kolejna edycja tego motywu to właśnie Monstroid 2, który zawiera kluczowe przewagi poprzedniego produktu i usuwa jego wady. Nowa tempaltka będzie rozpowszechniać się na licencji GPL i opierać się o wydajniejszy Cherry Framework 5.0. Dzięki temu znika ograniczenie na użycie motywu do tworzenia dowolnej liczby stron www.

Na obecną chwilę odbywa się wewnętrzne testowania Monstroid 2. Prezentacja tego produktu odbędziecie się w styczniu 2017 roku. Ale nie musicie Państwo czekać aż tak długo aby zobaczyć motyw.  Specjaliści TemplataMonster przygotowali darmową wersję templatki, która zawiera mniej funkcji, jednak pozwala zbudować nowoczesny blog oraz prostą stronę firmową.  Jest to Monstroid 2 Lite, który można zawsze rozszerzyć do pełnej wersji motywu.

Monstroid 2 Lite zawiera tylko podstawowe opcji, wśród których można wyróżnić:

  1. Całkiem responsywny projekt, dzięki czemu strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.
  2. Obecność 500+ fontów Google.
  3. Możliwość zmieniać typy wpisów.
  4. Różne style nagłówków i stopek.
  5. Różne typy układu strony.
  6. Stylowy jQuery suwak.
  7. Zestaw jakościowych ikon dla strony.

Więcej szczegółów o tym motywowi możecie znaleźć Państwo na oficjalnej stronie producenta.

Podsumowanie

Jeśli używacie Państwo motywy TemplateMonster oraz poszukujecie nowoczesnej templatki dla realizacji funkcjonalnej strony www, to na pewno Mosntroid 2 będzie dobrym wyborem. A gdy potrzebujecie prostego i kreatywnego rozwiązania do tworzenia blogu, strony hobbistycznej oraz małej strony firmowej, możecie skorzystać się z darmowej wersji tego motywu. Przy tym zawsze możecie odnowić  Mosntroid 2 Lite do pełnej wersji i otrzymać szereg opcji dla realizacji wszystkich waszych potrzeb.

Similar Posts