BLOG

Formularz kontaktowy na blog WordPress Contact Form 7

formularz kontaktowy wordpress contact form 7
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Formularz kontaktowy jest jedną z podstawowych stron i miejsce jakie musisz mieć na swoim blogu, czy stronie. Na pewno sam nie raz skorzystałeś z takiego formularza będą na innej stronie. Wiele osób zapomina lub nie przykłada wagi, aby również u siebie na stronie dołączyć formularz kontaktowy.

Po co Ci formularz kontaktowy na stronie ?

Być może czytelnik odwiedzający twojego bloga ma jakieś pytanie do ciebie, do postu lub też chce złożyć ci jakąś propozycję, czy to współpracy, czy reklamową, musi się z tobą skontaktować. Jeśli zabraknie formularza kontaktowego stracisz potencjalnego klienta. Natomiast, jeśli czytelnik twojego bloga będzie chciał zadać ci pytanie dotyczące jakiegoś problemu lub twojego artykułu, to ty będziesz miał świetny materiał na kolejny wpis.

Na moim blogu kilkakrotnie już powstał artykuł tylko dlatego, że czytelnik zadał mi pytanie. Dodatkowo dostałam kilka propozycji umieszczenia reklam, wpisów sponsorowanych. Więc jak najbardziej musisz umieścić na swoim blogu formularz kontaktowy.

Jaki formularz kontaktowy dodać na bloga WordPress ?

Jest tak naprawdę wiele wtyczek formularzy kontaktowych. Jednak niewątpliwie największą potulnością cieszy się wtyczka Contact Form 7.

Zalety wtyczki WordPress Contact From 7:

 1. wtyczka jest wciąż aktualizowana – ostatnia aktualizacja 12.12.13
 2. kompatybilna jest z najnowszą wersją WordPressa – 3.8.1
 3. wtyczka zawiera polskie tłumaczenie
 4. wtyczka łatwa w instalacji i konfiguracji
 5. pobrana została już 14,841,348 razy

Instalacja i konfiguracja wtyczki Contact Form 7

Najszybciej jest zainstalować wtyczkę z kokpitu naszego bloga wybierając zakładkę wtyczki- dodaj nową. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to odsyłam do mojego artykułu : jak dodać wtyczkę wordpress, gdzie krok po kroku wyjaśniam jak to zrobić.

Teraz przejdziemy, to ustawień wtyczki, aby dodać formularz kontaktowy na naszej stronie.

Nasza wtyczka po instalacji zostanie dodana do menu po lewej stronie. Zakładka nazywa się Formularze.

 • Krok 1. Klikamy na zakładkę lub najeżdżamy myszką i wybieramy z podmenu opcję dodaj nowy.

Formularz kontaktowy na blog WordPress

 • Krok 2. Standardowo mamy zaznaczony język polski (możesz, to zmienić) i wciskamy niebieski guzik dodaj nowy
 • Formularz kontaktowy na blog WordPress
 • Krok 3. Nadajemy tytuł formularza – tak abyś mógł pamiętać, po co go stworzyłeś, jeśli będziesz na stronie mięć więcej formularzy kontaktowych.
 • Krok 4. Przechodzimy do kategorii Email i uzupełniamy dane DO – podajemy swój adres email na, który będą przychodzi emaile z bloga
  Formularz kontaktowy na blog WordPress

Podstawowa konfiguracja wtyczki została zrobiona, pozostaje nam tylko wcisnąć guzik ZAPISZ, aby formularz został zachowany.

Dodanie formularza kontaktowego Contact Form 7 na bloga.

 • Krok 1. Przejdź ponownie na zakładkę formularze z menu i wybierz tym razem opcję formularze. – jest to list wszystkich utworzonych formularzy
 • Krok 2. Skopiuj kod (zaznacz i ctrl + c na klawiaturze) pod nazwą skrót, formularza, który chcesz umieścić na stronie.

Formularz kontaktowy na blog WordPress

 • Krok 3. Utwórz nową stronę wybierając z menu po lewej stronie zakładkę strony i dodaj nową
 • Krok 4. Wklej (ctrl + v na klawiaturze) w edytorze tekstowym wcześniej skopiowany kod formularza.

Formularz kontaktowy na blog WordPress

 • Krok 5. Zapisz stronę i opublikuj.

Formularz zostanie dodany na belkę menu twojego bloga, nazwij stronę kontakt aby łatwo było można odnaleźć formularz.

Twój formularz kontaktowy został poprawienie dodany na bloga WordPress. Od tej chwili możesz cieszyć się nową funkcją na twoim blogu i oczekiwać propozycji współpracy, reklamy od czytelników, czego Ci bardzo życzę.


DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

ODBIERZ GRATIS

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Autor artykułu

39 thoughts on “Formularz kontaktowy na blog WordPress Contact Form 7”

 1. Witam,
  czy ten formularz zapisuje również gdzieś w wordpresie treść formularza oraz dane osoby wysyłającej? Nie wstawiłem do treści wiadomości zwrotnej email, wszystkich pól jakie są w formularzu i nie mam m.in. nr telefonu, a konieczne jest jego wpisanie.

  1. Cześć, aby wtyczka zapisywała coś musiałabyś mieć dodatkową wtyczkę rozszerzającą, która zapisywałąby do bazy danych czyli Contact Form DB. Nie instalowałam nigdy tego rozszerzenia, ale przyjrzę mu się.

