BLOG

4 najlepsze darmowe wtyczki WordPress Slider

darmowe wtyczki wordpress slider

Strona główna naszego bloga jest bardzo istotna i spełnia ważną rolę – wpływa na czytelnika. W wielu artykułach czytałam, że pierwsze 3-5 sekund decyduje czy czytelnik pozostanie na naszej stronie, czy też nie. Wiadome jest, że jeśli strona wygląda jak choinka lub też jest kompletnie nie czytelne to czytelnik szybciej z niej wyjdzie niż na nią wszedł.

Aby zatrzymać czytelnika dłużej na naszym blogu stosujemy obrazy, które przecież warte są 1000 słów. Dlatego obrazy w sliderze można sprytnie wykorzystać, aby nasz czytelnik nie uciekł zbyt szybko z naszej strony. Jak ? dowiesz się z tego artykułu.

Slider, czyli przewijane zdjęcia lub suwaki graficzne są wykorzystywane od dawna. Korzystają z nich zarówno blogi amatorskie, blogi firmowe, strony firmowe. Slider jest bardzo atrakcyjny i może podnieść wizualną “rangę” naszej strony. Dodatkowo jest ruchomy, więc nie pozostaje obojętny dla oczu czytelnika.

Skąd wziąć slider na bloga?

Wiele szablonów wordpress ma wbudowanego slidera. Jednak nie wszystkie. Jeśli mamy szablon strony, który nie posiada go, możemy dodać slider na 2 sposoby. Ręcznie i za pomocą wtyczek wordpress.

Dodanie slidera na bloga – ręcznie.

Jeśli chciałbyś ręcznie dodać slider to musisz zaopatrzyć się w skrypt jquery. Znajdziesz masę darmowych skryptów w internecie. Najpopularniejszym sliderem jest nivo slider zaróno w wersji jquery jak i w postaci wtyczek, pluginów do wordPressa, joomli i innych cmsów.

Jednak ręczne dodanie slidera jquery wymaga od ciebie wiedzy z css, jquery, html aby wmontować go na stronę. To rozwiązanie jest zatem dla bardziej zaawansowanych ludzi.

Wtyczki WordPress – slider.

To rozwiązanie jest zdecydowanie dla wszystkich, ponieważ tutaj nie musimy mieć wiedzy dotyczącej języków jquery, css, html. Konfiguracja i instalacja jest prosta. Dlatego w tym miejscu przedstawię Ci 5 najlepszych sliderów na bloga WordPress za darmo.

Darmowe wtyczki WordPress Slider.

1) Meta Slider

Prosta wtyczka WordPress. Jedyne co musimy zrobić do dodać obrazy do slidera, a całą resztę wykona za nas wtyczka. Zdjęcia dodajemy z galerii mediów. Do wyboru mamy kilka opcji pokazu.

Cechy slidera:

 • Projekt reagujący
 • Umieszczenie w widget
 • Shortcode
 • Slajdy poziome
 • Opcja przeciągnij i upuść
 • Nieograniczone pokazy slajdów zdjęć
 • Darmowy
[aio_button align=”none” animation=”pulse” color=”orange” size=”small” icon=”search”target=”_blank” text=”Demo” relationship=”nofollow” url=”http://www.metaslider.com/”][aio_button align=”none” animation=”shake” color=”green” size=”small” icon=”file” text=”Pobierz” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://wordpress.org/plugins/ml-slider/”]

2) Smart Slider 2

Ciekawa wtyczka, która jest w 100% reagująca, czyli dopasowuje się na każdego rodzaju urządzenia. Możliwe jest tworzenie nie tylko sliderów na stronie głównej, ale i na pasku bocznym.

Cechy slidera:

 • Projekt reagujący
 • Slider poziomy – Akordeon
 • Slider pionowy Akordeon i wiele więcej.
 • Różne przejścia
 • Shortcode
 • Tworzenie własnego układu
 • Zaawansowane funkcje
 • Darmowy
[aio_button align=”none” animation=”pulse” color=”orange” size=”small” icon=”search”target=”_blank” text=”Demo” relationship=”nofollow” url=”http://www.nextendweb.com/demo/smartslider2/”] [aio_button align=”none” animation=”shake” color=”green” size=”small” icon=”file” text=”Pobierz” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://wordpress.org/plugins/smart-slider-2/”]

3) Cyclone Slider 2

Slider bardzo łatwy w obsłudze. Wykorzystane są wbudowane funkcje WordPressa. Wbudowany uploader zdjęć. Mamy możliwość wykorzystać szablony, które umożliwiają dostosować wygląd do własnych potrzeb.

Cechy slidera

 • Projekt reagujący
 • Suwak poziomy
 • Slider z napisami
 • Shortcode
 • Darmowy
[aio_button align=”none” animation=”pulse” color=”orange” size=”small” icon=”search”target=”_blank” text=”Demo” relationship=”nofollow” url=”http://www.codefleet.net/cyclone-slider-2/”] [aio_button align=”none” animation=”shake” color=”green” size=”small” icon=”file” text=”Pobierz” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://wordpress.org/plugins/cyclone-slider-2/”]

4) WP Responsive Thumbnail slider

Slider obrazów, do którego możemy dodać dowolną liczbę zdjęć. Dodatkowo można umieścić podpis pod zdjęciem.

Cechy slidera

 • Dobrze prezentuje się w postach
 • Projekt reagujący
 • Shortcode
 • 16 Efektów
 • Ustaw podpisy zdjęć
 • Darmowy
[aio_button align=”none” animation=”pulse” color=”orange” size=”small” icon=”search”target=”_blank” text=”Demo” relationship=”nofollow” url=”http://my-php-scripts.net/wpdemo/wordpress-responsive-thumbnail-slider-demo/”] [aio_button align=”none” animation=”shake” color=”green” size=”small” icon=”file” text=”Pobierz” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://wordpress.org/plugins/wp-responsive-thumbnail-slider/”]

Teraz już znasz 4 najlepsze darmowe wtyczki WordPress Slider i możesz stworzyć naprawdę ciekawą wizualnie stronę główną, lub też dodać slider do widgetu, lub prosto do postu.

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

32 thoughts on “4 najlepsze darmowe wtyczki WordPress Slider”

 1. Bardzo ciekawe wtyczki. W moim motywie, który używam niby jest wbudowany Slider, jednak nie potrafię go uruchomić – pewnie zabawa przy kodzie motywu.
  Przetestuję powyższe wtyczki, ponieważ mogą ubarwić mojego bloga. Zobaczymy czy będzie to dobrze wyglądało na moim blogu.
  Zawsze to jest dobra opcja to szybszego pokazania co mamy do zaoferowania na swoim blogu.
  Pozdrawiam

  1. Pobrałam sobie Twój szablon i w ramach pomocy, postaram się zrobić tutorial jak ustawić slider w tym motywie, Jeśli motywy wordpress mają już wkomponowane elementy to szkoda dodać wtyczki, które będą to samo robić.

 2. @Kamila – dziękuję bardzo. Gdy już zrobisz testy i nagrasz instrukcje to daj znać 🙂

  @Tomek – pewnie i racja, nie zwracałem na to bardzo szczegółowej uwagi, więc myśle, że jakoś to będzie można obejść.

 3. Czwórczkę stosuję, można powiedzieć nałogowo. Ale potestuję sobie też trzy pierwsze propozycje też.

  1. Czwóreczka jest fajna to fakt, jednak na moim jednym z blogów mam numer 1. Właściwie układ slidera najlepiej dopasować do wyglądu strony. Jeden wielki plus dla tych sliderów jest taki, że są responwyne więc dobrze wyglądają na każdym urządzeniu, dopasowują się do wielkości okna.

 4. Osobiście używam 2, ze względu na jego świetne opcje dostosowania do szablonu, a do tego nie ma zbyt wielkich problemów z RWD 🙂

 5. Zamówiłem szablon ze sliderem, jednak nie jestem do końca zadowolony, ponieważ slider jakby jest doczytywany z zewnętrznego serwera, przez co czasami zamiast slidera mam 3 jpgi na stronie głównej które po kilku sekundach łączą się w slider. Może któreś z Twoich rozwiązań okaże się nieco lepsze od obecnego na moim blogu.

