12 komentarzy Blogowanie

Pierwsze pytanie jakie zadaje sobie każdy właściciel nowo powstałej strony to: jak dodać stronę lub bloga do Google ? Uruchomiony dopiero co serwisu, czy to blog, czy strona html nie będzie od razu zaindeksowana w Google, czyli pokazana w wynikach wyszukiwania. Możemy, to łatwo sprawdzić wpisując w wyszukiwarce Google frazę :

site:twojastrona.pl Będziemy mieć pokazane 0 wyników, jeśli będzie zaindeksowana to ukażą Ci się strony.

Co zrobić, aby szybko dodać bloga do Google ?

Masz kilka możliwości, aby, to zrobić:

1. Dodanie strony do Google, czyli link do Twojej strony na innej stronie

Możesz pozostawić link do swojej strony np. komentując czyjś artykuł. Albo dodając informację na jakimś innym serwisie. Musisz, po prostu pozostawić anchor <a href=”adres-twojej-strony”>twoja strona</a>.
W momencie, kiedy robot google będzie na tej skomentowanej przez Ciebie stronie, to zobaczy Twój link i przejdzie do Ciebie i, jeśli nie napotka na żadne problemy, to będzie sukces. Jednak, jeśli wybierzesz stronę, która nie jest zbyt wypozycjonowana, czyli robot google indeksuje ją niezbyt często, to możesz na efekt indeksacji własnej strony trochę poczekać.

2. Dodanie strony do Google, czyli sam wskaż swoją stronę

Najprostszym sposobem, aby dodać stronę do Google, jest powiadomić Google o Twoim istnieniu. Wejdź na stronę: Google add URL i zaproś robota do siebie. Będzie, to wyglądać jak na obrazku, który przedstawia właśnie stronę Google add URL.

jak-dodac-strone-i-bloga-do-google

Jeśli dobrze widzisz, to google nie zagwarantuje Ci, że Twoja strona szybko zostanie zaindeksowana, ponieważ z takiego rozwiązania codziennie korzysta setki tysięcy osób.

To są takie 2 podstawowe metody dodania strony do Google, ale jest jeszcze trzecia.

3. Dodaj stronę do Google poprzez Webmaster Tools.

Kolejnym sposobem jest (jeśli nie masz) utworzenie swojego konta w Google Webmaster Tools, czyli strony: narzędzia dla webmasterów. Stworzenie konta trwa 2 minuty. Po zalogowaniu się wpisz adres do strony i kliknij w DODAJ WITRYNĘ. Google, jednak wymaga abyś potwierdził, że jesteś właścicielem strony lub masz dostęp do serwera. Weryfikacja może odbyć się na kilka sposobów, można, to zrobić np. za pomocą małego pliku HTML, który należy umieścić na swoim serwerze i potwierdzić weryfikację klikając w przycisk.

Dodatkowo mając konto w Google Webmaster Tools, to nie tylko dodasz stronę czy bloga do Google, ale również będziesz miał wgląd do ciekawych informacji o swojej witrynie.

Mam nadzieję, że teraz już wiesz jak dodać stronę do Google, jeśli, jednak masz z czymś jakikolwiek problem napisz w komentarzu albo skontaktuj się ze mną, a chętnie pomogę.


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
12 Komentarzy
 1. Joanna

  Kolejny bardzo pomocny artykuł, jednak trzeci sposób jest dla mnie problematyczny, ponieważ nie wiem, jak stworzyć mały plik HTML :).

  Reply
 2. Joanna Pązik

  Cóż, nie potrafię tego zrobić. Wysłanie pliku HTML do mojej witryny jest dla mnie lotem w kosmos :(.

  Reply
 3. Kamila

  Ten plik html trzeba wysłać na swój serwer przez ftp. Ale można zrobić też wykorzystując Google analytics. Jutro specjalnie dla Ciebie zamieszczę artykuł z instrukcją jak to zrobić.

  Reply
 4. Joanna Pązik

  Z nieba mi spadłaś kobieto :).

  Reply
  1. Kamila

   Skoro tak piszesz 😉

   Reply
 5. Dam Koszty

  Artykuł dla początkujących, ale czasem zaglądam na tego bloga i szczerze podziwiam dobór tematów, styl pisania i poczucie humoru. Oby tak dalej! 🙂

  Reply
 6. Joanna Pązik

  Artykuły dla początkujących są bardzo cenne :). Osoby z dużym doświadczeniem z góry zakładają, że wiele rzeczy jest oczywistych i nie wspominają o nich, nie mówiąc już o napisaniu pomocnego artykułu.

  Reply
 7. Robert

  Dziękuję bardzo, 2 tygodnie walczyłem i się zastanawiałem dlaczego mojej strony nie widać w Google
  Wystarczył 2 sposób,i już jest ok.
  Pozdrawiam

  Reply
 8. Szymon

  Równie dobrze można za pomocą krótkiego skryptu dodać stronę do Google Analytics, a następnie dodać do Webmaster Tools za pomocą weryfikacji kodu GA (nie trzeba wówczas umieszczać dodatkowych plików na serwerze).
  Szymon ostatnio opublikował…Multiscreening: Smartfon jak telewizor. Telewizor jak smartfonMy Profile

  Reply
 9. Colok

  A co będzie jak umieszczę w komentarzu adres strony, google ją zaindeksuje, a potem admin usunie komentarrz. Link zniknie, ale google już tego linka ma?

  Reply
 10. Dawid

  Bardzo ciekawy blog ale ja mam inny problem otóż czekam na za indeksowanie jednej z moich stron już ponad miesiąc i nic. Nie wiem w czym leży problem. Dodam, że wszystkie czynności co wyżej zawszewykonuję
  Dawid ostatnio opublikował…Co to jest chwilówka?My Profile

  Reply
  1. Kamila

   Jeśli strony nie ma nadal w google być może ma filtr i dlatego została usunięta z wyszukiwań. Często tak się zdarza, że poprzedni właściciel domeny np. mocno linkował do kiepskiej wartości stron i Google nałożyło karę.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge