Dobra domena to większy ruch

Co jest kluczowe dla każdego biznesu internetowego ? Przede wszystkim ruch na stronie, bo nawet jeśli oferujemy fantastyczny produkt w wyjątkowo przystępnej cenie, ale nikt tego nie zobaczy (nie odwiedzi) naszej strony to nie mamy co liczyć na jakąkolwiek sprzedaż. Oczywiście wraz z przyrostem użytkowników, którzy trafią na nasz serwis możemy liczyć na to, że sklep czy jakakolwiek działalność prowadzona na stronie będzie promowała się tak zwaną pocztą pantoflową, jednak zanim do tego dojdzie czeka nas (lub wynajętą przez nas firmę) wiele pracy.

Mawia się, że aby odnieść sukces i myśleć na poważnie o istnieniu w biznesie internetowym trzeba znajdować się w tak zwanym TOP10 Google, czyli pierwszych 10 wynikach wyszukania na daną frazę (jest to jedna, cała pierwsza strona wyszukiwania). Dalej po prostu użytkownicy nie zaglądają, bo to czego poszukują najczęściej znajdują we wspomnianym TOP10.

Co jasne, to, że znajdujemy się na pozycji pierwszej przy frazie „magiczny ołówek, który lata, ale nie rysuje” nie oznacza, że dużo ich sprzlogotyp_domeny_pledamy, bo każda fraza jest x razy wyszukiwana w ciągu miesiąca. Musimy zatem przyłożyć się do tego by znajdować się wysoko w wynikach wyszukiwania, ale na często wpisywane frazy jak np. „przybory szkolne”.

W tym celu stronę internetową trzeba będzie odpowiednio pozycjonować – nie jest to teoretycznie trudne, ale wymaga przede wszystkim posiadania tak zwanego zaplecza do pozycjonowania oraz masy cierpliwości i czasu, bo wypozycjonowanie jednej strony może trwać od kilku dni do nawet kilku lat, a i tak nie ma gwarancji sukcesu, bo przecież pozycjonować się może ponad 10 stron.

Zasada skutecznego pozycjonowania być może nie jest skomplikowana, bo brzmi „pozyskaj jak najwięcej wartościowych linków prowadzących do Twojej domeny”. W praktyce jednak pozyskać jakościowy link jest bardzo ciężko, a przy skomplikowanych frazach trzeba budować własne serwisy (zaplecze) linkujące do pozycjonowanej strony. Aby nabrało to „mocy” potrzeba czasu, zatem poświęcamy czas i pieniądze, a na efekty czekamy miesiącami. Równie ważne są domeny internetowe, bo nazwa jaką wpisujemy do pola adresu WWW może znacznie ułatwić proces pozycjonowania, gdyż w przypadku gdy domena internetowa jest również frazą kluczową, to już możemy niemal zagwarantować sobie bardzo wysokie wyniki wyszukiwania na tę frazę.

Tym samym powinniśmy przywiązać bardzo ważną uwagę dobierając nazwę domeny internetowej do naszego sklepu, ale także stron tworzonych na potrzeby zaplecza do pozycjonowania. Wybierając tematycznie powiązane z frazami kluczowymi, możemy znacznie skrócić czas pozycjonowania strony.

źródło: https://domeny.pl/

Similar Posts