Jak pisać bloga przez e-mail ? 2 wtyczki WordPress do wyboru.

Wtyczki WordPress, które umożliwiają pisanie nowych artykułów na łamach naszego bloga za pomocą poczty e-mail znane są od dawna. Wcześniej nie było potrzeby wysyłania e-maila z artukułem na nasz bloga. Można było przecież zrobić to w standardowy sposób, czyli za pomocą kokpitu bloga. Dlatego niebyły tak popularne, jak mogą być teraz ? Co się zmieniło, że wykorzystanie poczty e-mail może być świetnym sposobem na pisanie artykułów na naszym blogu ?

Technologia mobilna poszła bardzo mocno na przód. Teraz każdy smartfon ma możliwość stałego połączenia z internetem. Dlatego czemu, by nie pisać artykułów na naszym blogu przez e-mail np. z podróży, gdzie nie mamy dostępu do komputera. Powiedzie pewnie, ale zaraz, zaraz, przecież każdy smarfon ma przeglądarkę i można zalogować się do bloga. Tak to prawda, jednak telefony wyposażone są również w aplikacje pocztowe np. gmail. Na pewno w takim przypadku łatwiej i szybciej będzie napisać artykuł poprzez e-maila niż logować się do kokpitu bloga, zwłaszcza, jeśli wolne łącze.

Dwie wtyczki wordPress aby pisać bloga przez e-mail.

1) WordPress wtyczka – Listonosz (Postie)

Jak pisać bloga przez e-mail ? 2 wtyczki WordPress do wyboru.

Wtyczka jest bardzo ciekawa i oferuje wiele zaawansowanych funkcji. Mamy mozliwość przypisać post do kategorii według nazway. Możemy również dodać zdjęcia i flimy. Czyli świetny wybór, jeśli prowadzimy np. vloga, czyli bloga video. Wiadomość mamy w formacie HTML, dzieki temu mamy wbudowane obrazy do naszych artykułów. Dodatkowo dodając adresy url filmów z Youtube czy Vimeo w treści naszego postu, zostaną one automatycznie przekonwertowane i osadzone w artykule.

Cechy wtyczki:
– kompatybilny jest z najnowszą wersją WordPress 3.8.1
– ostatnia aktualizacja – 13.01.2014

2. WordPress wtyczka – Post przez e-mail

Jak pisać bloga przez e-mail ? 2 wtyczki WordPress do wyboru.

Druga ciekawa wtyczka, która umożliwia pisanie bloga za pomocą e-maila. Wtyczka jest w fazie beta, jednak nie zaszkodzi ją wypróbować. Po zainstalowaniu wtyczki dostajemy adres e-mail, dzięki któremu będziemy mogli wysyłać posty na nasz blog. Tytuł wiadomości będzie naszym tytułem na blogu, a zawartość, naszą treścią. Post zostaje opublikowany na naszym blogu automatycznie po wysłaniu e-maila. Za pomocą skróconych kodów możemy dodać kategorię, tagi a załączniki zostaną dodane do mediów. W wiadomości email w sekcji “Od” dodajemy autora, będzie on następnie wyszukany w bazie danych bloga. Jeśli autor niema konta na naszym blogu lub nie może publikować postów, jego artykuły będą ustawione jako “oczekujące” na przegląd.

Użytkownicy, którzy mają ustawioną rolę jako: autor, redaktor i administrator mogą bez problemu pisać posty.

Ta wtyczka może świetnie sprawdzić się na portalach, które oferują publikowanie artykułow przez czytelników bloga. Zamiast zmuszać ich do rejestracji, możemy udostępnić adres e-mail.

Dlaczego warto wykorzystać wtyczki i pisać bloga przez e-mail ?

  1. nie mamy czasu przysiąść do komputera w domu
  2. nie mamy szybkiego internetu w telefonie
  3. nie mamy responsywnego motywu bloga (co utrudnia nam korzystanie z bloga na telefonie)
  4. jesteśmy w podróży, w pracy itp
  5. chcemy po prostu szybko napisać nowy artykuł na bloga

Jeśli podróżujesz, nie masz czasu pisać artykułu na komputerze bo jesteś w pracy, napisz post przez e-mail.

Similar Posts