BLOG

Formularz kontaktowy – Twoja wiadomość nie została wysłana.

contact form 7 wiadomośc nie wysłana błąd

Formularz kontaktowy na stronie jest jedną z kluczowych zakładek jakie strona powinna posiadać. W WordPressie mamy do dyspozycji sporo pluginów, które tworzą nam ładny formularz kontaktowy na blogu. Jedną z najlepszych i najczęściej pobieranych wtyczek WordPress jest Contact Form 7. Ale czasem pojawiają się problemy i nasz czytelnik dostaje komunikat – Twoja wiadomość nie została wysłana. Co zrobić ?

Formularz kontaktowy na stronie to podstawa. Dzięki niemu możemy zarabiać na blogu, jeśli ktoś zaoferuje nam ciekawą propozycję np. reklamę. Poznajemy również problemu naszych czytelników, któzy piszą do nas z prośbą o pomoc. Jeśli nie masz formularz kontaktowego to koniecznie zainstaluj formularz kontaktowy WordPress.

Z formularza Contact Form 7 korzystam, odkąd mam blogi. Zdecydowanie najlepsza i najciekawsza wtyczka WordPress ze względu na spore opcje konfiguracji. Jednak ostatnio miałam  problem. Otóż nie można było wysłać wiadomości e-mail z zakładki kontakt. Niby wszystko było ok, a wiadomości nie zostały wysłane.

Co zrobić, jeśli formularz kontaktowy Contact Form 7 nie wysyła wiadomości ?

1) uzupełnij pole “Od”

Czasem wystarczy uzupełnić obszar OD wpisując nasz adres e-mail założony w naszej domenie, czyli, jeśli moja domena to kamilanitschka.pl trzeba utworzyć adres np. kontakt@kamilanitschka.pl i dodać do obszaru OD w formularzu. Standardowo mamy w tym polu [your-name] <[your-email]>.

Formularz kontaktowy - Twoja wiadomość nie została wysłana.

2) Odinstaluj i zainstaluj contact form 7

Spróbuj odinstalować wtyczkę i zainstalować ją ponownie, widocznie pojawiły się jakieś konflikty.

3) Konflikt z wtyczką WP Super Cache

Formularz kontaktowy tworzy unikatowy token dla każdej osoby, która wysyła wiadomość. Jeśli używamy wtyczki WP Super Cache mogą pojawić się problemy, ponieważ, wtyczka może powodować blokadę wysyłania wiadomości myśląc, że jest to próba spamowania a wygenerowany token traktować jako nieaktualny.

Aby temu zapobiec wykonaj :

a) przejdź do panelu zarządzania wtyczką i wybierz zakładkę Adwenced

b) znajedź na sam dół strony szukając Accepted Filenames & Rejected URLs

c) w polu podaj nazwę swojej zakładki z formularzem kontaktowym u mnie jest to strona KONTAKT

d) zapisz ustawienia

Formularz kontaktowy - Twoja wiadomość nie została wysłana.

4) Kontakt z pomocą techniczną hostingu

Jeśli pomimo wykonania tych zabiegów naprawczych, twój formularz kontaktowy Contact Form 7 nadal nie wysyła wiadomości jedyne co ci pozostaje to skontaktowanie się z pomocą techniczną hostingu Powodem błędu może być źle skonfigurowany serwer dla wysyłania wiadomości pocztowych. Tak było w moim przypadku. Po przeniesieniu mojego serwera na nowy nie były ustawione parametry dla poczty. Zgłoszenie problemu rozwiązało problem i formularz kontaktowy znowu działa. A ja dostaję kolejne maile od moich czytelników.

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

17 thoughts on “Formularz kontaktowy – Twoja wiadomość nie została wysłana.”

 1. Pierwszy sposób działa ale należy się pogodzić z tym że nie klikniemy już sobie w mailu po prostu “odpowiedz” a szkoda 🙂

  1. A na to też jest sposób, aby po otrzymaniu maila z formularza móc napisać odpowiedź do tej osoby z naszego gmaila czy innej poczty. Napiszę o tym.

 2. Na swoim blogu niedawno miałem problem z wysyłaniem wiadomości przez Contact Form 7. Trzy pierwsze metody nie pomogły, czwartej nie stosowałem. Wykorzystałem piątą może się komuś przyda: trzeba zainstalować wtyczkę Easy WP SMTP na WordPressa i skonfigurować ją podając dane SMTP naszej poczty. Jak wszystko dobrze skonfigurujemy to hula, że aż miło 🙂
  Pozdrawiam

 3. A co jeśli mail się wysyła, ale nie wyświetla się komunikat o wysłaniu tylko ciągle jest ikonka “ładowania się”?

  1. Kamila Nitschka

   Ciężko mi powiedzieć co może być przyczyną. Może jakiś skrypt/kod za długo się ładuje.

 4. Mi pomogła opcja z instalacją wtyczki easy SMTP
  wcześniej przeszłam przez 3 kroki opisane w artykule i nie zadziałało
  pozdrawiam

 5. Witam,
  w nowej wersji wtyczki Contakt Form 7 zniknęło pole do wstawiania znacznika “reCaptcha”.
  W związku z pojawieniem sie reCapchta(v3) miałam komunikat, że trzeba pobrać nowe klucze, które wprowadziłam w okienku integracji.

  Po zmianach ikonka reCapchta jest przypięta do strony, ale zniknęła z samego formularza – użytkownik już nie potwierdza, że nie jest robotem.

  Po testowym sprawdzeniu mam problem, bo wiadomości nie wysyłają się przez formularz.

  Pytanie czy nowa reCaptcha(v3) wymaga jakichś specjalnych ustawień?
  Czy ewentualnie wtyczka WP Fastest Cache może powodować konflikt, a jeśli tak to co w ustawieniach należałoby dodać?

  Na ten moment tylko wyłączałam i włączałam wtyczki oraz od nowa wprowadziłam klucze reCaptcha.

  1. Nie stosuję wtyczek recapcha, więc trudno mi powiedzieć czy to ona jest wina. Ale jeśli używasz wtyczek cache to jak najbardziej należałoby wyczyścić cache i ciastka. WP Faster cache z tego co pamietam, to ma przycisk do czyszczenia tych danych.
   Ewentualnie można w przeglądarce przejść do trybu incognito i sprawdzić jak wygląda formularz.

 6. Zainstalowałem i skonfigurowałem wtyczkę Easy WP Smtp. Wysłałem testowy mail i przeszedł, działa! W jaki sposób mogę teraz stworzyć formularz kontaktowy z wykorzystaniem tej wtyczki? Dodam, że wbudowany nie działa.
  Pozdrawiam
  Justyna

  1. Mam w planach artykuł, który pokażę jak wykorzystać wtyczkę Easy WP SMTP 🙂
   Fajnie, że rada Dominika pomogła 🙂

Komentowanie jest zablokowane.