15 komentarzy Wordpress Szablony

Slidery czy, inaczej mówiąc suwaki zdjęć, artykułów na stronie głównej wpływają na pozytywny odbiór naszej strony. Na naszym blogu po pewnym czasie mamy mnóstwo artykułów, więc warto wyróżnić te, które są najlepsze, były najwięcej razy czytane, najwięcej odsłon z google było na nie itp. Aby wyróżnić owe artykuły warto zastosować slidery i urozmaicić nasza stronę. Dziś pokażę ci darmowy szablon, który ma wbudowany slider i pokażę ci krok po kroku jak uruchomić suwak z wybranymi artykułami. Artykuł ten jest dodatkowo specjalnym tutorialem dla czytelnika mojego bloga Artura Wiktora.

Szablon WordPress wraz z sliderem – Simple Catch

simple=catch-szablon-wordpress-z-sliderem

Na początku musimy szablon wordpress zainstalować na naszym blogu i go aktywować. Następnie przechodzimy do ustawiania slidera.

Uruchamiamy slider – dodanie artykułów.

1) Musimy mieć stworzone artykuły, które dodamy do slidera.

2) Przejdź do zakładki wygląd- ustawienia motywu
Darmowy szablon WordPress Simple Catch - ustawiamy slider
3) Wybieramy zakładkę – pokaz slajdów ze wpisów.

Darmowy szablon WordPress Simple Catch - ustawiamy slider
4) Rozwijamy zakładkę opcje dodawania pokazów slajdów

Darmowy szablon WordPress Simple Catch - ustawiamy slider

5) Ustalamy, ile slajdów ma przewijać się w suwaku – np. 2, wpisz cyfrę i kliknij zapisz (ponownie rozwiń zakładkę). Pojawiły się dodatkowe pola Featured Post ID

Darmowy szablon WordPress Simple Catch - ustawiamy slider

6) Będą nam potrzebne ID (numery identyfikacyjne naszych artykułów). Kliknij w przycisk kliknij tu aby edytować i w nowym oknie otworzy się strona ze wszystkimi artykułami

Darmowy szablon WordPress Simple Catch - ustawiamy slider

Wybieramy ID artykułów i wpisujemy do inputa w ustawieniach slidera

Darmowy szablon WordPress Simple Catch - ustawiamy slider
7. Zapisz zmiany.

Dodatkowa opcja: Nie duplikuj wpisów z pokazu slajdów na stronie głównej.

Darmowy szablon WordPress Simple Catch - ustawiamy slider

Po zaznaczaniu checkboxa, wszystkie artykuły, które wstawiliśmy do slidera, automatycznie nie będą się wyświetlać w jako wpisy pod sliderem. Nie zaznaczenie będzie odwrotne, czyli artykuły jako odnośniki pojawią się pod sliderem w i sliderze.

Uruchamiamy slider -opcje wyświetlania.

Kiedy już wybierzemy i dodamy artykuły, które mają się pojawić w sliderze, możemy uatrakcyjnić nasz suwak. W tym celu rozwiń zakładkę efekt pokazu slajdu.

Darmowy szablon WordPress Simple Catch - ustawiamy slider

Do wyboru mamy ustawienie tła czy ma się pojawiać, czy też nie. Mamy do dyspozycji 10 efektów przejścia slajdów oraz ustawienie jego opóźnienia pomiędzy kolejnymi slajdami oraz długość przejścia.

W ten sposób ustawiliśmy slider w szablonie wordpress Simple Catch i nasza strona jest na pewno atrakcyjniejsza.

Co zrobić, jeśli nasz szablon wordpress nie ma slidera ?

