Marketplace w TemplateMonster

Jeśli poszukiwaliście Państwo profesjonalne motywy dla WordPress, to na pewno trafialiście na stronę TemplateMonster. Jest to jeden z najstarszych (istnieje od 2002 r.) graczy na rynku gotowych templatek dla różnych typów CMS oraz szablonów HTML. W ciągu ostatnich 15-tu lat firma realizowała ponad 60 tysięcy produktów, które pozwoliły użytkownikom stworzyć setki tysięcy stron internetowych. I to jest bardzo dobry rezultat, biorąc pod uwagę to, że wszystkie szablony były stworzone przez własny zespół deweloperów. Jednak od sierpnia wszystko się zmieniło. Od teraz TemplateMonster to marketplace i działa na podobnej zasadzie jak ThemeForest. Opowiemy więc trochę o tych zmianach i przewagach serwisu.

Jak pisaliśmy powyżej do sierpnia 2017 roku na stronie TemplateMonster były dostępne tylko własne rozwiązania. Miało to również swoje zalety, jak i wady. Taki model biznesowy pozwalał firmie kontrolować jakość wszystkich produktów, wprowadzać własne rozszerzenia do nich i wspierać ich przez swój dział wsparcia technicznego. Z drugiej strony zespół deweloperów nie mógł do końca podołać wciąż rosnącymi potrzebom użytkowników. Dlatego liczba produktów, które pojawiali się co miesiąc była ograniczona. Biorąc to wszystko pod uwagę TM postanowił przejść na nowy model biznesowy, którym jest marketplace.

 

Co to oznacza dla zwykłych użytkowników serwisu? TemplateMonster to już nie jednolita firma, która tworzy własne szablony i sprzedaje je na stronie. Od sierpnia na serwisie pojawili się inne dostawcy (sprzedawcy), a więc możecie skorzystać z ich produktów. Przy tym możecie być Państwo pewni, że wszystkie templatki producentów sprawdzane są przez pracowników TemplateMonste. Templatki zostały sprawdzone pod względem jakości jak i bezpieczeństwa. Oprócz tego otrzymacie Państwo wsparcie techniczne, które jest niezbędne podczas korzystania z zakupionego szablonu.

Chcielibyśmy dodać również, że produkty od zespołu deweloperów firmy będą dalej dostępne na stronie. Stare i nowe szablony można znaleźć pod markę Jetimpex. A więc możecie korzystać  Państwo z rozwiązań od „Szablonowego potwora” dalej.

 

Co to oznacza dla producentów szablonów? Jeśli tworzycie Państwo motywy dla WordPress oraz szablony dla innych typów CMS możecie sprzedawać je za pomocą serwisu TemplateMonster. Do kluczowych przewag marketplace od TemplateMonster w porównywaniu do głównego konkurenta – ThemeForest (dalej TF), -można odnieść:

 • Na jednym koncie użytkownik może sprzedawać zarówno wyłączne, jak i niewyłączne szablony. Na serwisie TF jest ograniczenie: na jednym profile można realizować tylko wyłącznie lub niewyłączne produkty.
 • Szybkie sprawdzenie i dodanie produktów na stronę. Pracownicy marketplace rozważają wnioski od użytkowników w ciągu 12 godzin (dla prostych produktów) i 1-3 dni (dla rozbudowanych szablonów). O rezultacie, deweloper będzie poinformowany przez pocztę elektroniczną. W przypadku odmowy dodania szablonu dostawca otrzyma wypisane przyczyny negatywnej decyzji. Dla porównywania, na stronie TF ten proces obejmuje do 2 tygodni.
 • Nie ma żadnych limitów na podesłanie produktów do akceptacji. Dostawca może wysłać nieograniczoną ilość wniosków. Na TF jest limit: 1 produkt dla każdej kategorii w profilu bazowym.
 • Darmowy system do oferowania wsparcia technicznego. Jednym z problemów, z którym spotyka się użytkownik na TF to potrzeba w wykorzystaniu własnego systemu do oferowania wsparcia technicznego. Na TemplateMonster sprzedawcom jest dostępny funkcjonalny system wsparcia, którym posługuje się ten serwis. I co najważniejsze – on jest całkowicie darmowy .
 • Brak limitu na dodanie kategorii do produktów. Dzięki temu można zwiększyć liczbę kategorii w których będzie widoczny dodany szablon.
 • Szybkie zwiększenie rankingu profile. Komisja od sprzedaży produktów zależy od rankingu dostawcy. Dlatego aby przejść na nowy poziom deweloper musi sprzedać produkty na odpowiednią kwotę. Podane kwoty są znacznie mniejsze niż na TF, co pozwala dostawcom szybko zwiększyć swój ranking.
 • Bezpośredni kontakt do działu Sprawdzenia produktów. Przed wysyłaniem wniosku dostawca może napisać do pracowników marketplace i otrzymać odpowiedzi na wszystkie interesujące pytania. A w przypadku odmowy w akceptacji wniosku, zapytać o przyczynach takiej decyzji.
 • Uczestnictwo w akcjach na ogólnych zasadach. Produkty dostawców, bez różnicy na ranking profile, będą mieli jednakowy priorytet pod czas akcji na stronie TemplateMonster. Dzięki temu nowi dostawcy mają szanse, aby ich produkty były wybrane przez użytkowników serwisu.
 • System wypłat NET 15. To jest ogólne określenie sposobu wypłaty kosztów. Oznacza to, że wniosek na wypłatę środków będzie realizowany w ciągu 15 dni kalendarzowych. Dla przykładu, TF korzysta się z Net 30. Także należy dodać, że marketplace od TemplateMonster wspiera popularne systemy płatnicze: Skrill, PayPal i Wire.
 • Na obecną chwilę nie pobieramy dodatkowej opłaty z dostawców przy wypłacie środków. W przyszłości ona będzie zależała od rozmiaru transakcji, jednak nie będzie większa za ustawioną kwotę. Na TF komisja jest fiksowana.
 • Możliwość zarobić z Programem partnerskim. Sprzedając szablony użytkownicy mogą dołączyć się do Programu partnerskiego i oferować ich klientom. Komisja od polecenia produktów ze strony TemplateMonster wynosi od 30%.

Opisaliśmy tylko kluczowe przewagi marketplace od TemplateMonster. Zapoznać się ze wszystkimi możliwościami można na stronie: https://www.templatemonster.com/pl/marketplace/.

Jakie szablony przyjmuje marketplace? Na obecną chwilę użytkownicy mogą sprzedawać motywy dla popularnych CMS (WordPress, Joomla!, Drupal, Magento, OpenCart, PrestaShop, Shopify), rozszerzeń e-commerce (WooCommerce, VirtueMart), szablony HTML, szablony PowerPoint i Keynote oraz logotypy. Z czasem liczba tych produktów będzie zwiększać się.

To chyba tyle o marketplace od TempalateMonster. Więcej informacji możecie znaleźć Państwo pod linkiem podanym powyżej. Zapraszamy do grona sprzedawców „Szablonowego potwora”.

Similar Posts