Jak zainstalować wiele wtyczek WordPress na raz cz.1

Instalowanie wtyczek, pomimo że jest bardzo proste jest często czasochłonne. Najwięcej czasu na instalację wtyczek traci, gdy mamy nowy blog i musimy zainstalować niezbędne wtyczki i jest ich kilka, a nawet kilkanaście. Kiedy zakładam nowy blog u siebie lub klientom to nigdy nie lubiłam momentu, kiedy było trzeba zacząć instalować wtyczki. Ale można to rozwiązać i zainstalować wiele wtyczek WordPress na raz, dosłownie w 2-5 minut. W tym artykule przedstawię ci jak to zrobić i gwarantuje ci, że polubisz masową instalację wtyczek.

Po co instalować wtyczki WordPress ?

W skrócie można powiedzieć, że dzięki wtyczkom WordPress nie musimy znać ani html’a, css, php, javascript itp. Tak naprawdę aby zrobić dobrą stronę internetową musielibyśmy znać się na programowaniu. Dzięki wtyczkom WordPress możemy tworzyć świetne strony, blogi sami. Co prawda instalacja zbyt wielu wtyczek może może przełożyć się na to, że blog wolno się łąduje, jednak są takie wtyczki, które musimy zainstalować.

Jak zainstalować wiele wtyczek WordPress na raz ?

Aby to zrobić potrzebujemy jednej wtyczki, która wykona za nas całą pracę. Musimy zainstalować wtyczkę Bulk Plugin Installation. Wtyczka pozwala na instalację nowych wtyczek wpisując ich nazwy, adresy url w polu textarea.

Jest to bardzo fajna wtyczka, która pozwoli nam zaoszczędzić czas na instalowanie wielu wtyczek na naszym blogu, Wtyczkę niestety musimy zainstalować w standardowy sposób. Tutaj możesz zobaczyć jak dodać wtyczkę na bloga WordPress.

Użytkowanie wtyczki Bulk Plugin Installation.

1. Kliknij z lewego menu kokpitu wtyczki > dodaj nową, ukaże ci się nowe pole.

2. Wpisz nazwy wtyczek (z repozytorium wordpress) lub podaj adresy url do nich.

Jak zainstalować wiele wtyczek WordPress na raz cz.1

3. Na koniec klikamy guzik install now i czekamy, aż wtyczki zostaną zainstalowane.

W zależności od tego, ile podałeś wtyczek do instalacji może to zająć chwilę czasu.

Kiedy wtyczki zostaną zainstalowane, pokażą się jako lista. Kolejnym naszym działaniem jest ich włączenie.

Jak zainstalować wiele wtyczek WordPress na raz cz.1

Tutaj może pojawić się problem. Musimy włączyć każdą wtyczkę, aby działała na naszym blogu. Wciskając np. 20 wtyczek, znów staje się czasochłonne. Ale można temu zaradzić.

Jak włączyć wiele wtyczek WordPress na raz ?

Po zainstalowaniu wtyczek musimy je jeszcze włączyć, aby zaczęły działać na naszym blogu. W momencie gdy instalujemy jedną wtyczkę, jej włączenie nie zajmuje dużo czasu, raptem kilka sekund. Co innego jest jeśli musimy włączyć kilkanaście wtyczek. Jak włączyć wtyczki masowo ?

1) Przechodzimy do zainstalowanych wtyczek. I z listy, którą mamy odhaczamy te wtyczki, które przed chwilą zainstalowaliśmy.
Jak zainstalować wiele wtyczek WordPress na raz cz.1
2) Wybieramy opcję masowego działania, czyli włącz i klikamy w guzik zastosuj.
Jak zainstalować wiele wtyczek WordPress na raz cz.1

Nasze wtyczki zostały włączone masowo, a my nie traciliśmy czasu aby włączyć każdą z osobna.

Teraz już wiesz jak szybko zainstalować wiele wtyczek WordPress na raz.

Similar Posts