5 komentarzy Wtyczki Wordpress

Wtyczki WordPress, które umożliwiają pisanie nowych artykułów na łamach naszego bloga za pomocą poczty e-mail znane są od dawna. Wcześniej nie było potrzeby wysyłania e-maila z artukułem na nasz bloga. Można było przecież zrobić to w standardowy sposób, czyli za pomocą kokpitu bloga. Dlatego niebyły tak popularne, jak mogą być teraz ? Co się zmieniło, że wykorzystanie poczty e-mail może być świetnym sposobem na pisanie artykułów na naszym blogu ?

Technologia mobilna poszła bardzo mocno na przód. Teraz każdy smartfon ma możliwość stałego połączenia z internetem. Dlatego czemu, by nie pisać artykułów na naszym blogu przez e-mail np. z podróży, gdzie nie mamy dostępu do komputera. Powiedzie pewnie, ale zaraz, zaraz, przecież każdy smarfon ma przeglądarkę i można zalogować się do bloga. Tak to prawda, jednak telefony wyposażone są również w aplikacje pocztowe np. gmail. Na pewno w takim przypadku łatwiej i szybciej będzie napisać artykuł poprzez e-maila niż logować się do kokpitu bloga, zwłaszcza, jeśli wolne łącze.

Dwie wtyczki wordPress aby pisać bloga przez e-mail.

1) WordPress wtyczka – Listonosz (Postie)

Jak pisać bloga przez e-mail ? 2 wtyczki WordPress do wyboru.

Wtyczka jest bardzo ciekawa i oferuje wiele zaawansowanych funkcji. Mamy mozliwość przypisać post do kategorii według nazway. Możemy również dodać zdjęcia i flimy. Czyli świetny wybór, jeśli prowadzimy np. vloga, czyli bloga video. Wiadomość mamy w formacie HTML, dzieki temu mamy wbudowane obrazy do naszych artykułów. Dodatkowo dodając adresy url filmów z Youtube czy Vimeo w treści naszego postu, zostaną one automatycznie przekonwertowane i osadzone w artykule.

Cechy wtyczki:
– kompatybilny jest z najnowszą wersją WordPress 3.8.1
– ostatnia aktualizacja – 13.01.2014

2. WordPress wtyczka – Post przez e-mail

Jak pisać bloga przez e-mail ? 2 wtyczki WordPress do wyboru.

Druga ciekawa wtyczka, która umożliwia pisanie bloga za pomocą e-maila. Wtyczka jest w fazie beta, jednak nie zaszkodzi ją wypróbować. Po zainstalowaniu wtyczki dostajemy adres e-mail, dzięki któremu będziemy mogli wysyłać posty na nasz blog. Tytuł wiadomości będzie naszym tytułem na blogu, a zawartość, naszą treścią. Post zostaje opublikowany na naszym blogu automatycznie po wysłaniu e-maila. Za pomocą skróconych kodów możemy dodać kategorię, tagi a załączniki zostaną dodane do mediów. W wiadomości email w sekcji “Od” dodajemy autora, będzie on następnie wyszukany w bazie danych bloga. Jeśli autor niema konta na naszym blogu lub nie może publikować postów, jego artykuły będą ustawione jako “oczekujące” na przegląd.

Użytkownicy, którzy mają ustawioną rolę jako: autor, redaktor i administrator mogą bez problemu pisać posty.

Ta wtyczka może świetnie sprawdzić się na portalach, które oferują publikowanie artykułow przez czytelników bloga. Zamiast zmuszać ich do rejestracji, możemy udostępnić adres e-mail.

Dlaczego warto wykorzystać wtyczki i pisać bloga przez e-mail ?

 1. nie mamy czasu przysiąść do komputera w domu
 2. nie mamy szybkiego internetu w telefonie
 3. nie mamy responsywnego motywu bloga (co utrudnia nam korzystanie z bloga na telefonie)
 4. jesteśmy w podróży, w pracy itp
 5. chcemy po prostu szybko napisać nowy artykuł na bloga

Jeśli podróżujesz, nie masz czasu pisać artykułu na komputerze bo jesteś w pracy, napisz post przez e-mail.


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
5 Komentarzy
 1. Norbert

  wow człowiek codziennie się uczy
  Norbert ostatnio opublikował…Suknie ślubne w Płocku – salon – najnowsze kolekcje, dobre cenyMy Profile

  Reply
 2. Marek

  Dokładnie, bardzo fajna wtyczka. Głównie jeśli daleko dojeżdżamy do pracy i posty na bloga piszemy w komunikacji miejskiej.
  Marek ostatnio opublikował…Czy pisanie artykułów do portali internetowych może być dochodową pracą?My Profile

  Reply
  1. Kamila

   Dokładnie tak. Zwłaszcza, że komunikacja miejska zaopatrzona jest w wifi 🙂

   Reply
 3. Maria Pisanie

  Czy na WordPress.com to również działa, czy tylko na własnej instalacji?

  Reply
  1. Kamila Nitschka

   Musisz sprawdzić, nie pracuje na WordPress.com i nie sprawdzałam tego rozwiązania w oparciu o .com

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge