|

Getresponse i integracja z formularzem kontaktowym

Zastanawiasz się jak zaintegrować formularz kontaktowy WordPress z Getresponse? W bardzo prosty sposób. Ale zanim pokażę Tobie jak to zrobić to wyjaśnię po co właściwie zapisywać dane kontaktowe do bazy mailowej.

Lisa mailowa jest bardzo cennym zasobem każdego blogera. A taką listę można budować na wiele sposób, najczęściej poprzez oferowanie lead magnetów w zamian za adres mailowy subskrybenta. Można budować również w nieco inny sposób np. poprzez zapisywanie osób, które wypełnią formularz kontaktowy na stronie. Dzięki temu od razu możesz zapisać potencjalnego odbiorcę do listy i w przyszłości wysłać do niego ofertę za pomocą autorespondera. Oczywiście należy zachować wszystkie wymagane sprawy związane z Rodo, czyli poinformować odbiorcę o zapisie do newslettera itp. Ale w tym artykule, nie będziemy się tym zajmować.

Czym jest i co robi Getresponse

Zanim przejdziemy do omówienia jak zintegrować ze sobą Getresponse i WordPressa, a dokładniej mówiąc formularz kontaktowy przypomnę Ci czym jest Getresponse, bo być może jeszcze z niego nie korzystasz i nie do końca wiesz po co go używać.

Czym jest Getresponse ? jest to narzędzie email marketingu, która wykorzystywana jest w celu budowania listy malingowej, ale nie tylko.

Getrespone pozwala m.in:

  • utwórzyć (lub zaimportować) listę mailingową i dopisywać do niej adresy e-mail
  • projektować e-biuletyny HTML (e-maile zawierające grafikę, zdjęcia, branding itp.), które można wysyłać do subskrybentów
  • zautomatyzować swoje e-maile do subskrybentów za pomocą „autoresponderów”
  • monitorować statystyki związane z marketingiem e-mailowym – stawki otwarte, kliknięcia, przekazywanie i inne.

Getreponse i WordPress

Getresponse jest jedną z niewielu wtyczek, które w bardzo prosty sposób możesz zintegrować z  WordPressem, ponieważ wielu autorów wtyczek tworzą funkcję integracji już na poziomie swojej wtyczki (o czym przekonasz się chociażby w tym artykule), ale również bardzo dużo osób tworzy dodatki aby umożliwić integrację WP z Getresponse.

Jak podłączyć Getresponse z formularzem kontaktowym?

Jeśli pracujesz na WordPressie a zakładam, że tak właśnie jest skoro czytasz ten artykuł, to z pewnością używasz jednej z poniższych wtyczek do osadzenia formularza kontaktowego:

Wtyczka Contact Form 7 i Getresponse

getresponse i contact form 7 wordpress

To najpopularniejsza darmowa wtyczka, która pozwala tworzyć mniej i bardziej zaawansowane formularze kontaktowe. Aby zintegrować wtyczkę z Getresponse wystarczy skorzystać z dodatkowej wtyczki czyli Contact Form 7 GetResponse Extension

Wtyczka WPForms i Getresponse

getresponse i wpforms

Kolejną wtyczką równie popularną jak Contact Form, ale tym razem płatną jest wtyczka WpForms. W przypadku tej wtyczki nie musisz instalować dodatkowych wtyczek aby móc zintegrować Getresponse z formularzem kontaktowym, ponieważ WpForms jest już w taką funkcję zaopatrzony.

Wtyczka GravityForms i Getresponse

getresponse-gravityforms

Trzecia wtyczka, która wykorzystywana jest do budowania formularzy kontaktowych jest GravityForms, jest ona również płatna i choć nie ma domyślnej funkcji podłączenia formularza z Getresponse to jednak można dodać za pomocą instalatora dodatków lub poprzez pobranie ze strony autorów.

Wnioski

Getresponse można zintegrować z innymi wtyczkami WordPress, które zautomatyzują dodawanie osób do listy mailingowej, ale o tym w kolejnych artykułąch.

Oczywiście istnieją inne autorespondery np. MailerLite, ActiveCampaign, Mailchimp ale akurat MailerLite nie ma tylu dodatkowych wtyczek, które zintegrują go z WordPressem. Nie da się go zintegrować z formularz kontaktowym w prosty sposób, Mailchimp ma dodatki ale jest to anbielski autoresponder i z tego powodu wiele osób z niego szybko rezygnuje, z kolei ActiveCampaign jest dużo droższe niż Getresponse i nie jest brane przez osoby początkujące. Dlatego Getresponse jest moim zdaniem najlepszym wyborem. Jeśli stoisz zastanawiasz się jaki autoresponder wybrać dla siebie i swojego bloga to sprawdź dlaczego polecam Getresponse.  Przeczytaj artykuł w którym wyjaśniam jak budować listę mailingową na WordPress za pomocą Getresponse.

 

Similar Posts