Jak stworzyć oszałamiającą stronę Wirtualnej Asystentki

Nie wiem czy zauważyłaś, ale coraz częściej można natknąć się w Internecie zwłaszcza na grupach facebookowych na oferty od wirtualnej asystentki. Jest to obecnie bardzo popularna forma biznesu online. Ale przeglądając strony internetowe Wirtualnych Asystentek mogę powiedzieć jedno, niestety nie każda strona wygląda dobrze i zachęcająco, aby można było skorzystać z takich usług. Niestety nie wszystkie strony są sobie równe.

Jeśli jesteś wirtualną asystentką i nie masz swojej strony lub masz, ale nie do końca jesteś z niej zadowolona albo dopiero planujesz stworzyć stronę dla swoich usług, to przeczytaj ten artykuł w całości.

W dzisiejszym artykule dowiesz się jak stworzyć oszałamiającą stronę internetową Wirtualnej Asystentki, która nie tylko będzie wyglądać świetnie, ale również będzie zachęcała przyszłego klienta do podjęcia współpracy.

W tym artykule dowiesz się:

 • Dlaczego potrzebujesz strony internetowej?
 • Gdzie stworzyć stronę www, aby było profesjonalnie?
 • Co potrzebujesz do stworzenia strony WWW?
 • Jakie informację powinnaś umieścić na stronie?
 • Czy Wirtualna Asystentka naprawdę potrzebuje strony internetowej?

Być może słyszałaś, że wystarczy mieć dobrze prowadzony fanpage firmowy na Facebooku, albo konto na Instagramie, Linedln a wtedy biznes sam będzie się kręcił i będziesz miała dużo klientów.  Jest to po części prawda, ale to tylko jeden z elementów strategii, jeśli chcesz mieć klientów.

A co jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z usługami Wirtualnej Asystentki? Twój fanpage jest jeszcze nierozbudowany, nie masz konta w innych serwisach społecznościowych, a chcesz przecież pozyskiwać klientów i zarabiać.

Więc jeśli zastanawiasz się czy potrzebujesz strony internetowej to odpowiedź jest prosta – TAK, potrzebujesz. Jest wiele powodów, dla których posiadanie strony WWW w usługach WA, pomoże Ci nie tylko wyróżnić się z tłumu, ale przede wszystkim sprawić, że będziesz miała więcej klientów.

5 powodów, dlaczego Wirtualna Asystentka potrzebuje strony WWW:

Jeśli wydaje Ci się, że wcale nie potrzebujesz strony internetowej to przeczytaj poniższe odpowiedzi, a sądzę że za chwilę zmienisz zdanie.

 • Strona internetowa to Twój pracownik, który będzie pracował dla Ciebie 24h na dobę pokazując potencjalnym klientom, że to właśnie Ciebie szukali.
 • Jest to miejsce gdzie możesz zaprezentować swoje umiejętności, wiedzę i stać się ekspertem, którego wszyscy szukają.
 • Pozwala potencjalnym klientom znaleźć Ciebie i sprawdzić, jakie usługi oferujesz, co pozwoli im zdecydować czy jesteś dla nich odpowiednią osobą
 • Twoja strona internetowa jest świetnym miejscem, aby pokazać pakiety usług i cenę, dzięki temu nie tracisz czasu na rozmowy z osobami, które zazwyczaj proszę Cię o wykonanie usługi za parę groszy.
 • Dobrze stworzona strona internetowa pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Jak widzisz te 5 podstawowych powodów pokazuje, dlaczego potrzebujesz strony internetowej dla swojego biznesu Wirtualnej Asystentki.

Teraz przejdźmy do tego gdzie i jak stworzyć stronę WWW.

Gdzie stworzyć stronę dla Wirtualnej Asystentki – WordPress.

Jeśli jesteś osobą nie techniczną to zapewne przeraża Cię stworzenie strony na WordPressie, bo wiesz lub czytałaś, że jest to skomplikowane. Albo też nie chcesz inwestować w płatne rozwiązania, bo przecież dopiero zaczynasz, prawda?

Więc co robisz? Zakładasz konto w darmowych kreatorach stron internetowych np. Wix. Bo widzisz, że po pierwsze jest to darmowe rozwiązanie, po drugie są gotowe szablony i wszystko jest proste do ustawienia. Ale czy to dobre rozwiązanie dla Wirtualnej Asystentki?  Niestety, ale NIE.

