5 komentarzy Wordpress Poradniki

Formularz kontaktowy WordPress Contact 7 jest bardzo fajnym i wielofunkcyjną wtyczką. Nie tylko pozwala nam na stworzenie prostego formularza, ale również na rozbudowanie go o ciekawe funkcje. W tym artykule powiem ci, jak zrobić rozwijaną listę z kontaktemi.

Czasem na stronach oferujemy pewne usługi lub support. Wysyłanie wszystkich zgłoszeń z formularza na jeden adres mailowy może być uciążliwe. Ludzie mogą pisać do ciebie w różnych sprawach. Jedni będą chcieli napisać e-maila z jakaś prośbą, inni w ramach nawiązania współpracy, a jeszcze inni wysłać e-maila tak, po prostu.

Dobrym zastosowaniem, aby nie pogubić się w przychodzących e-mailach jest pogrupowanie ich. Zapewne, spotkałeś się na stronach z rozwjaną listą, gdzie możesz wybrać do kogo skierować email np. do pomocy, do biura obsługi, reklamy itp. Możemy stworzyć kilka formularzy z tymi kategoriami, jednak Wszystko, to możemy załatwić sprawą jednego formularza w Conctat 7.
formularz kontaktowy wordpress
Artykuł piszę w ramach odpowiedzi na komentarz czytelnika bloga – Arka, który zadał pytanie we wpisie formularz kontaktowy Contact 7 WordPress.

Przyznam szczerze, że do momentu napisania komentarza Arka, sama nie stosowałam podobnej opcji na swoim blogu. Jednak niewątpliwie warto pomyśleć o wykorzystaniu tego. Wyszukanie rozwiązania zajęło mi ok. 2 godzin, ponieważ w polskim internecie funkcja ta nie zostala opisana.

Arek miał problem, ponieważ nie wiedział jak zrobić, aby w liście rozwijanej był tekst, a nie podany email. Rozwiązanie tego ujawniłam na krótkim filmie.

Jak zrobić listę rozwijaną email w formularzu Conctact 7 WodPress ?

Aby, to wykonać będzie nam potrzebne:

– wtyczka wordPress Conctact 7

– adresy email, które podepniemy pod formularz.


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
5 Komentarzy
 1. Arek

  Dzięki Kamila właśnie o takie maskowanie mi chodziło. Pozdrawiam

  Reply
  1. Kamila

   Nie ma sprawy 🙂 Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania/problemy to pisz, zawsze chętnie pomogę (a przy okazji mam temat na artykuł na bloga dzięki Tobie 😉 )

   Reply
 2. Holy

  Bardzo długo szukałam rozwiązania, bo miałam taki sam problem jak Arek. Dzięki wielkie za ten artykuł i filmik. Wszystko działa tak jak należy 😉

  Reply
  1. Kamila

   Cieszę się, że mogłam pomóc 🙂 Gdybyś miała jakieś problemy z wordpressem to pisz śmiało w zakłądce kontakt. A ja postaram się pomóc:)

   Reply
 3. obywatel

  tego właśnie szukałem!! Dziękuję serdecznie za rozwiązanie mojego problemu 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge