9 komentarzy Wordpress Poradniki, Wtyczki Wordpress

WordPress jest świetną platformą blogową z kilku powodów, jest darmowym cmsem, jest ciągle rozwijany i wiele osób tworzy przeróżne dodatki za darmo. W internecie możemy znaleźć tysiace darmowych motywów WordPress, które mogą, a nie muszą pasować nam na naszym blogu. Motyw WordPress może okazać się świetny, jednak po jego instalacji na naszym blogu okazuje się, że jednak to nie, bo czegoś tam tam brakuje.

Wybranie odpowiedniego motywu dla naszego bloga może zająć ci nawet kilka dni. Znam, to z autopsji. Przeglądając setki motywów w interncie, przypadło mi do gustu kilkadziesiat. Każdy z nich instalowałam i okazywało się, że, jednak nie ma jakieś opcji, coś nie tak wygląda albo znalazłam lepszy.

Testując nowe motywy WordPress na naszej domenie jesteśmy zmuszeni uruchomić go w czasie rzeczywistym, tzn., że jeśli akurat ktoś przebywa na naszym blogu, to zobaczy nowy wygląd.

Możemy przetestrować motyw WordPress na lokalnym serwerze. Wadą tego rozwiązania jest to, że musimy mieć zainstalowany serwer lokalny np. Xampp lub Wampserv. Trzeba również pamiętać, że motyw inaczj wygląda jak blog jest zapełniony treścią, a, inaczej jak jest pusty. Zapomnij, jednak o tym rozwiązaniu, ponieważ mam lepsze.

Wtyczka WordPress Theme Test Drive, rozwiązuje nasz problem. Podgląd będzie widoczny tylko dla Ciebie, czyli administratrora bloga. Możesz również wskazać, kto może zobaczyć testowany szablon, ale o tym później. Co musisz zrobić ?

1. Zainstaluj wtyczkę na swoim blogu WordPress

2. Włącz wtyczkę Theme Test Drive

3. Przejdź do motywy- theme test drive
Jak przetestować nowy motyw WordPress widoczny tylko dla administratora
4. Mamy prosty panel zarządzania, który omówię poniżej.

Jak przetestować wybrany motywy WordPress ?

1. Możesz wskazać adres URL motywu z końcówką .zip, czyli do pobrania paczki motywu, który zostanie zainstalowany na naszym blogu, a następnie kliknąć w niebieski przycisk Enable Theme Drive. Kolejny krok, to przejść do naszej strony głównej bloga, aby zobaczyć efekt.

Jak przetestować nowy motyw WordPress widoczny tylko dla administratora

2. Możesz wybrać motyw z zainstalowanych, ktore posiadasz, a następnie kliknąć w niebieski przycisk Enable Theme Drive. Kolejny krok, to przejść do naszej strony głównej bloga, aby zobaczyć efekt.

Jak przetestować nowy motyw WordPress widoczny tylko dla administratora

3. Ustawić, kto może podejrzeć szablon wpisując cyfrę: 7 – redaktorzy, 4 – autorzy, 1 – płatnicy i wskazać, im adres dopisując na końcu /?theme=xxx.

Jak przetestować nowy motyw WordPress widoczny tylko dla administratora

4. Jeśli chcesz wyłączyć testowanie motywu wciśnij niebieski przycisk Disable Theme Drive.

Jak przetestować nowy motyw WordPress widoczny tylko dla administratora

Więc jeśli znajdziesz jakiś fajny motyw WordPress lub też będziesz chciał/a po prostu zmienić lub odświeżyć wygląd bloga, przetestuj go na swojej domenie. Pamiętaj, że wygląd bloga jest bardzo ważny.

 


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
9 Komentarzy
 1. avi-tax

  Fajna sprawa, nie znałem wcześniej tego dodatku, na pewno się przyda (lubię testować szablony), dzięki
  PS. Commentluv chyba nie działa (przynajmniej z moją stroną;).

  Reply
  1. Kamila

   Też lubię testować szablony i zawsze robiłam to na Xampie. A teraz za pomocą wtyczki 🙂
   A co znaczy, że nie działa ?
   Ogólnie to chyba przejdę na Disqus jeśli chodzi o koemntarze.

   Reply
 2. Dominik

  Też zawsze miałem problem z wybraniem motywu i nawet długo czasu na to schodzi.

  Dobrze, że jest taka wtyczka i ktoś taki jak ty napisze nam jak ją użyć.

  Pozdri

  Reply
  1. Kamila

   Też uwielam siedzieć i szukać szablonu 😉 to nic, że premiera strony oddala się czasem o tydzień bo ja wciąż nie mam odpowiedniego motywu.

   Reply
 3. Monika Turemka

  Super wtyczkę przedstawiłaś Kamila. A ja właśnie kilka dni temu zmieniałam szablon bloga i nie miłosiernie się namęczyłam zanim zanalazłam i dopasowałam co trzeba. Teraz będzie dużo prościej. Dzięki za info 🙂 Jak zawsze przydatne…!

  Reply
 4. Jacek Pastuszko

  Kolejna ciekawa propozycja do wykorzytania jaką u Ciebie znalazłem. Myślę, że ta wtyczka będzie wykorzystana przez wielu blogerów do sprawdzania, czy dany motyw jest dla nich odpowiedni.
  Podobnie jak u Avi-Taź u mnie też CommentLuv nie działa. Po zaznaczeniu w okienku nie wyświetlają się żadne artykuły jakie mam na blogu.
  Pozdrawiam,
  Jacek

  Reply
 5. Kamila

  Wiecie co nie mam pojęcia czemu to przestało działać. Chyba po aktualizacji coś się posypało. Zajmę się tym w weekend może uda mi się to naprawić.

  Reply
 6. Kamila

  Nie wiem co było przyczyną, ale zainstalowałam wtyczkę comment luv jeszcze raz. Gdyby ktoś miał problemy to wystarczy wyczyścić cookies mojej strony i problem zniknie.

  Reply
 7. Andrzej

  Bardzo dobry opis !, sam nie wiedziałem o tym, a czasem po prostu zobaczyć jak dany motyw będzie wyglądał.
  Andrzej ostatnio opublikował…Przedpłacona karta bankomatowa – Prepaid w banku.My Profile

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge