17 komentarzy Zarabianie w internecie

Wiele osób próbuje swoich sił w marketingu internetowym. Czytają blogi, słuchają ludzi na szkoleniach, którzy powtarzają aby pracować w domu. Skłonieni pomysłem na biznes przez internet – podejmują decyzję, że też w to wchodzą. Kto, by przecież nie chciał rzucić etatu w firmie na rzecz pracy we własnym domu ? A, mimo to wielu z nich nigdy nie będzie zarabiać online i będą skazani na etat u kogoś. Dlaczego ?

1.Zarabianie przez internet – Brak planu i celu.

Tak być może czytałeś to już setki tysięcy razy, że musisz mieć plan działania i musisz mieć swój cel. Można, by rzecz, że jest to banał powtarzany przez wielu. Jednak pomimo tego, naprawdę tylko garstka ludzi startujących w biznesie online robi taki plan i wyznacza sobie cel. Zatrzymaj się teraz na czytaniu tego artykułu, weź do ręki kartkę i długopis i napisz co jest twoim celem np. „chcę za zarobione pieniądze w tym roku, kupić sobie …. „.

Wyznacz sobie cel na najbliższy tydzień, miesiąc rok. Połóż kartkę w widocznym miejscu. Dodatkowo spisz listę rzeczy, które musisz zrobić aby cele zostały spełnione.

2. Zarabianie przez internet -To jest twoja praca, a nie rozrywka.

Wiele osób, które zaczynają przygodę z zarabianiem w intnernecie nie traktuje tego poważnie. Gdzieś tam zapisali się na jakiś kurs, który mówi, że zaczną zarabiać po 3 miesiącach i nic nie robią przez ten czas. Pracują właściwie tylko wtedy kiedy mają na to ochotę, a nie codziennie przez kilka godzin. Jeśli nie bierzesz biznesu poważnie, to nie licz, że zaczniesz mieć dochody z niego.

3. Zarabianie przez internet – Skłonił ich slogan „szybkie zarabianie”.

Nie ma szans, abyś zarobił szybkie pieniądze w biznesie online. To wymaga czasu i pracy. Nawet intnernet nie jest maszynką do generowania szybkich zarobków. Jeśli tak myślałeś, to albo zmień sposób myślenia albo w tej chwili przestań czytać ten artykuł i zajmij się czymś innym, bo tutaj nie zarobisz.

4. Zarabianie przez internet – Dużo wiedzy, zero działania.

Ludzie ciągle szukają cudownego sposobu. Chodzą od szkolenia do szkolenia. Wydają pieniądze na tony książek jak zarabiać, czego nie robić, jak nie popełnić błędów. Nabywają wiedzę, właściwie po pewnym czasie są przytłoczeni nią, a, mimo to nie wykorzystują ją w praktyce, gdyś wydaje, im się, że ciągle za mało wiedzą. Działaj! Jeśli byłeś na szkoleni , wykorzystaj tą wiedzę w praktyce. Może nie od razu to zadziała, ale wdrążaj to w swój biznes.

5. Zarabianie przez internet – praca z nieodpowiednimi ludźmi.

Często jest tak, że wchodzimy do biznesu, jednak nasz sponsor przestaje poświęcać nam uwagę w momencie kiedy opłaciliśmy usługę z jego polecenia. On zarobił, a ty niestety nie wiesz jak masz dalej działac, lub też jego pomoc jest na tyle znikoma, że czujesz się jak dziecko we mgle. Trzeba wybrać odpowiedni zespół czy lidera jeśli chcesz również zarabiać w internecie.

Podsumowując ten artykuł.. Przestań chodzić na wszystkie możliwe szkolenia. 80% mówią o tym samym, tylko, inaczej są podane. Ty to już wiesz, ale nie wykorzystujesz. Wybierz odpowiedniego sponsora, jeśli chcesz zarabiać w internecie.


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
17 Komentarzy
 1. Anna

  Bardzo ciekawy artykul. Nie jeden powinien go przeczytac.
  Anna ostatnio opublikował…LAST MINUTEMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Dziękuje za komentarz 🙂

   Reply
 2. Denis Wróbel

  Zarabiając w internecie nalezy mieć przede wszystkim duuuużo cierpliwości. Pracę, którą wykonujemy teraz dopiero później odczujemy w postaci pieniędzy. Z tego też powodu wiele osób nie zarabia w internecie i jednym słowem nie jest to miejsce do zarabiania dla nich. Niestety wiele osób usłyszało też złote porady i szybko obiecane pieniądze po czym się demotywują. Reasumując: pracuj tak jakby to była Twoja firma!

  Pozdrawiam
  Denis Wróbel.

  Reply
  1. Kamila

   Dokładanie tak jak napisałeś Denis. Po pierwsze biznes internetowy to twoja firma. Po drugie nie rzucaj się na obiecanki o szybkiej gotówce.

   Reply
 3. Rafał

  Takich artykułów jak ten jest chyba za mało w internecie. Właściwie to większość osób nie przeczyta takich słów zanim wejdzie w e-biznes. A szkoda. Byłoby mniej rozczarowań. Moim zdaniem wina leży częściowo właśnie po stronie sponsorów, którzy zachęcają słowami “zrób bloga w kilka minut i zarabiaj”.
  Rafał ostatnio opublikował…Kalistenika a predyspozycjeMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   W przygotowaniu jest druga część tego artykułu.
   Tak masz rację, dużą odpowiedzialność za to, że ludzie nie zarabiają leży po stronie sponsorów. Jeśli lider pokaże Ci, że zarobił 20 000 zł w miesiącu i mówi, że ty też tak możesz to ty od razu chcesz wejść w ten biznes i wchodzisz. Potem i tak nie zarabiasz bo nie wiesz jak i zaczynasz pisać, że biznes przez internet to ściema. A to nie prawda. Zależy z kim pracujesz.

