BLOG

Komentarze na blogu? Ustal ich długość i pozbądź się spamu

komentarze na blogu wordpress dlugosc

Komentarze na blogu mają dwie zalety. Po pierwsze, jeśli ludzie komentują twoje artykuły to znaczy, że twój blog jest dobry i ma publiczność. Osoba, która zostawia komentarz na blogu może wyrobić sobie markę, dać się poznać innym, a także może zdobyć link do swojej strony. Właśnie link do swojej strony! Wiele osób stara się komentarzem zdobyć tylko link pisząc komentarz typu “fajny artykuł”. My im na to nie pozwolimy. Jak? Za pomocą wtyczki WordPress.

Dzięki komentowaniu blogów innych, dodatkowo wyrabiamy sobie markę, nawiązujemy również relację z właścicielem bloga. Często jest tak, że jeśli ktoś zostawi u mnie komentarz to sama z ciekawości, klikam w link do bloga tej osoby.

Jednak, aby nasze komentarze, pozostawione na blogu innych osób były wartościowe, musimy napisać porządny komentarz. Nie może to być tekst “fajny artykuł”, pozostawienie buźki, co niestety bardzo często się zdarza również i u mnie. Każdy bloger nie chce mieć setek komentarzy, jeśli są one pisane tylko po to, aby autor mógł pozostawić swój link do strony czy bloga. Jeśli piszesz takie komentarze, to doradzam abyś zaczął pisać lepsze, bo możesz spalić się w oczach właściciela bloga, jako zwykły spamer.

Ale wracamy do głównego tematu tego wpisu. Możemy niejako wpłynąć na to, jaki komentarz pozostawi nam czytelnik, ustalając jego długość. Jeśli ustalimy, że komentarz ma mieć min. 15 słów, wymuszamy w pewien sposób, aby osoba komentująca postarała się i nie napisała zwykłego tekstu “świetny art”.

Jak ustawić minimalną długość komentarza na blogu? Użyjemy wtyczki WordPress.

Informacje o wtyczce Minimum Comment Length:

 • Autor wtyczki Joost de Valk, mamy, więc pewność, że to dobrze napisana wtyczka. Joost jest przecież również twórcą wtyczki seo, którą tak wiele osób kocha.
 • Ostatnia aktualizacja wtyczki 2014-11-5
 • Ilość pobrań 7,262 – dość mało, ale to o niczym nie świadczy
 • wtyczka kompatybilna z najnowszą wersją WordPressa 4.0.1

Jaki efekt uzyskamy stosując wtyczkę WordPress – Minimum Minimum Comment Length

Wtyczka pozwala nam ustawić limit minimalnej ilości słów. Możemy sami ustalić, jaki to ma być limit np. 40 słów. W przypadku, gdy osoba komentująca napisze krótszy komentarz i będzie chciała opublikować go, dostanie informację z błędem, który również możemy ustalić np. “twój komentarz jest zbyt krótki. Spróbuj powiedzieć coś pożytecznego”. Tak podpowiada Joost.

Wtyczka jest banalnie prosta w konfiguracji

1) zainstaluj wtyczkę wordpress u siebie

2) włącz wtyczkę

3) wybierz z zakładki menu – ustawienia – min Minimum Comment Length

4) Wpisz ilość słów.

5) Dodaj tekst błędu

6) zapisz ustawienia i gotowe

wtyczka-wordpress-komentarze

O czym musisz pamiętać korzystając z tej wtyczki WordPress?

nie podawać zbyt wielkiej cyfry przy długości komentarza. Nie chcemy zniechęcić osobę komentującą, tylko wymusić niejako aby nie zostawiała nam komentarzy typu “dziękuje”

wtyczka nie pozbawi nas spamu, w komentarzach w tym celu użyj innej wtyczki.

Komentarz na blogu jeśli będzie wartościowy wpływa na twoją markę.

 

 

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

10 thoughts on “Komentarze na blogu? Ustal ich długość i pozbądź się spamu”

 1. Ok, podoba mi się pomysł na dodanie takiego wymogu. Pozostaje tylko jedna kwestia dlaczego bloger umieszcza na stronie wtyczkę comentLuv. Wiadomo, że takie coś stanie się celem spamerów. To działa w dwie strony bo osoba, która chce się zareklamować też czyta te artykuły i powiem więcej ona wróci i przeczyta kolejny wpis. Jest równie wartościowym czytelnikiem jak osoba, która nic nie reklamuje. Komentarze typu “fajny art ” albo “dzięki” lub “super” to przegięcie, ale 15 słów to dużo jeśli art nie jest porywający. Moim zdaniem jeśli ktoś umieszcza taką wtyczkę to musi się z tym liczyć, a nie dodawanie komentarzy to forma cenzury. Nie mówimy tutaj o typowych spamerskich tekstach.

