BLOG

Jak zrobić znak wodny na zdjęciach – 2 wtyczki do WordPress

znak wodny wtyczka wordpress
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Prowadzenie bloga, na którym umieszczasz zdjęcia niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Mogą one zostać wykorzystane przez inne osoby bez twojej wiedzy. Swego czasu była dość głośna afera o zdjeciach pewnej dziewczyny, które zostały wykorzystane przez firmę produkującą obrazki na koszulkach. Aby temu zapobiec można zrobić watermark, czyli znak wodny na każdym zdjęciu jakie poblikujesz w sieci.

Jeśli twój blog zawiera zdjęcia stworzone przez Ciebie lub też kupione warto jest zrobić znak wodny na nich. Natomiast, w przypadku gdy korzystasz ze zdjęć z darmowych stron, które wykorzystywane przez wszystkich, to nie zawracaj sobie głowy znakiem wodnym.

Jak zrobić znak wodny na zdjęciach ?

Możemy w tym celu wykorzystać różnego rodzaju programy i dużo osób korzysta z tego rozwiązania. Jednak, jeśli jesteś posiadaczem WordPressa, to możesz zainstaować odpowiednie wtyczki, które wykonają całą robotę za ciebie. Dodawanie znaku wodnego będzie proste i szybkie. Wszystko odbędzie się z automatu, a to przecież chodzi, aby blogowanie było proste.

1. Wtyczka Watermark RELOADED

Jak zrobić znak wodny na zdjęciach na blogu - 2 wtyczki do WordPress
Bardzo fajna wtyczka, któa dodaje znak wodny do przesłanych zdjęć. Znak wodny możemy zrobić  za pomocą różnych czcionek i kolorów. Znak wodny możemy dodać zarówno do miniatur, średnich, czy dużych zdjęć. Watermark możemy umieśćić w dowolnym miejscu na obrazie. Podczas tworzenia znaku wodnego mamy natycmiastowy podgląd jak on będzie wyglądać na przesłanym obrazie.

Istnieje wersja PRO wtyczki, która dostarcza nam jeszcze więcej opcji.

2) Wtyczka Signature Watermark

Jak zrobić znak wodny na zdjęciach na blogu - 2 wtyczki do WordPress

Bardziej zaawansowana wtyczka niż wyżej wymieniona. Znak wodny dodawany jest automatycznie do wszystkich zdjęć, które prześlemy na nasz blog do Biblioteki mediów. Znak wodny posiada przeźroczystość, ponieważ wtyczka wykorzystuje PNG. Mamy pęłną kontrolę jak będzie wyglądać nasz znak wodny. Możemy również regulować kolor, wiekość, czy przejrzysotśćznaku. Również i tutaj mamy pogląd na żywo jak będzie wyglądać nasz znak wodny, dzięki czemu możemy testować ustawienia wtyczki. Wielkość znaku wodnego, to 50% docelowego obrazu. Poza zwykłym znakiem wodny jako tekst, możemy również dodać url naszego adresu.

Także i w tej wtyczce możemy ją zakupić w wersji PRO i uzyskać jeszcze więcej ciekawych funkcji.

Są, to dwie świetne wtyczki, które nie wymagają dodatkowych rozszerzeń. Automatycznie będą dodawać znak wodny do twoich zjęć na blogu.

Więc, jeśli prowadzisz bloga modowego, fotograficznego lub, po prostu publikujesz zdjęcia na swoim blogu, dodaj wtyczkę i chroń swoje zdjęcia. Bo teraz już wiesz jak zrobić znak wodny na zdjęciach.

Na początku pisałam Ci, że ochrona zdjęć darmowych nie wymaga znaku wodnego. W tym momencie powiem ci, że nie miałam racji. Wiele osób może hotlinkować twoje zdjęcia u siebie na blogu. Co, to znaczy? Pobierają ściężkę do zdjęcia i wstawiają ją na swoim blogu, przez co tobie w szybkim tempie dosłownie zżera transfer. Więc chroń swoje zdjęcia na blogu jakie, by nie były.

Ps. Jeśli boisz się, że wtyczki mogą spowolnić twojego bloga to zawsze możesz przetestować wpływ wtyczek na szybkość ładowania strony.


DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Autor artykułu

5 thoughts on “Jak zrobić znak wodny na zdjęciach – 2 wtyczki do WordPress”

 1. Ja co prawda raczej nie będę używał takich wtyczek, ale poruszyłaś temat hotlinkowania zdjęć i zastanawiam się czy jest wtyczka, która informuję, że ktoś ciągnie zdjęcia i grafiki z naszej strony? Pozdrawiam

  1. Nie wiem czy istnieje taka wtyczka, ale przeszukam internet i to sprawdzę. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie blokada hotlinkowania i wtedy nie trzeba się będzie martwić i sprawdzać czy ktoś ciągie od nas zdjęcia.

   Podrzuciłeś temat na następny artykuł więc postaram się taki problem z hotlinkowaniem opisać.

 2. Bardzo fajne wtyczki znając moją ciekawość na pewno je wypróbuję:) . Tylko zastanawiam się czy można taki znak wodny umieścić na obrszkach pobranych z darmowych serwisów.

  1. To zależy na jakiej licencji są owe obrazy. Jeśli na licencji CC, gdzie możemy wykorzystywać, rozpowszechniać i edytować np. niekomrecyjnie, to nie powinno być problemu. Można dodatkowo zastosować trick taki, że pod zdjęciem, czyli w Etykiecie podać link do źródła.

   W jednym z nastepnych artykułów pokaże wam jak można zabezpieczyć zdjęcie przed hotlinkowaniem, aby do zdjęć darmowych nie dodawać znaku wodnego w celu jego ochrony.

Komentowanie jest zablokowane.