 6. Czy jest jakiś łatwy sposób na to, aby slajder wyświetlał się zawsze na stronie głównej, a nie tylko w pojedynczym poście?

  1. A jaką wtyczkę stosujesz ? bo z reguły w sliderach można wskazać “miejsce” gdzie ma się wyświetlać.

   1. Zainteresowałem się Smart Sliderem 2. Szukałem informacji po interenecie, ale każdy umieszczas kod wygenerowany przez wtyczkę w nowym wpisie. Ja natomiast chciałbym mieć slajder, który zawsze wyświetlałby się na stronie głównej.

    1. Sprawdzę i zobaczę jak to tam wygląda. A do czego dokładnie potrzebujesz slidera ? tylko do pokazywania zdjęć czy może po to aby był również link z przekierowaniem do artykułu ?

     1. Chciałbym tak skonfigurowć slajdera, aby w ładnej formie graficznej przedstawiał najważniejsze moim zdaniem wpisy na blogu z linkami w postaci ramek. Ewentualnie jakieś przekierownie do filmu z mojego kanału na YT. Nie będzie to chyba dużym problemem bo sama wtyczka jest do opanowania, ale mieszanie w kodzie tak aby slajder umieścić w wybranym przeze mnie miejscu to już dla mnie fizyka kwantowa.

     2. Da radę to zrobić, trzeba tylko dodać kod php slidera do pliku szablonu strony głównej. Jutro napiszę instrukcję jak to zrobić na przykładzie szablonu, który masz u siebie na blogu.

 7. potrzebuję prostą w obsłudze wtyczkę do galerii , ale taką że jeśli wchodzę na stronę galerii to chciałaby żeby pojawiały się np. trzy albumy z miniaturkami i podpisami co to za album i klikając na danu album dopiero wtedy ukazywała się cała galeria.

 8. Pomocny i ciekawy artykuł. Właśnie szukam wtyczki na mojego bloga. Na początek wybiorę Meta Slider, zobaczymy jak się sprawdzi. Pozdrawiam

 9. A czy mając już zainstalowany szablon ze sliderem można zmienić ten slider na jeden z powyższych?
  Jestem laikiem dopiero się przeniosłam na wordpressa i uczę si wszystkiego , ale obecny slider coś szwankuje i chciałabym go zmienić na inny , który prezentowałby się lepiej 🙂
  Pozdrawiam

 10. Używam co prawda innej płatnej wtyczki, ale będę wdrażał swoją drugą stronę i wypróbuję wskazane propozycje. Jak widać, można na darmowych rozwiązaniach stworzyć również dobrą stronę przy odrobinie chęci.

 11. A co, jeśli chciałbym na sliderze napisać tekst, który nie będzie się zmieniał wraz ze zdjęciami w sliderze? Czyli tak, jakby text był “nad” sliderem?

 12. Pani Kamilo, posiadam szablon gdzie po dodaniu zdjęć o zalecanej rozdzielczości, a nawet większej, zdjęcia są i tak za małe tj nie wypełniają całego miejsca. Uprzejmie proszę o sugestie, czemu tak się dzieje, co mogę zrobić by temu zaradzić. Pozdrawiam Małgosia.

  1. Ciężko mi powiedzieć, czemu tak się dzieje, ponieważ nie wiem jaki jest użyty motyw (czy motyw ma już wbudowany slider), jeśli jest to wtyczka, to jaka ?

 13. dzieki, bede sie musial temu przyjrzec. – zanim sciagne wszystkie naraz – czy jest jakis jeden najlepszy polecany ?

  chcialbym moc dostosowac rozmiar i polozenia slidera, dziekuje za pomoc

  1. Artykuł był pisany w 2014 roku, więc na pewno coś nowego wyszło. Przejrzę temat i zaktualizuje informację o wtyczkach.

  1. A, która nie jest darmowa ? Wszystkie są z repozytorium WordPressa, tylko jak większość z umieszczonych tam wtyczek, mają też wersje Pro, a wersje podstawowe (oczywiście uboższe) są darmowe.

Komentowanie jest zablokowane.