32 komentarze Przy kawie, Wywiady

Jaki czas temu na maila dostałam propozycję zorganizowania konkursu, w którym można było wygrać szablony ze stajni TemplateMonster. Jan Kamiński napisał do mnie maila, czy chciałabym opublikować taki konkurs. Wydało mi się to fajną sprawą i konkurs powstał. 3 osoby wygrały wymarzone szablony.

W między czasie korespondencja z Jankiem odbywała się na FB i mailowo i wydał mi się bardzo fajnym, otwartym facetem. Po tym zrodził się mi pomysł, aby przeprowadzić wywiad z Jankiem. Kim właściwie jest Janusz Kamiński i co on robi w TemplateMonster? Potężnej platformie, która wydaje setki profesjonalnych szablonów pod różne cmsy w tym pod WordPress.

Janek co prawda ma małe problemy z pisaniem po polsku, choć wywiad wyszedł bardzo fajnie, postanowiłam, że nie będę redagować jego odpowiedzi i pozostawię jest w oryginalnej wersji.

Na profilu Janka na FB jest co prawda jego zdjęcie, jednak ja postanowiłam wyciągnąć od niego specjalnie dla nas fajną fotkę:)

No to zaczynamy wywiad.

 

 1. Kim jesteś (napisz kilka słów o sobie, czym się interesujesz ipt)

Nazywam się Janusz Kamiński. Mam 26 lat, z których polowe życia podróżuję: urodziłem się w Czechach, mój dziadek pochodził z Polski, a teraz mieszkam w Nowym Yorku (USA).

Mam polskie korzenie, dlatego w dzieciństwie miałem możliwość słyszeć polski od matki. Ale niestety nie nauczyłem się języka tak jak bym chciał. Ale bajki o przepięknym kraju z polami czerwonych maków jak krew polskich bohaterów, które bronili swoja tdrogę ojczyznę, i białymi czystymi wierzchołkami Karpat, głęboko zalegli w moim sercu. Dlatego od samego dzieciństwa chciałem zobaczyć Polskę. I to mi się udało.

Otrzymałem możliwość studiować się na Politechnice Łódzkiej, gdzie obroniłem magistra w 2015 roku. Dla mnie to był najlepszy czas w moim życiu. Poznałem dużo nowych i ciekawych ludzi, miałem możliwość podróżować po kraju. No i trochę głębszej odczuć język.

Posiadam doświadczenie w SEO, marketingu internetowym. Oprócz tego interesuję się projektowaniem internetowym. A w czas wolny od pracy staram się wyjeżdżać dalej od miastem gdzieś na wieś, dlatego mam swój rower. Weekendowe podróży rowerowe – to dla mnie najlepszy odpoczynek, który pozwala otrzymać masę pozytywnych emocji.jan-kaminski-templatemonster

 1. Pracujesz w TemplateMonster, a czym jest TM?

TemplateMonster – amerykańska firma, zajmująca się sprzedażą szablonów internetowych opartych na systemach CMS takich jak WordPress, Joomla! i Drupal oraz stworzonych z wykorzystaniem technologii HTML i Flash. TemplateMontser jest jednym z największych producentów i realizatorów szablonów w Internecie. Główna siedziba TempateMonster znajduje się na Brooklynie w Nowym Jorku.

 1. Jak się zaczęła twoja praca w TM i czym się tam zajmujesz?

Na początku 2015 roku wyjechałem z powrotem do domu i od razu udało podjąć pracę w TemplateMonster – młodym i utalentowanym zespole profesjonałów. Pracuję na stanowisku marketingowca. Otrzymane doświadczenia pod czas studiów w Polsce pozwoliło mi pracować z Polskim rynkiem, chociaż nadał bardzo przejmuję się z powodu niepoprawności swego języka. Więc dalej uczę się go.

 1. Od kiedy istnieje TM i jak się rozwinęła firma.
  Amerykańska firma TemplateMonster powstała w 2002 roku jako mały zespól entuzjastów, który wierzyli, że szablony dla stron www można sprzedawać. Podana idea należała Dawidu Brainu – właścicielowi firmy i niedługo wyrosła w duży projekt – znaną firmę w branży projektowania stron www.

Na samym początku swojej działalności TemplateMonster zajmował się wyłącznie tworzeniem szablonów HTML, a potem pojawili się inne platformy. Na dzień dzisiejszy TemplateMonster oferuję największą na świecie bazą gotowych szablonów WWW.

 1. Jakie produkty znajdziemy na TM skąd się bierze ich cena i ile ich jest?

Na stronie TemplateMonster można znaleźć gotowe szablony dla wszystkich najpopularniejszych CMS używanych do tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Oprócz tego na stronie sklepu można znaleźć templatki z wykorzystaniem technologii HTML i Flash, szablony dla profilów firmowych w FB, gotowe graficzne i wideo elementy dla stony internetowej. Ogólna liczba szablonów na większa od 40000 templatek.

Szablony produkowane przez TM mają większą cenę od swoich konkurentów. Ale należy pamiętać, że cena za produkt od TemplateMonster – to nie tylko i wyłącznie cena za szablon. Do każdego szablonu dodane dodatkowe wtyczki/dodatki, które stworzone przez zespól TM. Oprócz tego każdy klient otrzymuję możliwość skorzystać się ze wsparcia technicznego 24/7. Takiej możliwości nie posiadają konkurenci TemplateMonster. Dzięki takiemu podejściu klienci mogą być pewne, że nie zostaną sam na sam z problemem.

 1. Czy na TM szablony do WordPress czy innego CMSa może sprzedawać każdy?

Szablony na stronie TemplateMonster tworzone wyłącznie przez deweloperów firmy, co pozwala zawsze odpowiadać za jakość sprzedawanych produktów. Oprócz tego praca jedynego zespoły nad produktem pozwala jemu z każdym razem posiadać większego sukcesu i iść do przodu w realizacji nowych pomysłów.

Dzisiaj istnieją wiele firm i entuzjastów, które zajmują się tworzeniem szablonów dla stron www. Wśród nich można znaleźć produkty jak wysokiej, tak i niskiej jakości.

Jakimi powinni być szablony, żebyś były one sprzedawane i klienci dostawali satysfakcji od ich użyci?Mieć oryginalny projekt i być przyjaznymi dla przyszłych użytkowników strony internetowej.

 • Mieć oryginalny projekt i być przyjaznymi dla przyszłych użytkowników strony internetowej.
 • Zawierać szeroki zestaw funkcjonalności dla tworzenia najwybredniejszej strony www.
 • Być opartymi na ostatnie technologie webowe, używać własnych rozwiązań.
 • Kod takich szablonów nie powinien zawierać błędy. Musze być poprawna robota wszystkich komponentów strony www między sobą.
 • Brak dużego obciążenia na serwer od użycia szablonów.
 • Możliwość skorzystać się ze wsparcia technicznego.

7. Zdradź jakaś ciekawostkę o TM, o której niewiele osób może wiedzieć?

To bardzo ciekawe pytanie:) Mnie trudno powiedzieć o wszystkich ciekawostkach firmy, ponieważ sam pracuję w niej nie tak długo, ale znam jeden ciekawy fragment z historii TemplateMonster.

Wszystkim naszym klientom dobrze znajome logo firmy – niebieski potwór. Ale czy zawsze ono było takim? Nie, nie zawsze. Pokażę wam pierwsze logosy TemplateMonster, które, według mnie, bardzo śmiesznie:

templatemonster10th-anniversary-infographics-top


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
32 Komentarzy
 1. Jan Kamiński

  Bardzo przyjemnie, to przeczytać 🙂
  Dzięki za przyjemne słowa!

  Reply
  1. Kamila

   Cała przyjemność po mojej stronie 🙂

   Reply
  2. Paweł

   Potwierdzam, ja również miałem okazję współpracować z Janem Kamińskim od Template Monster i jest to czysta przyjemność.

   Pozdrawiam.
   Paweł ostatnio opublikował…Bezpieczne, darmowe i płatne szablony WordPress od Template Monster PolskaMy Profile

   Reply
 2. Hubert Oleszczuk

  Wywiad ciekawy 😉 Trochę brakuje mi jedynie rozwinięcia odpowiedzi na trzecie pytanie, wydaje się taka krótka i ogólna. Chętnie poznałbym jakieś szczegóły o jego początkach w branży SEO, marketingu. Ogólnie uważam, że ciekawsze informacje są na temat osoby, niż firmy z którą ona współpracuje 😉
  Mimo to, wywiad ciekawy 🙂
  Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Dlaczego i jak komentować blogi, by dało to dobre rezultaty?My Profile

  Reply
  1. Kamila

   Nie ma problemu, załatwimy jeszcze jeden wywiad z Jankiem i “zmuszę” go do wyczerpującej odpowiedzi 🙂 Cieszę się, że wywiad się spodobał, ponieważ Janek jest naprawdę fajną osobą 🙂

   Reply
   1. Michał

    Czekamy w takim razie 🙂

    Reply
   2. Zenjo

    I pewnie ciekwą skoro tyle podróżuje. Zawsze marzyło mi się takie życie 🙂
    Zenjo ostatnio opublikował…Formy marketingu internetowegoMy Profile

    Reply
 3. dorotaa

  fajna infografika 🙂

  Reply
 4. Janek

  Ciekawy wywiad, teraz bardziej zainteresowała mnie strona TM, pozdrawiam

  Reply
 5. Norbert

  gratulacje dla chłopaka
  Norbert ostatnio opublikował…Google AdWords Pro – szkolenie z MaxROY.comMy Profile

  Reply
 6. skiel

  Miałem okazje raz kupić szablon na tym portalu dla mojego klienta.

  Reply
 7. Kamil

  Ja osobiście nie miałem okazji pracować z Janem Kamińskim, ale słyszałem od kolegów z branży, że naprawdę warto. Dlatego nazwisko jest zapisane w mojej bazie – w razie czego wiem, gdzie uderzać. Propsy!

  Reply
 8. Basia

  Fajnie, że pokazałeś nam się “jako bliższy nam człowiek” 🙂 Ciekawe myśli i spostrzeżenia 🙂
  Basia ostatnio opublikował…Witamy na nowej odsłonie naszej strony internetowej!My Profile

  Reply
 9. Adam

  Taki gest jest wart uwagi 🙂
  Ciesze się, że w końcu mogłem Ciebie poznać 🙂
  Adam ostatnio opublikował…Pierwsze objawy ciąży – wczesne objawy ciążyMy Profile

  Reply
 10. Suunto

  Bardzo ciekawy wywiad. Czekam na kontynuację 😉

  Reply
 11. Mariusz z Paryża

  Świetny wywiad, przyjemnie się go czyta. Pozdrawiam serdecznie, Mariusz 🙂
  Mariusz z Paryża ostatnio opublikował…Weekend w ParyżuMy Profile

  Reply
 12. Grzegorz

  Zazdroszczę trochę miejsca, w którym żyjesz. Zawsze chciałem wyjechać do Nowego Yorku, tylko nie mam możliwości.

  Reply
  1. Janusz Kamiński

   Ale ja czuję się w Ameryce nie jak w domu 🙂 Mnie Europa jest bliżej mentalnie 😉

   Reply
 13. Chwilówka

  Teraz wiem kto stoi za moimi ulubionymi szablonami! Super wywiad!

  Pozdrawiam serdecznie!

  Reply
 14. Seba

  ciekawy artykuł,nie raz kupowałem stamtąd szablony.wszystko profesjonalnie:)
  Seba ostatnio opublikował…Outsourcing WarszawaMy Profile

  Reply
  1. Janusz Kamiński

   Dziękuję za dobrą ocenę 🙂

   Reply
 15. ELa

  Ciekawy wywiad! Dobrze wiedzieć, że “nasi” też tam są 😉
  ELa ostatnio opublikował…7 Narzędzi, Które Ułatwią Ci Pracę w Nowym RokuMy Profile

  Reply
 16. robert

  Halo Kamilo gdzie jesteś! Czyżby koniec bloga?
  robert ostatnio opublikował…Zmiany 2016 w zatrudnianiu pracowników – audiobookMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Oczywiście, że nie 🙂 koniec bloga nie nastąpi tak szybko. Obecnie przymierzam się małymi krokami aby uruchomić kilka projektów i zmienić profil tej strony na bardziej usługową. Ale to wszystko tyle czasu zajmuje 🙂

   Reply
 17. Kamil Niedźwiecki

  Wywiad ciekawy, ale bardziej martwi mnie jak kolega wyżej wspomniał, że już nie aktualizujesz bloga mam nadzieje, że jednak co jakiś czas będziesz coś dodawać 🙂

  Pozdrawiam
  Kamil Niedźwiecki ostatnio opublikował…Założenie spółki w Anglii – uważaj!My Profile

  Reply
  1. Kamila

   Od marca ruszam ostro z przywróceniem bloga 🙂

   Reply
   1. Tomasz

    To cieszy. Trzymam kciuki i liczę na więcej podobnych rozmów, bo ta bardzo fajnie wyszła.

    Reply
 18. Natalia po Krakowsku

  Łał , od zielonego trola do uśmiechniętego niebieskiego Yody – to się nazywa ewolucja brandu 🙂 Bardzo sympatyczny wywiad. Bardzo podoba mi się propolska postawa – szacunek do korzeni to piękna rzecz.

  Reply
 19. Robert

  Ciekawy wywiad pomimo tego, że w większości dotyczy samej firmy TM a nie osoby Jana Kamińskiego.
  Robert ostatnio opublikował…Twitter. Prawdziwa historia o bogactwie, władzy, przyjaźni i zdradzie / Nick BiltonMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Pociągnę jeszcze Janka za język 😉

   Reply
 20. Piotr W Lip.ski

  a ja głupi myślałem że to marketingowe fake konto TM na rynek polskojęzyczny 😉

  Reply
  1. Kamila Nitschka

   A to nie fake konto 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge