Jak zrobić listę rozwijaną do kogo wysłać email w formularzu Contact 7 WordPress?

Formularz kontaktowy WordPress Contact 7 jest bardzo fajnym i wielofunkcyjną wtyczką. Nie tylko pozwala nam na stworzenie prostego formularza, ale również na rozbudowanie go o ciekawe funkcje. W tym artykule powiem ci, jak zrobić rozwijaną listę z kontaktemi.

Czasem na stronach oferujemy pewne usługi lub support. Wysyłanie wszystkich zgłoszeń z formularza na jeden adres mailowy może być uciążliwe. Ludzie mogą pisać do ciebie w różnych sprawach. Jedni będą chcieli napisać e-maila z jakaś prośbą, inni w ramach nawiązania współpracy, a jeszcze inni wysłać e-maila tak, po prostu.

Dobrym zastosowaniem, aby nie pogubić się w przychodzących e-mailach jest pogrupowanie ich. Zapewne, spotkałeś się na stronach z rozwjaną listą, gdzie możesz wybrać do kogo skierować email np. do pomocy, do biura obsługi, reklamy itp. Możemy stworzyć kilka formularzy z tymi kategoriami, jednak Wszystko, to możemy załatwić sprawą jednego formularza w Conctat 7.
formularz kontaktowy wordpress
Artykuł piszę w ramach odpowiedzi na komentarz czytelnika bloga – Arka, który zadał pytanie we wpisie formularz kontaktowy Contact 7 WordPress.

Przyznam szczerze, że do momentu napisania komentarza Arka, sama nie stosowałam podobnej opcji na swoim blogu. Jednak niewątpliwie warto pomyśleć o wykorzystaniu tego. Wyszukanie rozwiązania zajęło mi ok. 2 godzin, ponieważ w polskim internecie funkcja ta nie zostala opisana.

Arek miał problem, ponieważ nie wiedział jak zrobić, aby w liście rozwijanej był tekst, a nie podany email. Rozwiązanie tego ujawniłam na krótkim filmie.

Jak zrobić listę rozwijaną email w formularzu Conctact 7 WodPress ?

Aby, to wykonać będzie nam potrzebne:

– wtyczka wordPress Conctact 7

– adresy email, które podepniemy pod formularz.

Similar Posts