BLOG

Getresponse i integracja z formularzem kontaktowym


Zastanawiasz się jak zaintegrować formularz kontaktowy WordPress z Getresponse? W bardzo prosty sposób. Ale zanim pokażę Tobie jak to zrobić to wyjaśnię po co właściwie zapisywać dane kontaktowe do bazy mailowej.

Lisa mailowa jest bardzo cennym zasobem każdego blogera. A taką listę można budować na wiele sposób, najczęściej poprzez oferowanie lead magnetów w zamian za adres mailowy subskrybenta. Można budować również w nieco inny sposób np. poprzez zapisywanie osób, które wypełnią formularz kontaktowy na stronie. Dzięki temu od razu możesz zapisać potencjalnego odbiorcę do listy i w przyszłości wysłać do niego ofertę za pomocą autorespondera. Oczywiście należy zachować wszystkie wymagane sprawy związane z Rodo, czyli poinformować odbiorcę o zapisie do newslettera itp. Ale w tym artykule, nie będziemy się tym zajmować.

Czym jest i co robi Getresponse

Zanim przejdziemy do omówienia jak zintegrować ze sobą Getresponse i WordPressa, a dokładniej mówiąc formularz kontaktowy przypomnę Ci czym jest Getresponse, bo być może jeszcze z niego nie korzystasz i nie do końca wiesz po co go używać.

Czym jest Getresponse ? jest to narzędzie email marketingu, która wykorzystywana jest w celu budowania listy malingowej, ale nie tylko.

Getrespone pozwala m.in:

  • utwórzyć (lub zaimportować) listę mailingową i dopisywać do niej adresy e-mail
  • projektować e-biuletyny HTML (e-maile zawierające grafikę, zdjęcia, branding itp.), które można wysyłać do subskrybentów
  • zautomatyzować swoje e-maile do subskrybentów za pomocą „autoresponderów”
  • monitorować statystyki związane z marketingiem e-mailowym – stawki otwarte, kliknięcia, przekazywanie i inne.

Getreponse i WordPress

Getresponse jest jedną z niewielu wtyczek, które w bardzo prosty sposób możesz zintegrować z  WordPressem, ponieważ wielu autorów wtyczek tworzą funkcję integracji już na poziomie swojej wtyczki (o czym przekonasz się chociażby w tym artykule), ale również bardzo dużo osób tworzy dodatki aby umożliwić integrację WP z Getresponse.

Jak podłączyć Getresponse z formularzem kontaktowym?

Jeśli pracujesz na WordPressie a zakładam, że tak właśnie jest skoro czytasz ten artykuł, to z pewnością używasz jednej z poniższych wtyczek do osadzenia formularza kontaktowego:

Wtyczka Contact Form 7 i Getresponse

getresponse i contact form 7 wordpress

To najpopularniejsza darmowa wtyczka, która pozwala tworzyć mniej i bardziej zaawansowane formularze kontaktowe. Aby zintegrować wtyczkę z Getresponse wystarczy skorzystać z dodatkowej wtyczki czyli Contact Form 7 GetResponse Extension

Wtyczka WPForms i Getresponse

getresponse i wpforms

Kolejną wtyczką równie popularną jak Contact Form, ale tym razem płatną jest wtyczka WpForms. W przypadku tej wtyczki nie musisz instalować dodatkowych wtyczek aby móc zintegrować Getresponse z formularzem kontaktowym, ponieważ WpForms jest już w taką funkcję zaopatrzony.

Wtyczka GravityForms i Getresponse

getresponse-gravityforms

Trzecia wtyczka, która wykorzystywana jest do budowania formularzy kontaktowych jest GravityForms, jest ona również płatna i choć nie ma domyślnej funkcji podłączenia formularza z Getresponse to jednak można dodać za pomocą instalatora dodatków lub poprzez pobranie ze strony autorów.

Wnioski

Getresponse można zintegrować z innymi wtyczkami WordPress, które zautomatyzują dodawanie osób do listy mailingowej, ale o tym w kolejnych artykułąch.

Oczywiście istnieją inne autorespondery np. MailerLite, ActiveCampaign, Mailchimp ale akurat MailerLite nie ma tylu dodatkowych wtyczek, które zintegrują go z WordPressem. Nie da się go zintegrować z formularz kontaktowym w prosty sposób, Mailchimp ma dodatki ale jest to anbielski autoresponder i z tego powodu wiele osób z niego szybko rezygnuje, z kolei ActiveCampaign jest dużo droższe niż Getresponse i nie jest brane przez osoby początkujące. Dlatego Getresponse jest moim zdaniem najlepszym wyborem. Jeśli stoisz zastanawiasz się jaki autoresponder wybrać dla siebie i swojego bloga to sprawdź dlaczego polecam Getresponse.  Przeczytaj artykuł w którym wyjaśniam jak budować listę mailingową na WordPress za pomocą Getresponse.

 


Spodobał Ci się artykuł ? Udostępnij go znajomym.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on tumblr

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *