BLOG

Edytor Wysiwyg dla WordPress – TinyMCE Unlimited instalacja i konfiguracja

wtyczka wordpress edytow wysiwig
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Edytor wysiwyg, który mamy zainstalowany standardowo na naszym blogu WordPress jest bardzo uproszczony i brakuje mu wiele funkcji. W poprzednim artykule podałam ci 3 alternatywy jeśli chciałbyś zmienić edytor u siebie na blogu. Ja zdecydowałam się na wtyczkę TinyMCE Unlimited. W tym artykule pokażę ci jak zainstalować wtyczkę i skonfigurować, aby wzbogacić nasz standardowy edytor wysiwyg.

Dlaczego mój wybór padł na edytor TinyMCE Unlimited

Wydaje mi się on na tyle rozbudowany, że warto go zainstalować. Dodatkowo sami dobieramy sobie funkcje, które są nam potrzebne. Edytor został rozbudowany o możliwość zmiany czionki. Co na pewno przyda się nie raz i przez to nasze wpisy mogą być ciekawsze.

Kolejną fajną funkcją jest przycisk dodawania filmów z Youtube, już nie trzeba wklejać kodu w trybie tekstowym. Możemy sobie wyróżnić i zaznaczyć tekst, tak jak to jest w Wordzie.

Takich funkcji jest znacznie więcej i od ciebie zależy, które włączysz w swoim edytorze. Co prawda edytor nie jest w wersji polskiej tak jak jest w przypadku CKEditora, ale tak naprawdę jest to zbędne.

Dużym plusem jest fakt, że edytor jest rozwijany przez twórców. Zaktualizowany do wersji 3.8 WordPressa. A ilość pobrań 2,106,020, jest znacznie większa niż dla edytora wysiwyg CKEditor 401,698.

Żeby jak najłatwiej pokazać ci instalację i konfigurację edytora, nagrałam film.


DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Autor artykułu