|

Dlaczego warto korzystać z WordPressa – 7 ważnych powodów

Wszyscy wokół polecają  WordPressa, ale ty ciągle zastanawiasz się “Dlaczego warto korzystać z WordPressa?”. Co WordPress ma w sobie, że tak jest chwalony przez innych?  Zaczynasz się zastanawiać czy WordPress to odpowiedni i dobry wybór dla Twojej prostej strony, czy lepiej nadaje się na bloga. Czy może lepiej zacząć bloga na darmowej platformie np. blogspot, bo nie wiadomo czy pochłonie Cię to na tyle, że nie porzucisz go za jakiś czas. Stronę firmową też mogłabyś stworzyć gdzieś na darmowej platformie np. Wix, aby nie ponosić na początku kosztów. A przecież jedno i drugie będziesz mogła przenieść później gdzieś.

Powiem Ci jedno, niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz bloga czy stronę dla firmy, postaw od razu na WordPress. Ale, żeby było jasne już na samym początku, mam na myśli WordPress (.org) czyli hostowany na własnej domenie i hostingu. Nie myl proszę tego z WordPress (.com).

Sprawdź też ten artykuł Różnice między WordPress.org a WordPress.com. Jeśli nie wiesz czym obie wersje różnią się od siebie.

Dlaczego warto korzystać z WordPressa

Jeśli zastanawiasz się czy WordPress to dobry wybór dla Twojej strony internetowej, firmy, bloga, to zapewniam Cię że po przeczytaniu tego artykułu będziesz chciała natychmiast zainstalować WordPressa i w oparciu o ten CMS stworzyć swoją przyszłą stronę internetową.

1. WordPress jest powszechnie używany

WordPress zaliczany jest do najlepszych systemów zarządzania treścią (CMS). Posiada około 25% udziału w rynku oznacza to, że 25% wszystkich stron internetowych zbudowanych jest właśnie w oparciu o WordPressa.

Ale co to dla Ciebie oznacza? Oznacza to, że jest mnóstwo ludzi, którzy wiedzą jak obsługiwać i korzystać z WordPressa i będziesz w stanie znaleźć pomoc, jeśli napotkasz jakiś problem. Oznacza to również, że nawet jeśli zlecisz komuś stworzenie strony internetowej lub bloga, a ta osoba po jakimś czasie przestanie być z jakiegoś powodu dostępna to na jej miejsce znajdziesz kogoś innego, kto dokończy pracę czy pomoże w innych kwestiach związanych z obsługą, działaniem WordPressa.

2. WordPress jest elastyczny

WordPress to oprogramowanie Open Source, który istnieje od 2003 roku. Dzięki temu istnieje duża społeczność programistów, którzy codziennie tworzą nowe wtyczki, rozszerzenia, motywy, dzięki czemu stale rozwijają nie tylko samego WordPressa, ale i jego funkcjonalność.

Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli chcesz zmienić wygląd bloga, strony lub też dodać dodatkowe opcje to masz taka możliwość. Dzięki wszystkim dostępnym darmowym i płatnym motywom czy wtyczkom, masz nieograniczoną możliwość stworzenia wyjątkowej i skutecznej strony internetowej dopasowanej do Twoich potrzeb.

3. WordPress jest ekonomiczny

WordPress jako oprogramowanie Open Source, jest dzięki temu bezpłatny. Dokładnie, WordPress jest bezpłatny, dobrze czytasz.

Ale aby profesjonalnie korzystać z WordPressa musisz skorzystać z wersji .org. W tym celu musisz zakupić własną domenę oraz hosting. Są to płatne rzeczy, ale wcale nie muszą być drogie.

Sprawdź gdzie kupić domenę dla strony WordPress, aby było tanio i gdzie kupić hosting WordPress.

Co to dla Ciebie oznacza? Po zakupie domeny i hostingu od razu możesz zainstalować WordPressa i zacząć sama tworzyć swoją stronę internetową lub bloga. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć to zapraszam na mój kurs wideo, gdzie dokładnie krok po kroku pokazuję jak stworzyć stronę WWW na WordPress.