   Z mojego doświadczenia jest tak, że przez ROK w 2 programach partnerskich zarobiłam 20 dolarów. Teraz działam z inną grupą i zarobiłam znacznie więcej w ciągu miesiąca działania. A jestem z nimi właśnie od miesiąca. Wiem jak działać mam wsparcie, zarabiam pierwsze pieniądze i mam powera do pracy 🙂

   Reply
 4. Junior

  To prawda, zarabianie w internecie nie jest sprawą prostą. Trzeba się sporo namęczyć, aby wogóle zgarnąć pierwsze kilkanaście złotych nie mówiąc o jakiś większych zarobkach. Potwierdzam słowa na temat szkoleń, na większości z nich mówią cały czas to samo. Zdarzają się rodzynki, ale zazwyczaj są to dużo płatne szkolenia.
  Junior ostatnio opublikował…Rękawki do pływaniaMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Nie do końca się z tobą zgodzę Junior, że trzeba się sporo namęczyć aby zarobić pierwsze kilkanaście złotych. Jeśli ktoś jest początkujący i nie ma wsparcia w osobie swojego lidera, to owszem jest ciężko. W biznesie online trzeba mieć plan i wiedzieć co ma się robić krok po kroku, a rezultaty przyjdą szybko. Oczywiście nie mówię tutaj o zarabianiu sum liczonych w tysiącach złotych. Ale jeśli po pierwszym miesiącu zarobisz 200-300 zł, to jest to spory kopniak do działania bo widzisz, że coś działa i chcesz działać dalej.

   Czasem potrzeba 2 miesięcy aby zrobić pierwsze 200 zł. Ale jest to jak najbardziej możliwe. Za niedługo pojawi się artykuł o grupie z którą działam i jak szybko udało mi się zarobić kilka stówek po miesiącu działania przy niskim nakładzie pracy 🙂

   Reply
   1. Rafał

    A to czekam z niecierpliwością 🙂
    Rafał ostatnio opublikował…Kalistenika a predyspozycjeMy Profile

    Reply
 5. Kasia

  W każdym przypadku należy się postarać, aby osiągnąć upragniony cel. To nie jest tak, że od razu dostajemy to, czego oczekujemy. Na sukces trzeba sobie zapracować.

  Reply
  1. Kamila

   Dokładnie tak, na sukces trzeba zapracować. W pełni się z tym zgadzam 🙂

   Reply
 6. Natalia Parulska

  Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z zarabianiem przez internet – a przynajmniej chcesz tego spróbować musisz koniecznie pamiętać o tym, że gdy pracujesz w domu – ważna jest samodyscyplina!

  Reply
  1. Kamila

   Tak to prawda, samodyscyplina jest najważniejsza. Jednak dużo osób uważa, że praca w domu to tylko parę kliknięć na stronie i jesteśmy po pracy.

   Reply
 7. Karolina

  Moim zdaniem każdy może zarabiać przez internet – ja już to robię od ponad roku 😉 Należy mieć dużo cierpliwości.. przynajmniej na początku. Później jest łatwiej ;D
  Karolina ostatnio opublikował…Gdzie uczyć się języków?My Profile

  Reply
  1. Reishi

   No raczej nie każdy 🙂
   Do tego trzeba cierpliwości i motywacji a nie każdy jest uzbrojony w te cechy:)
   Reishi ostatnio opublikował…Program pc dla grzybiarzy – GrzybiarzMy Profile

   Reply
 8. Michal

  Moja wypowiedz jest na podstawie moich doświadczeń.
  Mianowicie nie każdy może zarabiać przez Internet z domu.

  1. Bardzo ważna jest motywacja, systematyczność oraz samozaparcie.
  2. Mieć świadomość, że pierwsze pieniądze zarobimy np. po okresie 6 miesięcy.
  3. Ważne podejście typu „nasza praca to masz chleb”.
  4. Systematycznie uczyć się np. nowych technologii HTML5, CSS3, PHP itd.
  5. Planować działania (oczywiście w razie potrzeby modyfikować strategię).
  6. Obserwować, badać i analizować własne działania (dosłownie).
  7. Wdrażać tylko rozwiązania które się sprawdzają (testujemy i wdrażamy).
  8. Zasada 25% edukacji, 75% wdrażania w życie wiedzy (co z tego, że będziemy po przeczytaniu jakiegoś wartościowego artykułu jak wiedzy nigdy nie wprowadzimy w życie).

  To tak w skrócie, ponieważ nie stosując się do tego rozłożyłem własny biznes internetowy na łopatki (utopione 70 tyś. zł). Dziś posiadam długi, które muszę pospłacać przez niestosowanie się do tych reguł.

  Na koniec jeszcze musimy pozbyć się tzw. ROZPRASZACZY. Wyłączamy Facebooka, pocztę e-mail sprawdzamy np. 2x dziennie….. a nie co 5 min. Jezeli realizujemy coś bardzo ważnego, warto komórkę wyłączyć/wyciszyć. Nic sie przeciez nie stanie jak ktoś się do nas nie dodwoni (oczywiscie później oddzwaniamy do wszystkich). Ponadto informujemy rodzinę, aby nam nie przeszkadzała (często dzieci z byle błachymi powodami powodują oderwanie od pracy). Jak już jesteśmy “odizolowani od świata” 🙂 możemy w 100% skupić się na reazizacji zadań.

  Reply
 9. Piotr

  Wiele osób powinno przeczytać ten artykuł zanim zacznie robić cokolwiek.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge