BLOG

Jak zainstalować nowy szablon / motyw na blogu WordPress cz.1 FTP

jak zainstalować motyw wordpress

WordPress jest tak stworzonym cmsem, że zaraz po pierwszej instalacji na serwerze mamy już gotowy motyw naszego bloga. Jedmak taki sam motyw mają wszyscy, któzy zdecydowali się na instalację WordPressa. Nie jesteś w stanie się wyróźnić w tłumie, ale możesz, to zmienić i zainstalować nowy motyw na blogu. Sama instalacja zajmie Ci dokładnie kilka minut pracy. Dlatego zrób krok na przód i zmień swój szablon bloga.

W tym artykule pokażę ci jak możesz zainstalować nowy motyw na swoim blogu za pomocą klienta FTP -, czyli robimy, to ręcznie.

Obecnie po instalacji najnowszej wersji WordPressa mamy taki motyw. Nie każdemy przypadł do gustu i tak naprawdę nie na każdy blog się nadaje. Dlatego warto pomysleć na zmianą motywu i wybrać taki, który będzie spełniać nasze wymagania. Do dyspozycji mamy naprawdę tysiące darmowych jak i płatnych szablonów. Niektórzy decydują się na darmowe, ponieważ nie trzeba inwestować już na start pieniędzy. Szablon w każdej chwili przecież można zmienić. Powiem ci, że czytałam na zagranicznych portalach, iż szablon naszego bloga WordPress powinno zmieniać się co ok. 6 miesięcy. Aby odświeżyć go i tknąć nowe życie w naszym blogu.

twentyfourteen-home

Co nam będzie potrzebne, aby zainstalować nowy szablon / motyw WordPress ?

 1. program Total Comander (bo na tym działam) lub inny klient
 2. dane do skonfigurowana połączenia z naszym serwerem -, jeśli nie wiesz jak to zrobić zobacz tutaj
 3. wybrany szablon i pobrana paczka .zip motywu na nasz dysk

Sama instalacja nowego motywu na blogu, tak jak pisałam wyżej nie zajmie ci dłużej niż ok. 5 min. Jednak najwięcej czasu stracisz na wybraniu szablonu dla twojego bloga. Uwierz mi, że możesz spędzić nawet kilka dni na przeglądaniu szablonów i szukaniu tego jedynego.

Ale, kiedy masz już swoją paczkę .zip z wymarzonym motywem przechodzimy do instalacji na serwerze. Aby pokazać ci, że jest to proste i szybkie zadanie nagrałam w tym celu film, który trwa niecałę 3 minuty.

Teraz już wiesz jak zainstalować nowy szablon /motyw na blogu WordPress. Gdybyś miał/a jakieś problemy napisz w komentarzu.

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

7 thoughts on “Jak zainstalować nowy szablon / motyw na blogu WordPress cz.1 FTP”

 1. Niestety nadal nie mogę się połączyć z serwerem przez TC. Nie wiem, które to loginy, hasła itd. Te przysłane jako FTP Access odrzuca… w mailu mam: FTP URL: … BEZ ftp na poczatku! Login name: http://ftp…@twojadomena.eu Password: …. ( rózne dziwne literki i cyferki
  Natomiast TC prosi o: HostName(port): ?
  USER Name: ?
  Password: ?
  Co jest czym?

 2. Przeczytałem gdieś takie coś:”Poniżej wpisujemy adres do serwera FTP. Najprawdopodobniej znajdziesz go w panelu administracyjnym swojego konta hostingowego. Tam także znajdziesz resztę danych. W pola Użytkownik i Hasło wpisujemy odpowiednio nasz login i hasło do serwera.”
  Tylko co to jest “panel administracyjny konta hostingowego.” Chodzi o Cpanel?

  1. Musisz zaimportować bazę danych bloga przez phpmyadmin i wrzucić pliki na dysk i podmienić dane w pliku wp-config.

Komentowanie jest zablokowane.