 2. Mam pytanko, udało mi sie wykonać formularz z rozwijaną listą odbiorców ale jak zamiast wyświetlania konkretnych maili zrobic aby w tym rozwijanym menu były do wyboru etykiety pod którymi są te maile, w jaki sposób wpisać opcje wyboru

  1. Ale rozumiem, że sam robisz listę maili ? Bo nawet jeśli robi się listę rozwijaną to i tak email zostanie wysłany na Twój adres (przypisany w formularzu) ale będzie w treści dodany email ten z listy wyboru.
   O to ci chodzi tak?

   1. Email jest wysyłane na adres wybrany z rozwijanego menu liste stworzyłem sam . W formularzu w polu “DO” mam odwołanie do menu w postacie [menu-123]. Osoba może sobie wybrać do kogo chce napisć wybierając mail z tego menu w formularzu. Natomiast ja chciałbym żeby w tym rozwijanym menu zamiast maili widoczne były same nazwiska osob zamiast maili. I po wyborze nazwiska formularz wysyła email pod adres przypisany do tego nazwiska tylko nie wiem jak to zrobic w tym formularzu.

     1. Hej 🙂 jak to zrobiłaś :)? możesz mi pokazać, wysłać instrukcję :)?

      Bo mam wpisanych kilka osób i nie wiem jak przypiąć im konkretny adres mailowy, żeby wysyłający nie wysłał do wszystkich maila, a do konkretnej osoby 🙂

 3. Witam!
  Korzystałem z Contact Form 7 do tworzenia standardowych formularzy kontaktowych. Potrzebuję jednak teraz użyć przesyłania plików za pośrednictwem formularza i mam problem z wiadomościami. Otóż są wysyłane na wskazany adres e-mail, ale nie załączane są pliki. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, bo nie pomógł nawet WP-SMTP 🙁

 4. też miałem z tym problem w zakładce Email w punkcie File Attachments
  wpisałem wartość [nazwapliku] i zaczęło przesyłać

 5. Mam pytanie, dodałam formularz do wpisu, natomiast kiedy próbuje wysłać zapytanie, to cały czas pokazuje się, że “myśli”nad wysłaniem, a żadna wiadomość na maila nie dochodzi?

 6. Czytam i czytam i nie widzę niczego podobnego na tej stronie co na mojej wtyczce. Nie wiem jak zrobić aby wiadomość przesłana mi przez formularz poszła na maila.

  Proszę o pomoc

  1. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale.. ktoś wysyła Ci przez formularz wiadomość, a ty chcesz na niego odpowiedzieć ze swojej skrzynki ?

 7. Czy można utworzyć „odwrotny” formularz kontaktowy?
  Tzn np. są trzy grupy ZAREJESTROWANYCH użytkowników
  Admin – 1 osoba
  Sprzedawca – 3 osoby
  Klient – 5 osób

  główne dwie funkcje formularza to:
  1. możliwość wysłania przez sprzedawce maila do kupujących wybieranych z listy zarejestrowanych klientów (np za pomocą „ptaszków” lu czegoś innego)
  2. możliwość dodawania załączników *.pdf wybieranych z listy (np za pomocą „ptaszków” lu czegoś innego)

  I analogicznie osobne formularze dla klienta i admina

  Pozdrawiam

  1. Contact Form na pewno nie będzie miał takiej możliwości, przynajmniej się z taką nie spotkałam.
   Można by było pomyśleć czy za pomocą wtyczek da radę zrobić taki formularz. Wydaje mi się, że można by było zbudować taką platformę na WordPressie, ale trzeba by było poszukać rozwiązania.

   Jeśli chodzi o wysyłanie e-maili do zarejestrowanych klientów to do tego celu może posłużyć np. autoresponder.

    1. Możesz to rozwiązać w następujący sposób, albo zakodować ręcznie podział na 2 kolumny, bo widzę że szablon jest na Bootstrapie stworzony. Ale jeśli nie znasz html, css to można w tym celu użyć wtyczki, która umożliwi stworzenie kolumn na stronie. Można użyć takiej wtyczki https://pl.wordpress.org/plugins/lightweight-grid-columns/ i wtedy stworzyć 2 kolumny w jednej dać tekst, który masz a w drugiej formularz kontaktowy.

 8. Dziękuję Kamilo za ten wpis.
  Cieszę się, że tu trafiłam, bo wcześniej starałam się dowiedzieć z innych źródeł, jak dodać formularz kontaktowy i była to czarna magia. Ty przedstawiłaś to w jasny i prosty sposób, tak, że idąc krok po kroku, bez problemu utworzyłam formularz kontaktowy. 🙂

 9. Bardzo ciekawy blog,
  Proszę o pomoc, jak formularzu kontaktu zmniejszyć odstępy pomiędzy wierszami formularza.
  Aby było, tak jak na Twoim formularzu kontaktu.
  Gdzie szukać tego w css?

 10. Alleluja, w końcu ktoś potrafi wytłumaczyć tak, że człowiek jest w stanie to zrobić. Dziękuję Pani! Pozdrawiam!!

  1. Musisz dodać łącze html np. podlinkowane słowo . Można jeszcze dodać target=”_blank”, wtedy po kliknięciu w słowo, strona zostanie otwarta w nowym oknie przeglądarki. Wtedy kod wygląda tak: podlinkowane słowo

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *