Jak szybko dodać stronę lub bloga do Google ?

Pierwsze pytanie jakie zadaje sobie każdy właściciel nowo powstałej strony to: jak dodać stronę lub bloga do Google ? Uruchomiony dopiero co serwisu, czy to blog, czy strona html nie będzie od razu zaindeksowana w Google, czyli pokazana w wynikach wyszukiwania. Możemy, to łatwo sprawdzić wpisując w wyszukiwarce Google frazę :

site:twojastrona.pl Będziemy mieć pokazane 0 wyników, jeśli będzie zaindeksowana to ukażą Ci się strony.

Co zrobić, aby szybko dodać bloga do Google ?

Masz kilka możliwości, aby, to zrobić:

1. Dodanie strony do Google, czyli link do Twojej strony na innej stronie

Możesz pozostawić link do swojej strony np. komentując czyjś artykuł. Albo dodając informację na jakimś innym serwisie. Musisz, po prostu pozostawić anchor <a href=”adres-twojej-strony”>twoja strona</a>.
W momencie, kiedy robot google będzie na tej skomentowanej przez Ciebie stronie, to zobaczy Twój link i przejdzie do Ciebie i, jeśli nie napotka na żadne problemy, to będzie sukces. Jednak, jeśli wybierzesz stronę, która nie jest zbyt wypozycjonowana, czyli robot google indeksuje ją niezbyt często, to możesz na efekt indeksacji własnej strony trochę poczekać.

2. Dodanie strony do Google, czyli sam wskaż swoją stronę

Najprostszym sposobem, aby dodać stronę do Google, jest powiadomić Google o Twoim istnieniu. Wejdź na stronę: Google add URL i zaproś robota do siebie. Będzie, to wyglądać jak na obrazku, który przedstawia właśnie stronę Google add URL.

jak-dodac-strone-i-bloga-do-google

Jeśli dobrze widzisz, to google nie zagwarantuje Ci, że Twoja strona szybko zostanie zaindeksowana, ponieważ z takiego rozwiązania codziennie korzysta setki tysięcy osób.

To są takie 2 podstawowe metody dodania strony do Google, ale jest jeszcze trzecia.

3. Dodaj stronę do Google poprzez Webmaster Tools.

Kolejnym sposobem jest (jeśli nie masz) utworzenie swojego konta w Google Webmaster Tools, czyli strony: narzędzia dla webmasterów. Stworzenie konta trwa 2 minuty. Po zalogowaniu się wpisz adres do strony i kliknij w DODAJ WITRYNĘ. Google, jednak wymaga abyś potwierdził, że jesteś właścicielem strony lub masz dostęp do serwera. Weryfikacja może odbyć się na kilka sposobów, można, to zrobić np. za pomocą małego pliku HTML, który należy umieścić na swoim serwerze i potwierdzić weryfikację klikając w przycisk.

Dodatkowo mając konto w Google Webmaster Tools, to nie tylko dodasz stronę czy bloga do Google, ale również będziesz miał wgląd do ciekawych informacji o swojej witrynie.

Mam nadzieję, że teraz już wiesz jak dodać stronę do Google, jeśli, jednak masz z czymś jakikolwiek problem napisz w komentarzu albo skontaktuj się ze mną, a chętnie pomogę.

Similar Posts