Jak zrobić obrazki na bloga w 5 minut bez photoshopa i gimpa [poradnik video]

Aby odnieść sukces w blogowaniu musisz się wyróżniać. Jeśli prowadzisz bloga, na pewno wiesz jak ważne jest pisanie wartościowych artykułów. Ale sam tekst już nie wystarcza. Dlatego blogerzy dodają różnego rodzaju obrazki na bloga. Mówi się przecież “obrazy warte 1000 słów“. Zdjęcia, czy rożnego rodzaju pliki graficzne  można znaleźć w internecie. Jest masa stron, które oferują legalne obrazki do pobrania za darmo. W moim artykule Obrazki warte 1000 słów znajdziesz kilka stronek, z których pobierzesz za darmo pliki.

Ale, jaki jest problem z darmowymi obrazkami ? Prawie każdy na swoim blogu ma podobne.

Nie raz widziałam już blogi, które mają dokładnie takie same obrazki np. w ikonach wpisu. Więc jak wyróżnić się na tle innych blogów ? Zrób swoje unikalne obrazki na bloga.

Jeśli Twoją wymówką jest “nie mam programu graficznego”, to powiem Ci, że nie musisz mieć ani photoshopa, ani gimpa, ani żadnego innego programu na dysku twardym.

Jak zrobić obrazki na bloga w 5 minut bez programów graficznych na dysku ?

Wystarczy internet i przeglądarka i strona http://pixlr.com/.

Jest, to darmowa strona ala photoshop dzięki, której jesteś w stanie stworzyć ciekawe obrazki na swojego bloga. Mamy do dyspozycji tworzenia obrazka całkowicie na nowo, wykorzystując gotowe obrazki z dysku lub z adresu url.

Specjalnie dla Ciebie, nagrałam krok po kroku jak zrobić obrazek taki jak widzisz w ikonie tego wpisu.

Celowo poradnik został nagrany, aby pokazać że potrzeba naprawdę 5 minut (tyle ma film, a dokładnie 4:59 min.), aby zrobić obrazki na bloga.

Jak z gotowych obrazków zrobić nowe i wyróżnić się ?

W drugim filmie pokazuję Ci, że można również dodawać i modyfikować gotowe obrazki. Dzięki temu możemy pobierać darmowe obrazki z internetu, dodać tekst i w ten sposób stworzyć “nową” grafikę, która będzie wyróżniać się, a o to przecież chodzi.

 

Mam nadzieję, że teraz już nie będziesz mieć wymówki “nie mam programu graficznego”, więc nie robię obrazków.

Similar Posts