4. WordPress pozwala tworzyć nieograniczone strony

WordPress pozwala tworzyć nieograniczoną ilość stron statycznych oraz stron dynamicznych. Nie ma ograniczeń.

Co to dla Ciebie oznacza? Możesz tworzyć wiele stron np. kontakt, o mnie, oferta. Dodatkowo i przede wszystkim tworzysz nieograniczoną ilość postów, czyli artykułów blogowych, które dobrze napisane pod seo będą pozycjonować Twoją stronę w Google i dzięki temu będziesz miała duży ruch na stronie. Co oczywiście może przełożyć się na zarobki, zdobywanie nowych klientów.

5. WordPress kocha Social Media

WordPressa można w łatwy sposób połączyć z Twoimi kontami w portalach społecznościowych. Nie tylko jako odnośniki do tych miejsc np. do fanpaga FB, ale również można wyświetlać np. galerie zdjęć z Instagrama. Jest to bardzo proste, możesz skorzystać z wtyczek, które wykonają konfigurację za Ciebie lub tak jak np. linki do profili, możesz podlinkować ręcznie.

Co to dla Ciebie oznacza? Możesz odsyłać odbiorców Twojej witryny w inne miejsca np. na facebooka, twittera, youtube. Jeśli prowadzisz Instagram i publikujesz sporo zdjęć to nie musisz dodawać ręcznie tych zdjęć na stronie. Wystarczy, że osadzisz galerię z Instagrama. Dzięki temu zaoszczędzisz czas dodawania zdjęć ręcznie na stronie.

6. WordPress jest bezpieczny

W tym miejscu możesz mieć pewne wątpliwości, bo skoro WordPress jest tak popularny to zdarzają się ataki hakerskie na niego. Owszem, jest to prawda. WordPress jest atakowany. Spamerzy, hakerzy wykorzystują luki w kodzie wtyczek, motywów czy samego WordPressa. Ale dzięki temu, że jest tak duża społeczność to czas reakcji na poprawienie tych luk jest błyskawiczna.

Co to dla Ciebie oznacza? Możesz korzystać z WordPressa, wtyczek i motywów nie wiedząc, że jest w nim jakiś błąd. Ale inni też używają tego wszystkiego, więc ktoś inny może znaleźć taki błąd, a jak go znajdzie to na pewno zgłosi autorowi wtyczki, motywu i zostanie on naprawiony. Zespół WordPressa również sprawdza, szuka luk w kodzie samego WordPressa, dlatego jest on stale aktualizowany.

Jeśli chodzi o bezpieczne korzystanie z WordPressa, to wystarczy kilka drobnych kroków, aby zabezpieczyć się przed atakami i wirusami.

7. WordPress jest łatwy

Obsługa WordPressa nie jest trudna, panel administratora jest intuicyjny, chociaż wiele osób uważa, że jest inaczej, bo gdzieś przeczytali, dowiedzieli się, że WordPress jest trudny. Wystarczy spędzić trochę czasu (nie określę Ci ile, bo jedni potrzebują godzinę, a inni kilku, kilkunastu dni), aby poznać WordPressa, by swobodnie z niego korzystać.

Powiem Ci, że gdy ja zaczynałam przygodę z WordPressem ponad 5 lat temu, to nie było takiej ilości poradników, kursów online jak teraz zwłaszcza w języku polskim. Sama uczyłam się obsługi, klikając wszędzie gdzie się da i sprawdzałam, co dana opcja/funkcja robi.

Co to dla Ciebie oznacza? W Internecie znajdziesz mnóstwo pomocnych artykułów, poradników. Na moim blogu jak zauważyłaś również uzyskasz pomoc. Możesz skorzystać również z mojego kursu online gdzie krok po kroku uczę jak stworzyć stronę z WordPress.

Wnioski

Jeśli do tej pory nie byłaś przekonana do stworzenia strony na WordPress, to mam nadzieję ,że ten artykuł Cię do tego przekonał. Widzisz w końcu korzyści z wykorzystania WordPressa i za chwilę uruchomisz stronę właśnie na nim.

Similar Posts