Nie wszystkie szablony wordpress mają wbudowaną funkcje slidera. A my go bardzo chcemy. Można, by było zainstalować nowy szablon np. ten polecany w tym artykule. Jednak nie ma takiej potrzeby. Jeśli mamy wymarzony szablon to możemy wzbogacić go o slider stosują wtyczki wordpress. W tym artykule przedstawiam ci 4 wtyczki wordpress tworzące slider


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
15 Komentarzy
 1. Artur Wiktor

  Ok dziękuję 🙂 Już doszedłem do tego jak ma być to wyświetlane. Jednak, aby slider był widoczny muszę ustawić stronę główną bloga z ostatnimi wpisami. I muszę zerknąć jaka jest wielkośc slidera, żeby dodawać takiej wielkości grafiki, lub znaleźc opcje, gdzie mogę zmienić wielkość slidera lub gdzie wgrywać te grafiki.
  Artur Wiktor ostatnio opublikował…Jak zarabiac w InternecieMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Slider ma wymiary 976px x 313px.

   Reply
 2. Agusia

  Przetestowałam wtyczkę na blogu. Super się sprawdza.

  Reply
 3. Agniesia

  Super wtyczka, wspaniała instrukcja obsługi jaką napisałaś. Kawał dobrej roboty.
  Agniesia ostatnio opublikował…Rak Jelita GrubegoMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Dziękuje 🙂

   Reply
 4. Wojtek | spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

  Przetestowałem wtyczkę, ale nie jestem do końca przekonany co do jej użyteczności. Może to dlatego, że nie lubię sliderów na stronach internetowych, ponieważ są wszędzie, zajmują sporą część ekranu i utrudniają przejrzenie zawartości strony.
  Wojtek | spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ostatnio opublikował…Osobiste uprawnienia wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnościa co do wysokości dywidendyMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Wielkość slidera można często ustawić, więc to my decydujemy jak wielki będzie. Slidery można ustawić tylko i wyłącznie na stronie głównej. Nie do końca się zgodzę, że utrudniają przejrzenie zawartości strony. Slidery świetnie nadają się aby pokazać czytelnikowi wskazane przez na artykuły, które są ciekawe, pomocne itp.

   Reply
 5. Damian

  Konkretnie, tego szukałem, wielkie dzięki!
  Damian ostatnio opublikował…Reprezentanci zagrają w eliminacjach Ligi MistrzówMy Profile

  Reply
 6. Rafał

  Nie wydaje mi się by slider przeszkadzał w czytaniu strony, ja bym raczej powiedział że znacznie ułatwia odnajdywanie najciekawszych materiałów, no ale podstawa to oczywiście dopasowanie go wizualnie do bloga właśnie w ten sposób by nie przeszkadzał, nie za duży i nie za mały:-)
  Rafał ostatnio opublikował…gdzie możemy pozycjonować blogMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Dokładnie tak jak piszesz Rafał. Jeśli slider jest dobrze dopasowany do strony to uzyskamy same plusy z jego zastosowania.

   Reply
 7. Marek

  Dzięki. Pokazałaś jak w prosty sposób można tak na prawdę uatrakcyjnić swoją stronę edytując wyłącznie ustawienia znajdujące się w szablonie. Swoją drogą to nigdy nie widziałem tego szablonu, a wydaje się czysty, przejrzysty i schludny. Dzięki wielkie za wpis.
  Marek ostatnio opublikował…Koła poliamidoweMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Dość ciekawy szablon i tak jak piszesz, jest przejrzysty i schludny. Idealny na bloga.

   Reply
 8. Artur

  Cieszę się, że spodobał Wam się wybrany przeze mnie szablon. Ma on dużo przydatnych funkcji i jest łatwy do ‘ogarnięcia’.
  Potestuje ze sliderem, na pewno trzeba osobną grafikę ustawić, aby rzeczywiście wyglądał on profesjonalnie i nie psuł wyglądu strony czy bloga. Na pewno może on pomóc w przedłużeniu czasu odwiedzającego bloga.
  A czy wiesz może gdzie należy te grafiki umieszczać, aby pojawiały się prawidłowe w sliderze?
  Artur ostatnio opublikował…WordPress BlogMy Profile

  Reply
 9. Damian

  Dzięki wielkie, konkretny artykuł, wtyczkę przetestuje na blogu.
  Damian ostatnio opublikował…Highrise – Tumblr SzablonMy Profile

  Reply
 10. Janunsz Kamiński

  Stary, ale ciekawy motyw!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge