Komentarze na blogu? Ustal ich długość i pozbądź się spamu

Komentarze na blogu mają dwie zalety. Po pierwsze, jeśli ludzie komentują twoje artykuły to znaczy, że twój blog jest dobry i ma publiczność. Osoba, która zostawia komentarz na blogu może wyrobić sobie markę, dać się poznać innym, a także może zdobyć link do swojej strony. Właśnie link do swojej strony! Wiele osób stara się komentarzem zdobyć tylko link pisząc komentarz typu “fajny artykuł”. My im na to nie pozwolimy. Jak? Za pomocą wtyczki WordPress.

Dzięki komentowaniu blogów innych, dodatkowo wyrabiamy sobie markę, nawiązujemy również relację z właścicielem bloga. Często jest tak, że jeśli ktoś zostawi u mnie komentarz to sama z ciekawości, klikam w link do bloga tej osoby.

Jednak, aby nasze komentarze, pozostawione na blogu innych osób były wartościowe, musimy napisać porządny komentarz. Nie może to być tekst “fajny artykuł”, pozostawienie buźki, co niestety bardzo często się zdarza również i u mnie. Każdy bloger nie chce mieć setek komentarzy, jeśli są one pisane tylko po to, aby autor mógł pozostawić swój link do strony czy bloga. Jeśli piszesz takie komentarze, to doradzam abyś zaczął pisać lepsze, bo możesz spalić się w oczach właściciela bloga, jako zwykły spamer.

Ale wracamy do głównego tematu tego wpisu. Możemy niejako wpłynąć na to, jaki komentarz pozostawi nam czytelnik, ustalając jego długość. Jeśli ustalimy, że komentarz ma mieć min. 15 słów, wymuszamy w pewien sposób, aby osoba komentująca postarała się i nie napisała zwykłego tekstu “świetny art”.

Jak ustawić minimalną długość komentarza na blogu? Użyjemy wtyczki WordPress.

Informacje o wtyczce Minimum Comment Length:

  • Autor wtyczki Joost de Valk, mamy, więc pewność, że to dobrze napisana wtyczka. Joost jest przecież również twórcą wtyczki seo, którą tak wiele osób kocha.
  • Ostatnia aktualizacja wtyczki 2014-11-5
  • Ilość pobrań 7,262 – dość mało, ale to o niczym nie świadczy
  • wtyczka kompatybilna z najnowszą wersją WordPressa 4.0.1

Jaki efekt uzyskamy stosując wtyczkę WordPress – Minimum Minimum Comment Length

Wtyczka pozwala nam ustawić limit minimalnej ilości słów. Możemy sami ustalić, jaki to ma być limit np. 40 słów. W przypadku, gdy osoba komentująca napisze krótszy komentarz i będzie chciała opublikować go, dostanie informację z błędem, który również możemy ustalić np. “twój komentarz jest zbyt krótki. Spróbuj powiedzieć coś pożytecznego”. Tak podpowiada Joost.

Wtyczka jest banalnie prosta w konfiguracji

1) zainstaluj wtyczkę wordpress u siebie

2) włącz wtyczkę

3) wybierz z zakładki menu – ustawienia – min Minimum Comment Length

4) Wpisz ilość słów.

5) Dodaj tekst błędu

6) zapisz ustawienia i gotowe

wtyczka-wordpress-komentarze

O czym musisz pamiętać korzystając z tej wtyczki WordPress?

nie podawać zbyt wielkiej cyfry przy długości komentarza. Nie chcemy zniechęcić osobę komentującą, tylko wymusić niejako aby nie zostawiała nam komentarzy typu “dziękuje”

wtyczka nie pozbawi nas spamu, w komentarzach w tym celu użyj innej wtyczki.

Komentarz na blogu jeśli będzie wartościowy wpływa na twoją markę.

 

 

Similar Posts