Jak założyć Gravatar – budowa wizerunku w sieci cz.1

Budowanie wizerunku w internecie jest bardzo ważnym elementem w blogowaniu i zarabianiu przez internet. Nikt nie będzie przecież budować biznesu z kimś kogo nie zna, choćby ten ktoś miał naprawdę pomysł na świetny biznes. Jeśli chcesz zarabiać przez internet, zarabiać na blogu, stworzyć popularnego bloga, czy, chociażby budować swoją markę w internecie warto pokazywać się wszędzie, gdzie się da.

Na pewno podczas przeglądania różnych blogów spotkałeś się z komentarzami pod artykułami, przy, których było zdjęcie autora komentarza.

 

 budowa wizerunku w internecie

Załóżmy, że artykuł pod, którym umieściłam komentarz zostanie przeczytany codziennie przez 30 osób. Teraz wystarczy sobie zadać pytanie “kto będzie lepiej zapamiętany ? “. Czytelnik spojrzy i zobaczy moje imię, nazwisko, ale i zdjęcie. Jeśli piszesz komentarze na różnych blogach, to za darmo jesteś w stanie budować wizerunek i małą społeczność wokół siebie.

Jak dodać swoje zdjęcie do komentarzy na innych blogach i budować wizerunek w internecie, automatycznie ? Wykorzystaj Gravatar.

Co to jest Gravatar i po co nam Gravatar ?

Gravatar, to mały prostokącik ze zdjęciem. Obrazek przypisany jest do konkretnego adresu e-mail. Za każdym razem, gdy skomentujesz jakiś blog, pojawisz się na forach, które akceptują gravatary, Twoje zdjęcie zostanie wyświetlone.
Jeśli zależy Ci, aby, ludzie kojarzy Ciebie w internecie, czy to Twoje zdjęcie, logo firmy, to Gravatar na pewno pomoże Ci w promocji. Trzeba, bowiem pamiętać, że w naszym społeczeństwie jest wielu wzrokowców ;).

Co powinien zawierać Twój Gravatar ?

Na pewno nie używaj zdjęć swoich idoli, celebrytów itp. Kto uwierzy, że komentarz napisała np. Doda, czy Kasia Tusk. Zatem nie używaj wizerunku innych osób. Jeśli chcesz promować siebie, to najlepszym rozwiązaniem jest używać swojego zdjęcia. Możesz użyć np. logo firmy, ale pamiętaj, że ludzie nie identyfikują się z firmą, tylko z prawdziwym człowiekiem. Nikt nie robi interesów z marką firmy tylko właśnie z żywym człowiekiem.
Nie używaj również wulgarnych obrazków itp. Nie warto.

Jak stworzyć swój Gravatar ?

Banalna sprawa, która potrwa kilka minut.

Załóż konto na http://pl.gravatar.com/

Wejdź na podany wyżej adres i kliknij w niebieski button z napisem Sign In

jak zalozyc konto na gravatar

Aby mieć konto na Gravatar, musimy posiadać konto na wordpress.com. Pod formularzem logowania masz link teksowy Need an account? Kliknij i wypełnij formularz rejestracji.

Similar Posts