|

Dodaj efekty wizualne do strony WordPress – JetTricks

[elementor-template id=”4537″]

Trendy przy tworzeniu stron internetowych i blogów ciągle się zmieniają i bardzo dobrze. Na pewno przeglądałaś nie raz motywy WordPress lub strony swojej konkurencji i nie jednokrotnie widziałaś, że coś na na tych stronach się rusza, jest animacja np. podczas scrollowania strony w dół lub też inny element wizualny, np. punkciki, które po najechaniu wyświetlają boks z tekstem, to wszystko powoduje, że strona wygląda na nowoczesną.

Oczywiście strony bez animacji też wyglądają nowocześnie jeśli tak są zaprojektowane. Jednak gdy dodana jest subtelna animacja czy inny element, to od razu bardziej przyciąga wzrok odbiorcy i jego uwagę, a strona na tle konkurencji dzięki temu może wyglądać dużo lepiej i atrakcyjniej. A o to przecież chodzi, żeby nasza strona wyróżniała się od naszej konkurencji, prawda?

Kiedy tworzysz stronę internetową firmy lub po prostu bloga na WordPress takie elementy wizualne możesz w prosty sposób dodać bez potrzeby ich kodowania. Aby to osiągnąć potrzebujesz dwóch wtyczek, pierwsza to darmowa wtyczka page builder, Elementor (jest też również wersja pro) oraz płatna wtyczka JetTricks, która jest dodatkiem stworzonym przez firmę Zemez właśnie dla Elementora, aby poszerzyć jego możliwości.

Za chwilę dowiesz się jakie ciekawe widgety ma wtyczka JetTricks i jak może Ci pomóc w unowocześnieniu strony internetowej.

Wtyczka JetTrick – widgety i możliwości.

Wtyczka ma osiem dodatkowych  widgetów, dzięki którym w prosty sposób dodasz ciekawe elementy do swojej strony WordPress. Przyjrzyjmy się zatem co oferuje.

wordpress-wtyczka-elementor-jettricks

Efekt paralaksy

Jest to animacje typu paralaksy, którą można zastosować dla różnych obiektów. Działa w momencie przewijania np. sekcji lub podczas poruszania myszką.

Lepkie elementy (sticky elements)

Efekt “przyklejenia elementu” do ekranu podczas przewijania strony, element przyklejony nadal jest widoczny na ekranie pomimo scrollowania. Elemenetor posiada już taką opcję.

Rozwiń kolumny

Za pomocą tego efektu możesz ukryć cześć treści i pokazać ją dopiero po kliknięciu (treść zostanie rozwinięta), dzięki temu strona będzie wyglądała minimalistycznie na pierwszy rzut oka, będzie łatwiejsza w przeglądaniu, ale będzie również rozwijała treść gdy ktoś zdecyduje się dowiedzieć nieco więcej.

Satelita

Efekt, którego nie ma inna wtyczka. Pozwala dodać warstwy dla dowolnego widgety i stworzyć ciekawy efekt.

Zobacz więcej

Pokaż tylko kilka elementów w sekcji, a następne dopiero po kliknięciu “zobacz więcej”. Pozwala ukrywać elementy i pokazywać je dopiero na żądanie po kliknięciu, dzięki temu nie ma bałaganu na stronie.

Hotspoty

Pozwala dodać punkty na obrazku, które pokażą dodatkową, ukrytą podpowiedź lub treść w małym boksie po najechaniu na niego myszką lub kliknięciu. Punkty z pewnością przykują wzrok czytelnika i zachęcą do sprawdzenia co się pod nimi kryje.

Cząstki

Pozwala ozdobić sekcje za pomocą animowanych cząstek np. efekt padającego śniegu. Dużo możliwości konfiguracji.

Tooltip

Pozwala dodać podpowiedź dla dowolnego elementu np. po najechaniu na kolumnę wyświetli się blok z podpowiedzą (opcja, którą bardzo często chce zastosować wiele osób na stronie).

Gdzie kupić wtyczkę JetTrick z kodem rabatowym

Wtyczkę możesz kupić w marketplace TemplateMonster dokładnie pod tym linkiem – kliknij

Wynegocjowałam dla moich klientów i czytelników kod rabatowy od TemplateMonster więc jako bonus ode mnie dostaniesz kod na 15%, wystarczy że użyjesz kodu KamilaNitschka, a zapłacisz mniej.

Wnioski

Animacja jest jednym z trendów w projektowaniu nowoczesnych stron internetowych. Popularność animacji nie jest stała, ale jest zawsze obecna jako integralna część każdej witryny.

Szukasz opcji, aby urozmaicić swoją stronę za pomocą efektów wizualnych? Proszę bardzo, możesz skorzystać z JetTrick! Wśród dostępnych efektów wizualnych znajdują się: element paralaksy, lepka kolumna, satelita, hotspoty itp. Nie trzeba być programistą, aby w prosty sposób dodać te elementy do strony.

Similar Posts