Jak komentować blogi – budowa wizerunku cz.3

Jak komentować blogi ? Wydaje się, że jest to banalne pytanie. Jednak wiele osób popełnia jeden poważny błąd podczas komentowania blogów.

Jeśli prowadzisz bloga to na pewno nie raz zobaczyłeś, że ktoś dodał komentarz w stylu “świetny artykuł”, “naprawdę bardzo dobry artykuł + link do strony”. Lubisz takie komentarze ? Założę się na 99%, że kasujesz je. Choć jeśli dla Ciebie ważnym kryterium jest ilość komentarzy to pewnie opublikujesz taki komentarz.

Po co komentować blogi konkurencji ?

Taki prosty i szybki zabieg jak oddanie komentarza, pozwoli Ci nie tylko zdobyć link do twoje strony. Ale również pokazanie siebie, swojego imienia i nazwiska, zdjęcia, a to wpływa na budowę wizerunku. Wartościowe komentarze, które napiszesz na innych blogach mogą mocno zaprocentować np. odwiedzinami na twojego bloga. Nie idź na ilość komentarzy na twoim blogu, idź na ich jakość.

Jak komentować blogi ?jak komentowac blogi

  • zapoznaj się z artykuł, dosłownie przeczytaj o czym jest, wtedy zdecydowanie łatwiej będzie ci skomentować wpis
  • przeczytaj nawet komentarze już napisane przez innych, często można się do nich odwołać i rozpocząć ciekawą dyskusję
  • dodawaj wartościowy komentarz, taki który coś wnosi do tematu
  • podpisuj się imieniem i nazwiskiem
  • ustaw Gravatar, niech obok komentarza pojawi się twoje zdjęcie – wzmocni to twój komentarz

Ciekawy artykuł na temat jak nie komentować na blogach napisał Paweł Krzyworączka. Zachęcam Cię abyś przeczytał artykuł Pawła, jest to bardzo wartościowy artykuł, który zdobył aż 112 pełnowartościowych komentarzy. Zobaczysz jak ludzie potrafią budować swój wizerunek poprzez komentowanie.

 

Similar Posts