Jak zatrzymać czytelnika dłużej na blogu czyli wtyczki WordPress – Podobne wpisy

Jak zatrzymać czytelnika dłużej na blogu ? Jedno z tych pytań, na które blogerzy, zwłaszcza początkujący, szukają odpowiedzi.
Zdecydowanie najlepszym sposobem na to, aby, czytelnik pozostał dłużej na Twoim blogu, jest pisanie wartościowych wpisów. Dawanie porad, rozwiązywanie problemów itp. O tym, czy Twoi czytelnicy spędzają dużo czasu na blogu możesz zobaczyć m.in. w statystykach Google.Jeśli masz zainstalowane Google Analytics na blogu to możesz sprawdzić średni czas wizyt.

Ale jak zatrzymać czytelnika dłużej na naszym blogu?

Tak, jak już wcześniej wspomniałam, jedną z podstawowych zasad, aby Twój czytelnik pozostał dłużej na blogu jest pisanie wartościowych artykułów. Jeśli ktoś przeczyta ciekawy artykuł, zobaczy, że jesteś ekspertem, czyli nie lejesz wody, masz dużą szansę, że zacznie przeglądać kolejne wpisy, a to spowoduje, że spędzi więcej czasu na blogu.

Czytelnikom trzeba podsuwać ciekawe artykuły z Twojego bloga, czyli wstawić linki do artykułów.
Same linki prowadzące do kolejnych Twoich artykułów, może być mało atrakcyjne. Ale możesz pokazać powiązane artykuły w sposób bardziej atrakcyjnie dla oka, czyli z użyciem obrazków lub też pokazać fragment artykułu.
Siedzenie i dodawanie samemu, pod artykułami zdjęć i linków byłoby czasochłonne i nudne. Ale od czego mamy wtyczki do WordPressa ? WordPress nam w tym pomaga na automacie. Wystarczy zainstalować odpowiednie wtyczki, a pod każdym artykułem Twój czytelnik znajdzie podpowiedzi, co może jeszcze przeczytać.

Wtyczki WorPress powiązane artykuły, pomogą zatrzymać czytelnika na blogu.

Jedna z najpopularniejszych wtyczek dostępnych w repozytorium WordPress. Niemal każdy bloger, poleci Ci tą wtyczkę.
Wtyczka pobrana już 2,641,877 razy, a na dodatek ciągle udoskonalana przez autora.
Jej zaletą jest to, że ustawienie jej jest bardzo proste. Podobne posty powiązane i wyświetlane są za pomocą tytułów, słów kluczowych, czy tagów itp. Wtyczka zawiera również kontrolę powiązanych postów do pokazania, czyli możesz podać liczbę powiązanych artykułów, które się wyświetlą np. 4. YARPP także może wyświetlić powiązane posty z kanałów RSS.
Możesz również wyświetlić podobne artykuły w widgecie i umieścić np. w sidebarze.

Sposób wyświetlania powiązanych artykułów:
– jako linki tekstowe
– z użyciem miniatur – co jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ze względu na atrakcyjność.

Kolejna ciekawa wtyczka, która zdecydowanie zasługuję na uwagę blogerów. Można, by było nawet powiedzieć, że jest to najlepsza wtyczka z kategorii “powiązane artykuły”. Dlaczego ? Ponieważ powiązane artykuły świetnie prezentują się zarówno na ekranie komputerów, ale dodatkowo również na telefonach. A jak wiemy, coraz częściej do przeglądania stron wykorzystuje się smartfony, tablety, które mają zdecydowanie mniejszy ekran niż laptop.
Największą, jednak zaletą tej wtyczki jest to, że pokazuje statystki klikalności i odsłon generowanych z tej wtyczki, w czasie rzeczywistym. Tym sposobem możemy przeglądać, które artykuły były najczęściej klikalne przez czytelników.

wordpress related posts plugin wtyczka wordpress statystykiwordpress related posts plugin wtyczka wordpresswordpress related posts plugin wtyczka wordpresswordpress related postwordpress related posts plugin wtyczka wordpress

Wtyczka, która równie wyświetla podobne wpisy. Dodatkowo można wyświetlić fragment artykułu, ustalając, ile znaków ma się pojawić. Początkowe zdania artykułu mogą zaciekawić czytelnika, który zdecyduje się zobaczyć artykuł w całości.
Wtyczka, jednak nie jest już aktualizowana, ostatnia aktualizacja odbyła się przeszło rok temu. Jednak nie stoi nic na przeszkodzi, aby z niej korzystać.
wp-thumbie wtyczka wordpress powiazane artykuly

  • Wtyczka WordPress – nRelate Related Content

Wtyczka, która zasługuje na sporą uwagę. Poza standardową funkcją, wyświetlania powiązanych wpisów jest ona bardzo zoptymalizowana. Wtyczka może generować nam dodatkowy zarobek o czym można przeczytać na stronie producenta. Autorzy wtyczki zapewniają, że używanie ich produktu nie wpłynie na spowolnienie strony, co jest dużym atutem tej wtyczki. Opcje wyświetlania powiązanych ściśle ze sobą artykułów można zrobić jako miniatury, lub listę z ikonka. Ciekawą opcją tej wtyczki, jest to, że w przypadku gdy w artykule nie ma zdjęcia, nie ma ustawionego domyślnego obrazu, taka grafika zostanie pokazany losowy obraz z biblioteki nRelate.

nrelate related - wtyczka wordpressnrelate related wtyczka wordpress

Jak widzisz mamy spory wybór wtyczek, które pokażą podobne wpisy i wskażą czytelnikowi, co warto przeczytać jeszcze na naszym blogu. Twoje zadanie, to wybranie tylko tej wtyczki, która Ci się najbardziej podoba i spełnia Twoje oczekiwanie. Resztę pracy wtyczka wykona za Ciebie.

A, którą Ty wybierzesz wtyczkę WordPress, aby zatrzymać czytelnika dłużej na blogu?

Similar Posts