  1. Wtyczka comentluv jest umożliwia pozostawienie autorowi komentarza link do swojego wpisu, dzięki czemu ten wpis jest pozycjonowany, bo zdobywa linki. Lepiej jest pozycjonować pojedyncze artykuły niż ogólnie całego bloga z głównej domeny. Dodatkowo link pod komentarzem “działa” lepiej, bo jest widoczny, więc jest większa szansa, że inne osoby czy nawet autor bloga kliknie z ciekawości, jeśli zobaczy ciekawy tytuł. Inne formularze komentowania mają tylko podlinkowany “pseudonim”, ale nic nie wiemy, co za blog się kryje pod pseudonimem, stąd nie jest tak przyciągający. Dlatego blogerzy dają możliwość promocji swoich stron, przez wtyczkę comentluv.

   Jeśli autor bloga, naprawdę się stara, aby napisać wartościowy artykuł, a osoba komentująca docenia to i komentuje nie po to, aby zdobyć link tylko po to, aby nawiązać relację to nie ma znaczenia, czy jest limit czy go nie ma. Każdy komentarz jest moderowany, więc tak czy siak to czy zostanie opublikowany czy nie zależy od autora bloga.

   15 słów to wcale nie jest tak dużo, aby napisać komentarz. Wystarczy zgodzić się z autorem wpisu lub nie zgodzić i napisać własną opinię dotyczącą przeczytanego artykułu. Fakt, czasem artykuł nie jest ani interesujący albo wręcz za krótki i nie ma, co skomentować wtedy, po co tak naprawdę pisać komentarz? Tylko dla zdobycia linku? Bez sensu. Tak, więc wtyczka comentluv nie ma nic wspólnego z wtyczką limitu.

 2. Witam serdecznie
  Komentarze typu “zgadzam się” “czy się nie zgadzam”były i bedą się pojawiać.Znaczna część blogerów zostawia komentarz tylko by zareklamować swoją stronę cz jakiś tam produkt.Czasem blogerzy wypatrują wtyczki ComentLuv i chcą zostawić cokolwiek aby link ich został na stronie.Z drugiej strony wydaje mi się,że czasem czytelnik nie ma może odwagi,aby napisać fajny komentarz,może nie czuję się pewnie aby napisać komentarz,może boi się krytyki innych czytelników jak coś mu nie wyjdzie.Tak jak napisała Kamila,że to autorzy blogów decydują który komentarz zostanie opublikowany.
  Ps Kamila jeśli mogę zapytać kiedy twoja strona “zarabiaj ze mną”będzie gotowa?Bo już któryś chciałem wejść na nią i na razie nic.Kamilo nie myśl,że jest to moję złośliwe pytanie.Bardzo lubię Twój blog,i prawie każdego dnia na niego zaglądam.Moje pytanie może nie jest akurat w temacie wpisu tak,że nie złość się na mnie -:)
  Pozdrawiam Cię serdecznie

  1. Krzysztofie moja strona “zarabiaj ze mną” była aktywna gdy promowałam system zarabiania na programach partnerskich. Obecnie mam “przerwę” w promowaniu tamtego systemu, dlatego stronka nie działa. A przerwę mam z tego powodu, że tworzę swoje produkty, a pod nie chcę stworzyć program partnerski do promowania, dlatego stronka “zarabiaj ze mną” jest widoczna.
   Zastanawiam się czy nie przywrócić tamtego systemu, muszę pomyśleć;)

  1. A może jakieś uzasadnienie? Dlaczego uważasz, że jest to najgorsze wyjście? Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat:)

   1. Też nie rozumiem dlaczego jest to najgorsze wyjście 🙂 Przynajmniej komentarz będzie w miarę merytoryczny 🙂 Dodałabym do tego listę zabronionych słów zarówno w polskiej i angielskiej formie. Nie ukrywam, że odkąd używam askisement problem się zmniejszył..

 3. Zdecydowanie się z tym zgadzam. Wchodząc na blogi widzę same komentarze właśnie tego typu, a chcąc przeczytać konkretny, który nawiązuje do wpisu musze selekcjonować co zabiera czasem naprawdę dużo czasu. Swoją drogą, też byś mogła cos takiego wprowadzić, taka mała sugestia 🙂

 4. Ciekawy topic. Dla komentującego, (czyli w momencie pisania tego komentarza – dla mnie;), ważne jest przede wszystkim, na jaki temat jest dany wpis i czy pojawiają się w nim przydatne dla niego informacje. Jeśli artykuł jest dobry i wartościowy, to należy mu się komentarz i kropka. Comment luv, to dodatkowa zachęta, ale nie ma sensu pisać komentarza, tylko dla tej wtyczki.

Komentowanie jest zablokowane.