Jak w 5 min. zrobić zagięty róg na blogu WordPress

Niektóre strony posiadają w prawym górnym rogu specjalny mały trójkącik, a po najechaniu na niego odgina się strona i widzimy blog reklamowy. Widziałeś taki zagięty róg na jakieś stronie lub blogu? W chwili obecnej możesz coś takiego zobaczyć u mnie.jak-zrobic-zagiety-rog-na-wordpress Zastanawiasz się, po co jest to zrobione i jak zrobić zagięty róg na swoim blogu?

Jest to świetny sposób na reklamę. Karteczka powiewa i zachęca do najechania na nią. Po najechaniu myszką rozwija się, mamy efekt jakby ktoś pociągnął za kawałek i pokazuje się reklama. Po kliknięciu na nią możemy przekierować użytkownika na inną stronę np. z jakaś ofertą. Taka forma reklamy nazywa się Expand Corner.

Niby mały obrazek gdzieś w rogu, a przyciąga uwagę czytelnika. Mamy, wtedy bardzo dużą szansę, że czytelnik najedzie myszką na zagięty róg a, wtedy zobaczy naszą reklamę i zechce w nią np. kliknąć.

Jak zrobić taką rozwijaną reklamę w prawym górnym rogu naszego bloga ?

Możemy wykorzystać w tym celu różnego rodzaju skrypty jquery lub flash. Jednak wymaga, to od nas nie tylko podanie odpowiednich plików biblioteki, ale również wstawieniu kodu w naszym szkielecie bloga. Dla osób, które nie mają styczności z html, jquery może, to być na początku trochę problematyczne. Może również wystąpić jakiś konflikt z szablonem i możemy nie uzyskać efektu zagiętego rogu. Ale jest proste rozwiązanie.

Wtyczka Page Peel, do wordpressa.

Prosta instalacja wtyczki, a do tego darmowa wersja. Właściwie jedyna darmowa opcja, pomimo że nie jest aktualizowana od przeszło 2 lat. Na potwierdzenie uruchomiłam ją u siebie i jak widzisz działa reklama i mam zagięty róg.

Jedyne co musimy zrobić to:

– pobrać wtyczkę z repozytorium wordpress lub wyszukać w kokpicie bloga

– zainstalować wtyczkę i włączyć

Standardowo do paczki z plikiem mamy dołożone 2 grafiki, potrzebne do uruchomienia obrazkowego zagiętego rogu.

Mały obrazek o wymiarach 75×75 px, który widzisz teraz w rogu oraz 500×500 px, który pokaże się po rozwinięciu reklamy.

small  W obu obrazkach nasze napisy muszą pojawić się po prawej stronie i mogą zachodzić maksymalnie do tej niebieskiej linii granicznej, aby tekst był dobrze pokazany. rozwijana-reklama-w-prawym-rogu-blogaMożesz pobrać te 2 pliki graficzne na swój dysk i przerobić w jakimś programie graficznym.

Na filmie poniżej przedstawiam cały proces od instalacji do konfiguracji naszej wtyczki Page Peel, aby również na Twoim blogu mogła zagościć reklama w prawym górnym rogu.
http://youtu.be/SUIX-t-B-Q4
Mam nadzieję, że filmik jest dość czytelny i wiesz już jak zrobić zagięty róg na wordpressie. W razie problemów lub pytań pisz.

 

Similar Posts