BLOG

Jak założyć Gravatar – budowa wizerunku w sieci cz.1

gravatar na blogu

Budowanie wizerunku w internecie jest bardzo ważnym elementem w blogowaniu i zarabianiu przez internet. Nikt nie będzie przecież budować biznesu z kimś kogo nie zna, choćby ten ktoś miał naprawdę pomysł na świetny biznes. Jeśli chcesz zarabiać przez internet, zarabiać na blogu, stworzyć popularnego bloga, czy, chociażby budować swoją markę w internecie warto pokazywać się wszędzie, gdzie się da.

Na pewno podczas przeglądania różnych blogów spotkałeś się z komentarzami pod artykułami, przy, których było zdjęcie autora komentarza.

 

 budowa wizerunku w internecie

Załóżmy, że artykuł pod, którym umieściłam komentarz zostanie przeczytany codziennie przez 30 osób. Teraz wystarczy sobie zadać pytanie “kto będzie lepiej zapamiętany ? “. Czytelnik spojrzy i zobaczy moje imię, nazwisko, ale i zdjęcie. Jeśli piszesz komentarze na różnych blogach, to za darmo jesteś w stanie budować wizerunek i małą społeczność wokół siebie.

Jak dodać swoje zdjęcie do komentarzy na innych blogach i budować wizerunek w internecie, automatycznie ? Wykorzystaj Gravatar.

Co to jest Gravatar i po co nam Gravatar ?

Gravatar, to mały prostokącik ze zdjęciem. Obrazek przypisany jest do konkretnego adresu e-mail. Za każdym razem, gdy skomentujesz jakiś blog, pojawisz się na forach, które akceptują gravatary, Twoje zdjęcie zostanie wyświetlone.
Jeśli zależy Ci, aby, ludzie kojarzy Ciebie w internecie, czy to Twoje zdjęcie, logo firmy, to Gravatar na pewno pomoże Ci w promocji. Trzeba, bowiem pamiętać, że w naszym społeczeństwie jest wielu wzrokowców ;).

Co powinien zawierać Twój Gravatar ?

Na pewno nie używaj zdjęć swoich idoli, celebrytów itp. Kto uwierzy, że komentarz napisała np. Doda, czy Kasia Tusk. Zatem nie używaj wizerunku innych osób. Jeśli chcesz promować siebie, to najlepszym rozwiązaniem jest używać swojego zdjęcia. Możesz użyć np. logo firmy, ale pamiętaj, że ludzie nie identyfikują się z firmą, tylko z prawdziwym człowiekiem. Nikt nie robi interesów z marką firmy tylko właśnie z żywym człowiekiem.
Nie używaj również wulgarnych obrazków itp. Nie warto.

Jak stworzyć swój Gravatar ?

Banalna sprawa, która potrwa kilka minut.

Załóż konto na http://pl.gravatar.com/

Wejdź na podany wyżej adres i kliknij w niebieski button z napisem Sign In

jak zalozyc konto na gravatar

Aby mieć konto na Gravatar, musimy posiadać konto na wordpress.com. Pod formularzem logowania masz link teksowy Need an account? Kliknij i wypełnij formularz rejestracji.

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

22 thoughts on “Jak założyć Gravatar – budowa wizerunku w sieci cz.1”

 1. Bardzo dobra instrukcja, polecam również dodać swoje zdjęcie przy wizerunku poczty, to też wpływa na nasz wizerunek.

 2. Dzięki 🙂 To będzie seria kilku artykułów, jak budować sobie wizerunek w internecie pokazując swoją twarz oraz imię i nazwisko.

  Patrząc na niektóre wypowiedzi czytelników na różnych forach, niektórzy bardzo bronią się przed podaniem choćby swojego imienia i naziwska np. podczas prowadzenia bloga. Ale nie mają tych oporów gdy zamieszczają swoje zdjęcia prywatne na facebooku, nk czy innych portalach – dziwne 😉

  W kolejnych artykułach napewno będzie o poczcice 🙂

 3. Ireneusz Kazimierczak

  O ile życie byłoby prostsze, gdyby wszystkie instrukcje były napisane w tak prosty i przejrzysty sposób.

 4. Fajnie i prosto napisane, ale ja nie mogę tego zrobić:) Nie mogę utworzyć konta na wordpress.com bo wszystkie moje adresy email sa już zajęte.

  1. A zakładałeś już konto na wordpress.com ? Jeśli adresy są zajęte to nie pozostaje nic innego jak utworzyć nowy adres mailowy. Tylko musisz podpiąć go również pod gravatar.

 5. Założyłem konto na inny adres email i wszystko prawie działa. Prawie, bo mój gravatar wyswietla się na blogach przeze mnie komentowanych, ale nie na moim własnym blogu. Podejrzewam, że ma to związek z adresem email, ale nie wiem gdzie przypisać ten ten właściwy

   1. Tylko musisz pamiętać, że podczas komentowania należy podawać adres e-mail, do którego masz przypisany gravatar, aby się on wyświetlał jako zdjęcie.

    1. I wystarczy tam (gravatar.com) zalozyc konto? A czy moge miec bloga na wlasnym serwerze, tzn. nie miec konta na wordpress.com?

     1. Tak wystarczy założyć konto i dodać do adresu e-mail zdjęcie, następnie posługiwać się tym e-mailem jak gdzieś coś komentujesz. Tak możesz mieć bloga na własnym serwerze – tak jak ja tutaj u siebie.

    2. Otóż mam swój avatar//gravatar. Przetestuję go na tej stronie 🙂

     Na mojej stronce się wyświetla.

     Pozdrawiam serdecznie i Kamila dziękuję Ci za pomoc. Na pewno się przyda. Szkoda, że nie ma prostszego sposobu zmiany avatara, ale powiadomię swoich użytkowników, jak należy się zaopatrzyć.

     1. Gravatar będzie działać na każdym blogu gdzie wpiszesz w komentarzu adres e-mail powiązany z gravatarem. Jest to najlepszy sposób na avatar. W każdej chwili gdy zmienisz zdjęcie na stronie gravatara dla e-maila, który podawałeś w blogach to tam też się ono podmieni 🙂 więc duży plus.

      Jak byś jeszcze potrzebował pomocy to pisz w formularzu kontaktowym lub tak jak teraz w odpowiednim arcie komentarz 😉

Komentowanie jest zablokowane.