Formularz kontaktowy – Twoja wiadomość nie została wysłana.

Formularz kontaktowy na stronie jest jedną z kluczowych zakładek jakie strona powinna posiadać. W WordPressie mamy do dyspozycji sporo pluginów, które tworzą nam ładny formularz kontaktowy na blogu. Jedną z najlepszych i najczęściej pobieranych wtyczek WordPress jest Contact Form 7. Ale czasem pojawiają się problemy i nasz czytelnik dostaje komunikat – Twoja wiadomość nie została wysłana. Co zrobić ?

Formularz kontaktowy na stronie to podstawa. Dzięki niemu możemy zarabiać na blogu, jeśli ktoś zaoferuje nam ciekawą propozycję np. reklamę. Poznajemy również problemu naszych czytelników, któzy piszą do nas z prośbą o pomoc. Jeśli nie masz formularz kontaktowego to koniecznie zainstaluj formularz kontaktowy WordPress.

Z formularza Contact Form 7 korzystam, odkąd mam blogi. Zdecydowanie najlepsza i najciekawsza wtyczka WordPress ze względu na spore opcje konfiguracji. Jednak ostatnio miałam  problem. Otóż nie można było wysłać wiadomości e-mail z zakładki kontakt. Niby wszystko było ok, a wiadomości nie zostały wysłane.

Co zrobić, jeśli formularz kontaktowy Contact Form 7 nie wysyła wiadomości ?

1) uzupełnij pole “Od”

Czasem wystarczy uzupełnić obszar OD wpisując nasz adres e-mail założony w naszej domenie, czyli, jeśli moja domena to kamilanitschka.pl trzeba utworzyć adres np. kontakt@kamilanitschka.pl i dodać do obszaru OD w formularzu. Standardowo mamy w tym polu [your-name] <[your-email]>.

Formularz kontaktowy - Twoja wiadomość nie została wysłana.

2) Odinstaluj i zainstaluj contact form 7

Spróbuj odinstalować wtyczkę i zainstalować ją ponownie, widocznie pojawiły się jakieś konflikty.

3) Konflikt z wtyczką WP Super Cache

Formularz kontaktowy tworzy unikatowy token dla każdej osoby, która wysyła wiadomość. Jeśli używamy wtyczki WP Super Cache mogą pojawić się problemy, ponieważ, wtyczka może powodować blokadę wysyłania wiadomości myśląc, że jest to próba spamowania a wygenerowany token traktować jako nieaktualny.

Aby temu zapobiec wykonaj :

a) przejdź do panelu zarządzania wtyczką i wybierz zakładkę Adwenced

b) znajedź na sam dół strony szukając Accepted Filenames & Rejected URLs

c) w polu podaj nazwę swojej zakładki z formularzem kontaktowym u mnie jest to strona KONTAKT

d) zapisz ustawienia

Formularz kontaktowy - Twoja wiadomość nie została wysłana.

4) Kontakt z pomocą techniczną hostingu

Jeśli pomimo wykonania tych zabiegów naprawczych, twój formularz kontaktowy Contact Form 7 nadal nie wysyła wiadomości jedyne co ci pozostaje to skontaktowanie się z pomocą techniczną hostingu Powodem błędu może być źle skonfigurowany serwer dla wysyłania wiadomości pocztowych. Tak było w moim przypadku. Po przeniesieniu mojego serwera na nowy nie były ustawione parametry dla poczty. Zgłoszenie problemu rozwiązało problem i formularz kontaktowy znowu działa. A ja dostaję kolejne maile od moich czytelników.

Similar Posts