Jak nie pisać bloga? 4 Błędy początkujących blogerów.

Ludzie zaczynają pisać bloga albo dla hobby albo dla pieniędzy, jednak niezależnie od tego, jakie były pobudki do rozpoczęcia pisania bloga, wiele początkujących osób popełnia te same błędy. W@ tym artykule pokażę ci najczęstsze błędy początkujących blogerów.

Zobacz jak nie pisać bloga by nie tracić czytelników.

  1. Używaj akapitów.

Jak nie pisać bloga? Poważny błąd, który może spowodować, że ludzie przestaną przychodzić na naszego bloga. Uwierz mi, że nie ma nic gorszego jak pisanie zdanie pod zdaniem, dokładnie jak w książce. Jeden wielki zlepek zdań, bez żadnego entera, który by rozluźnił tekst. Pisz krótkie akapity, niech tekst będzie czytelny.

Dodatkowo możesz tekst rozbić za pomocą obrazów, czyli znajdź pasujące zdjęcia do twojego artykułu i wstaw je między kawałkami tekstu.

  1.  Nie publikuj spamerskich komentarzy.

Każdy bloger chce mieć dużą ilość komentarzy pod swoimi artykułami. Komentarze pokazują czytelnikom, że tekst jest ciekawy, pomocny i dlatego wywiązała się jakaś dyskusją. Z czasem, gdy będziesz pisać wartościowe i pożyteczne artykuły, ludzie zaczną je komentować. Ale co robi wiele początkujących blogerów? Publikuje spamerskie komentarze.

Co to są spamerskie komentarze? Jeśli zauważysz, że ktoś napisać angielski komentarz, nawet, jeśli wychwala cię i twój artykuł pisząc, jaki on jest cudowny, to musisz wiedzieć, że na 99% to komentarz spam. Dodatkowo jest użyty jakiś dziwny adres e-mail oraz link do dziwnej strony. Wtedy na 100% wiesz, że to spam. Dlatego nie publikuj go, tylko po to, aby licznik komentarzy pod artykułem się zwiększył.

  1. Ustaw permalinki.

Wchodząc na artykuł widzisz dziwny link z reguły wygląda tak http://adres.pl/?p=123. Ani czytelnikowi nic on nie mówi, ani tym bardziej google. Jeśli ustawisz przyjazny permalink, zoptymalizujesz artykuł pod google, a czytelnik, będzie miał jaśniejszy obraz. O poprawnym ustawieniu przyjaznych adresów przeczytaj tutaj Permalink czyli przyjazne linki w WordPress – dla początkujących.

  1. Nie używaj zbyt małej czcionki i nieczytelnej.

Zbyt mała czcionka nie przysporzy ci wielu czytelników, bo kto by chciał siedzieć dosłownie z nosem w ekranie, aby móc przeczytać to, co masz do powiedzenia. Zbyt udziwniona czcionka również wpłynie negatywnie na ocenę bloga i spowoduje, że czytelnik ucieknie i być może nie wróci.

Zaczynając bloga, na pewno zdarzyły ci się jakieś gafy i błędy, które z czasem poprawiłeś lub napisz swoje spostrzeżenia jak nie pisać bloga. Napisz o tym w komentarzu.

Similar Posts