Strona nie tylko będzie miała dziwny adres z nazwą wixsite.com w adresie, co już powoduje, że w oczach klienta nie jesteś profesjonalną osobą. Ale będzie również miała na górze strony boks informacyjny: Twoja strona została zaprojektowana za pomocą kreatora Wix.com. Stwórz swoją witrynę już dziś. I obok przycisk „Zacznij Teraz”.

Teraz zadaj sobie pytanie – „czy podjęłabym współpracę z WA, która ma taką stronę?”, Skoro konkurencja ma lepsze strony?

Więc wróćmy do początku, gdzie stworzyć stronę? Oczywiście na WordPressie, tylko tutaj znowu uwaga mówiąc stronę na WordPressie mam na myśli pod własną domeną i na hostingu, czyli mowa o WordPress.org. Wiele osób, bowiem myli WordPress.org z WordPress.com, bo taka darmowa wersja WP również jest. Czym różnią się obie wersje od siebie? Przeczytasz w tym artykule.

A jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego tak bardzo polecam WordPress.org pod stronę dla Twojego biznesu, to zapoznaj się z tym artykułem, – Dlaczego warto wybrać WordPressa.

Co potrzebujesz do stworzenia profesjonalnej strony WWW?

Wiesz już, z jakiego narzędzia należy skorzystać, aby Twoja strona była profesjonalna, czyli musisz wybrać WordPressa.

Ale co potrzebujesz, aby mieć swoją stronę zbudowaną na WordPress.org ?

 • Domena – potrzebujesz swojego adresu url, tak jak w moim przypadku mam domenę kamilanitschka.pl. Domena jest opcją płatną, ale nie musi drogo kosztować. Pierwszy rok to koszt ok. 12 zł, natomiast problemy mogą pojawić się później, w kolejnych latach. Firmy bardzo często kuszą promocjami na domeny np. za 0 zł za pierwszy rok, ale później koszt może sięgnąć nawet 130 zł na kolejny rok. Można tego uniknąć, a w tym artykule przeczytasz gdzie kupić domenę, aby nie przepłacić oraz jak wybrać nazwę domeny dla swojego biznesu.
 • Hosting –  jeśli mówimy o profesjonalnym podejściu do biznesu to aby zainstalować WordPressa musisz mieć hosting. To również płatne rozwiązanie, ponieważ darmowych hostingów nie polecam. Cena hostingu również jest zróżnicowana u różnych operatorów i również warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy przy jego wyborze, a o tym przeczytasz tutaj: jak i gdzie kupić hosting.
 • WordPress – oczywiście potrzebujesz zainstalować i skonfigurować WordPressa. Hostingi bardzo często w swojej ofercie mają darmową instalację WP i możesz z tego skorzystać, a następnie poszukać informacji na moim blogu lub w internecie jak zacząć działać z WP. Zapraszam Cię jednak również na mój kurs online, dotyczący tworzenia stron na WordPressie, możesz zapisać się na kurs pod tym linkiem.
 • Motyw – zanim zaczniesz dodawać jakąkolwiek treść do swojej strony na WP, wybierz wcześniej motyw. WordPress co prawda zaraz po zainstalowaniu na serwerze ma włączony domyślmy motyw, ale uwierz mi nie jest on idealny dla strony Wirtualnej Asystentki. Dlaczego mówię o tym, aby wybrać w pierwszej kolejności motyw, a nie tworzyć treść? Motywy różnią się od siebie, a zmiana motywu na inny może zmienić układ całej strony, nie tylko kolory. I nagle się okaże, że musisz mocno dostosować nowy wygląd, aby to wszystko dobrze wyglądało.

Zawsze polecam by kupić motyw Premium, a nie korzystać z darmowych, dlaczego? O tym przeczytasz w tym artykule motyw płatny czy darmowy WordPress dla strony.

Można również samemu wyklikać wygląd swojej strony za pomocą wtyczki Elementor, o tym również uczę w swoim kursie pod tym linkiem.

 • Wtyczki – Wtyczki to rozszerzenie podstawowych funkcji WordPressa, które  pozwalają dodać nowe opcje bez konieczności uczenia się kodowania. Jeśli chcesz dodać jakąś nową funkcjonalność na swojej stronie, to na 99% znajdziesz do tego wtyczkę zarówno darmową jak i płatną. Jeśli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze wtyczki, koniecznie przeczytaj artykuł – jak wybrać wtyczki WordPress.

Co powinnaś umieścić na stronie Wirtualnej Asystentki?

Jeśli masz już swoją stronę internetową zbudowaną na WordPressie, to przyszedł czas na ostatni krok, czyli jakie kluczowe informacje powinny się na niej znaleźć.

 • Strona główna – na stronie głównej powinnaś od razu wyjaśnić, komu i jak jesteś w stanie pomóc, czyli kto jest Twoim idealnym klientem. Musisz przekonać odbiorcę, że jesteś w stanie rozwiązać konkretny problem, który go dotyczy. Co możesz mu zaoferować, w jakich obszarach działasz.
  Strona homepage to twoja wizytówka, na niej najczęściej będą lądować osoby, które wpiszą adres url w przeglądarce. Na tej stronie również powinnaś zamieścić referencje, jeśli je masz, przybliżoną ofertę, kilka słów o Tobie, cennik usług (choć ten element nie jest konieczny).
  Możesz również wyjaśnić, dlaczego odbiorca powinien wynająć właśnie Ciebie.
 • Strona usług – To prawdopodobnie będzie jedna z najważniejszych stron w Twojej witrynie. Ta strona pozwoli Twoim klientom zasięgnąć informacji, co robisz, dla kogo i ile to kosztuje. Na tej stronie powinnaś wyszczególnić dokładnie, co oferujesz i co dokładnie obejmuje dany obszar działań, np., jeśli masz w ofercie prowadzenie kont social media, to poza napisaniem, że to robisz powinnaś opisać, jakie działania dokładnie wykonujesz.
  Możesz umieścić również pakiety i ich ceny. Z tego, co widzę na stronach WA, to przeważnie są to pakiety godzinowe z podaną ceną.
 • Strona o Mnie – potencjalny klient będzie chciał wiedzieć, kim jesteś i uwierz mi to również będzie jedną z najczęściej odwiedzanych stron w Twojej witrynie. W każdej branży nie tylko w przypadku Wirtualnych Asystentek jest tak duża konkurencja, że każdy chce wiedzieć, z kim dokładnie będzie pracował.
 • Strona kontakt – oczywiście strona z formularzem kontaktowym musi znaleźć się w Twojej witrynie. Na stronie możesz również umieścić dodatkowe informacje np. godziny pracy, dane firmy (na to ludzie również zwracają uwagę), mapkę dojazdu do firmy itp.
 • Blog – blog jest często pomijany przez wiele osób, a przecież posiadanie bloga nie jest oczywiście niezbędne, ale to idealny sposób na zaprezentowanie swojej wiedzy. Dodatkowym atutem jest oczywiście możliwość darmowego pozycjonowania strony  dzięki SEO i pozyskiwanie nowych klientów. Jeśli np. w swojej ofercie masz usługę prowadzenia kont social media to możesz napisać kilka artykułów na ten temat np. 10 błędów popełnianych na fanpagu firmowym. Przyciągniesz ruch z Google do tych artykułów, w oczach klientów staniesz się ekspertem bo nie dość, że to wiesz to jeszcze dzielisz się tą wiedzą za darmo, a to z pewnością przełoży się na skorzystanie z Twoich usług.
 • Informacje kontaktowe i wezwanie do działania – Gdy ktoś zdecyduje, że chce z Tobą współpracować, spraw aby w łatwy sposób mógł się z Tobą skontaktować. Dołączając formularz kontaktowy, możesz jeszcze łatwiej skontaktować się z nowymi klientami. Mogą skontaktować się z Tobą za pomocą kliknięcia przycisku i zapomnieć o konieczności kopiowania i wklejania adresu e-mail i sporządzania e-maila

W tym  artykule możesz przeczytać więcej o tym, dlaczego Ty i Twoja firma potrzebujecie bloga.

A jeśli pomysł zbudowania strony internetowej dla Twojego biznesu nadal Cię przeraża, mam dla Ciebie specjalną ofertę. Właśnie nagrywam kurs online o tym, jak stworzyć stronę na WordPress. Interesuje Cię ten temat? Kliknij tutaj!

Similar Posts